ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית הבידור - רישיון להרוג רשתות החלפת קבצים 
 
 מיליציה של זכויות יוצרים. ברמן והמוזיקה (צילום: אתר בית הנבחרים)   
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית הבידור האמריקאית תוכל לפרוץ ולהפיל, באופן חוקי, רשתות P2P להחלפת קבצים. כך לפי הצעת חוק שתוגש בקרוב לבית הנבחרים האמריקאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית הבידור האמריקאית תוכל לפרוץ ולהפיל, באופן חוקי, רשתות P2P להחלפת קבצים, עליהן מבוססים שירותי החלפת השירים והסרטים כמו קאזאה, מורפיאוס וגנוטלה. זאת, אם תאושר הצעת חוק, אותה מנסח בימים אלה נציג קליפורניה בבית הנבחרים האמריקאי, הווארד ברמן. ברמן הודיע אתמול(ג') כי הוא עובד על הצעת החוק, שתוגש בשבועות הקרובים.

ברמן הוא נציג הדמוקרטים הבכיר בפאנל הקניין הרוחני והאינטרנט של ועדת החקיקה של בית הנבחרים, והמחוז שהוא מייצג כולל את הוליווד וברבנק, ערים מרכזיות בתעשיית הבידור. לדבריו, התעשיה זקוקה להגנות חוקיות חדשות על מנת להלחם בפיראטיות: "בעוד הטכנולוגיה של P2P היא חופשית לפתח שיטות הפצה חדשות ויעילות יותר, אשר רק מחמירות את בעיית הפיראטיות, בעלי זכויות היוצרים אינם חופשיים באותה מידה ליצור תגובות טכנולוגיות. זה לא הוגן".

החוק שברמן מציע יאפשר לתעשיה להלחם ברשתות החלפת הקבצים הפיראטיים באמצעות טכנולוגיות, שעד כה נאסר בחוק להשתמש בהן. בין השאר, יורשו בעלי הזכויות לשתק את ההורדות על ידי הצפת מחליפי הקבצים בבקשות מידע מזויפות (בדומה להתקפות DDoS, בהן שולחים מחשבים רבים בקשות מידע מזויפות לאתר אינטרנט, עד להפלתו); להפנות מחליפי קבצים לאתרים, שאין בהם הקבצים שהם מחפשים; וגם להפיץ קבצים שמתיימרים להכיל שירים או סרטים מסוימים, אך למעשה לא מכילים אותם.

החוק לא יתיר פגיעה במחשבי מחליפי השירים או הפצת וירוסים, אמר ברמן. לטענתו, הוא אינו רוצה לנטרל את רשתות ה-P2P, אלא רק לנקותן.
 

סייבר-לוחמה נגד צרכנים

 
חברות המפעילות שירותי החלפת קבצים הביעו התנגדות לחוק המוצע, בטענה שהוא פותח פתח לבעלי הזכויות לפתוח ב"סייבר לוחמה" על הצרכנים. אלן סטראוד, דוברת חברת StreamCast Networks, מפעילת שירות החלפת הקבצים מורפיאוס, אמרה לעיתון הוושינגטון פוסט שברמן "קרא ליצירת קבוצה אזרחית של מתנדבים לאכיפת זכויות יוצרים".

איגוד חברות התקליטים של אמריקה (RIAA), הביע תמיכה בהצעת החוק. עוזר של ברמן הכחיש, שיש קשר בין ההצעה ובין ניסיונו של האיגוד באוקטובר שעבר להכניס סעיף בחוק נגד טרור, שיפטור את תעשיית המוזיקה מאחריות על פגיעה במחשבים, שנעשתה במהלך ניסיון להפסיק החלפת שירים מוגנים. הסעיף נפל לאחר שעורר ביקורת קשה, וכונה בקונגרס "רשיון לווירוס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by