ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קופת-החולים של הסתדרות עובדי איביי 
 
 עמיר פרץ יהיה גאה. איביי   
 
מערכת חיים ברשת

אתר המכירות הפומביות יציע ביטוח בריאות מוזל למוכרים הכבדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפעילת אתר המכירות הפומביות האמריקאי איביי (eBay) הודיעה, כי תציע ביטוח בריאות מוזל למוכרים באתרה. הביטוח יוצע החל מאוקטובר למוכרים באתר בהיקף של אלף דולר ברוטו לחודש, לפחות. נשיאת איביי, מג וויטמן, מסרה על כך ביום שבת באיביי לייב, הכנס הראשון של החברה למוכרים וקונים.

מחירו של ביטוח הבריאות בארה"ב גבוה, ומקומות עבודה מסוימים מציעים אותו במחיר מוזל לעובדים. התוכנית של איביי למכירת ביטוח בריאות למנוייה נחשבת לראשונה מסוגה בעולם המסחר האלקטרוני. המוכרים משלמים לאתר על כל פריט שהם מעמידים למכירה, ועמלה על כל פריט שנמכר.

"יש לנו יותר ויותר אנשים [...] שעזבו את העבודה שלהם כדי למכור במשרה מלאה, ואין להם גישה לביטוח", אמרה וויטמן. החברה מסרה, שבין 100 ל-110 אלף מהמוכרים באתר יהיו זכאים לביטוח, משום שהם מכניסים את הסכום המינימלי להשתתפות. סקר שערכה החברה מעלה, כי כ-150 אלף איש מתייחסים למכירות באתר כאל עבודה במשרה מלאה.

דובר החברה, קווין פורסגלאב, סיפר שהרעיון עלה בעקבות פניות של מוכרים. "אנחנו מנסים לשלוח מסר למוכרים האינדיבידואליים, שאנחנו מקשיבים להם. אנחנו רוצים שהם ישארו באיביי", אמר פורסגלאב, שמעריך ש-95 אחוז מהעסקאות באתר מתבצעות על ידי סוחרים זעירים.

יועצת המסחר האלקטרוני ונשיאת Etailing Group, לורן פרידמן, אמרה לעיתון הלוס אנג'לס טיימס כי התוכנית "בונה נאמנות נהדרת. זה מאוד חכם". מצד שני, כתבה משתתפת בפורום של איביי, שביקשה ששמה לא ייחשף: "אם הם הולכים להציע 'משהו' זה צריך להיות עבור כל ה'קהילה' ולא רק לקבוצה נבחרת!". אחרים התלוננו על מחסור בפרטים נוספים, ואחת השאלות שעלתה במקומות רבים היתה, האם מוכר שירד מתחת לאלף דולר יפסיד את הביטוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by