ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעריב אינטרנט באריזה חדשה. הגולשים יקנו? 
 
 האינטרנט החדש של מעריב. הודעה באתר החדש   
 
עידו קינן

אתר מעריב עלה אתמול בקונספט חדש. השינוי העיקרי הוא הדגשת מבזקים וידיעות מקוונות על חשבון תכני המהדורה המודפסת. ברקע, הולכת ומתגבשת תוכנית, סודית בינתיים, לגבית תשלום עבור תכנים אלה. מנכ"ל מעריב אינטרנט: "יש לנו תוכנית, אבל אנחנו לא מדברים עליה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשבעה חודשים אחרי שעבר עיצוב מחדש, זכה אתמול (א') אתר האינטרנט של עיתון מעריב למתיחת פנים קונספטואלית. הדגש באתר עבר מתכני המהדורה המודפסת לתכנים המקוונים והעדכניים יותר. מנכ"ל מעריב אינטרנט, שמעון שפירא, אומר שמדובר בצעד ראשון בסדרה של שינויים באתר, ומודה שהוא חלק מהיערכות לגביית תשלום על תכנים.

העמוד הראשי של האתר מכיל כעת מבזקי חדשות עדכניים, ואילו תכני העיתון המודפס נמצאים בנפרד. כתבי העיתון קיבלו הוראה להגדיל את כמות הידיעות המקוונות, וכתוצאה מכך התעורר הצורך לשנות את סידור הידיעות באתר, הסביר שפירא. לפי חדשות ICE, ההוראה התקבלה על ידי העורך החדש של העיתון, אמנון דנקנר, שקיים פגישה בנושא עם כתבים בכירים ועורכים בעיתון, עם כניסתו לתפקיד.

"אנחנו מציגים קודם כל את האונליין, את העדכונים השוטפים של החדשות, שמתעדכנות 24 שעות ביממה", אמר שפירא לחיים ברשת. "מי שרוצה, יכול לקרוא את העיתון על כל מוספיו ומדוריו, מי שרוצה, קורא את האונליין, ומי שרוצה קורא את שניהם יחד".

מלבד סידור הידיעות, העיצוב הגרפי נותר כשהיה, ולפיכך הוא עדיין אינו מושך במיוחד. כשנשאל שפירא אם יש מקום לשיפור וליטוש בתחום זה, השיב: "תמיד". הטיפול בצד הטכני של עמודי האינטרנט רחוק גם כן מלהיות מושלם. כל עוד תכני האתר ניתנים בחינם, קשה לבוא בטענות, אולם מנויים משלמים עלולים להיות קצת יותר בררנים.


מעריב: תנו לנו כסף

באפריל אשתקד, עלה באתר מעריב "סקר גולשי חו"ל", שבחן את נכונותם של גולשים מארצות הגולה לשלם עבור התכנים באתר. אחד הסעיפים בסקר היה, "אם אתבקש בעתיד לשלם 15 דולר לחודש עבור כניסה לאתר", והתשובות האפשריות היו "אסכים לשלם", "לא אסכים לשלם" או "אעבור לאתרים אחרים". שפירא הסביר אז, שזו אחת מהבדיקות שהאתר מבצע בנושא.

סגן יו"ר מעריב אינטרנט, איל רינות, אמר אז בתגובה: "על התוכן באינטרנט צריך לשלם, מכיוון שעולה הרבה כסף להפיק אותו. מתוך שמירה על הגולשים, אנחנו נשתדל לפעול כך שלא יהיה מצב, שגולשים יאלצו לשלם לגלישה למעריב, כשהם לא צריכים לשלם לשאר אתרי החדשות".

המסקנה הבלתי נמנעת היא, שהתשלום עבור תכני מעריב הולך ומתקרב: אתרי העיתונים המתחרים, הארץ ו-Ynet של ידיעות, החלו לאחרונה לדרוש מהגולשים להירשם כדי לקרוא את תכניהם (הארץ דורש זאת מכל הגולשים לידיעות המהדורה המודפסת, Ynet - רק מגולשי חו"ל). רישום גולשים עשוי להיות צעד ראשון בדרך לייחוד התכנים, או חלקם, רק למנויים משלמים.

שפירא אמר, ששינוי העיצוב אתמול הוא "חלק מההיערכות העתידית לקראת גביית תשלום על תוכן". הוא הדף בנחישות את כל שאלותינו על התוכניות וההיערכות לקראת גביה כזאת, והסכים רק לומר: "יש לנו תוכנית, אבל אנחנו לא מדברים עליה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by