ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שבעת הרגשות הנפשיים 

שבעת הרגשות הנפשיים

 
 
עופר רום

הרגשות שלנו הם האשמים העיקריים ביצירת מחלות גופניות, כותב עופר רום, מדריך רפואה סינית ב-Mystic-age הכעס, למשל, מוביל לכאבי ראש ומזיק לקיבה. איזון חיי הרגש חיוני לחיים בריאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עופר רום, מדריך מיסטיק-אייג` לרפואה סינית
 עופר רום, מדריך מיסטיק-אייג` לרפואה סינית   
באדיבות אתר Mystic-Age

מחוללי המחלות העיקריים הם שבעת הרגשות. כאשר הם לא מאוזנים, הם משפיעים על האיברים הפנימיים על ידי הפרעה בזרימה ההרמונית של האנרגיה והדם באיבר.
כל איבר שנפגע על ידי הרגש המשויך לו מפריע את הרמונית ה-SHEN (ראה הרצאה-חמשת האלמנטים)
 

תאור הרגשות

פחד: הפחד מרוקן את האנרגיה של הכליות ,כיוון שהוא חוסם את מעבר האנרגיה מהחלק העליון של הגוף אל התחתון -לכליות. ההשפעה הבולטת ביותר היא הפגיעה בשליטה על השתן (על פי הרפואה הסינית הכליות נותנות את האנרגיה לשלפוחית ) התופעה בולטת בעיקר אצל ילדים אך גם במבוגרים שחוו אירוע טראומתי/ מפחיד.

כמו כן תחושת חוסר ביטחון כתוצאה ממצבים משפחתיים שונים פוגעת אצל ילדים גם ביכולת אחזקת השתן. במבוגר הפחד והחרדה המתמדת יכולים לפגוע ביין של הכליות ושל הלב ולגרום לסימפטומים המתבטאים בהזעות לילה, פלפיטציות (תחושת דפיקות לב), פה יבש, גרון יבש, תחושת חום וסומק בפנים ועוד.
 
שוק/ זעזוע נפשי: שוק משפיע על הלב- ביתו של ה-SHEN וגורם לערפול הקשר בין ה- SHEN והלב, דבר המביא לערפול ההכרה. כמו כן השוק גורם לקשיי שינה, קוצר נשימה, הזעות בכפות ידיים והזעות לילה, פה יבש, סחרחורות ,פלפיטציות , גמגום (ללב יש שלוחה אנרגטית ללשון) בלבול מנטלי, פיזור נפש.
 
 
התרגשות יתר: אנשים שבאופן מתמיד נמצאים בסטימולציה רגשית מוגזמת, הנובעת משמחה או מצער. עצם ההתלהבות וההתרגשות המוגזמת יכולות להוביל לאי שקט נפשי מנטלי , פלפיטציות, קשיי שינה, נרגנות ,חרדות ומגרנות.
 
"עודף חשיבה": הכוונה היא לאובססיה של ניתוח אירועים והתעסקות רגשית ומנטלית אובססיבית באותו אירוע . עומס לימודים , ריכוז מתמשך, כל אלה מרוקנים את האנרגיה של הטחול (טחול ברפואה הסינית הוא פונקציה מטבולית מורחבת) וכתוצאה מכך המטבוליזם נפגע ונוצרת ליחה רבה בגוף, עייפות, איבוד תאבון, תחושת מלאות בבטן, כאבי בטן, שלשול.
 
דאגה: דאגה מתמדת משפיעה על הריאות על ידי חסימה והיצרות בחזה וזה גורם לקוצר נשימה, התכנסות הכתפיים, נוקשות הצוואר , נשימה שטחית וירידה ברמת האנרגיה.

דאגה פוגעת גם בטחול כאשר היא מלווה בעודף התעסקות רגשית ומנטלית סביב נושא הדאגה.
עצב: זה כולל אבל, צער, דיכאון. רגשות אלה מרוקנים את הריאות ומכיוון שהריאות אחראיות על פיזור האנרגיה בגוף, העצב גורם לירידה ברמת האנרגיה, קוצר נשימה ופגיעה בלב, שקשור הדוקות לראות.

מתוך סקירה של הרגשות ניתן ללמוד שיש לשמור לא רק על האיזון הגופני ואורח חיים בריא, אלא מאוד חשוב גם לשמור, באופן מתמיד, על איזון חיי הרגש ומצב נפשי מאוזן. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by