ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פאלם: יחידת התוכנה עשויה להפוך לחברה נפרדת 
 
 
מערכת חיים ברשת

הדבר יסייע למכור רשיונות של Palm OS לחברות מתחרות, בכך שיראה שהיא לא נותנת יתרון לא הוגן למחשבי פאלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצרנית מחשבי היד, חברת פאלם, צפויה להודיע היום (ב') על הקמת דירקטוריון נפרד ליחידת התוכנה שלה, פאלם-סורס (PalmSource), כך מסר מקור שביקש לא להזדהות. חדשות CNET מדווחים, שהדבר הוא צעד נוסף של החברה לקראת הפיכת היחידה לחברה נפרדת עד סוף השנה.

לפני שבועיים, הודיעה פאלם-סורס על התחלת הפצת מערכת ההפעלה החדשה, Palm OS 5, למפתחי תוכנה. המערכת החדשה אמורה לאפשר למחשבי כף היד לתמוך ביישומי ניידות (wireless) ומולטימדיה מהירים ועשירים יותר, תוך שמירה על גודל המחשבים ואורך חיי הסוללות.

לפי המקור, יעמוד בראש הדירקטוריון המנכ"ל הזמני של פאלם, אריק בנחמו, ואחד החברים בו יהיה נשיא ומנכ"ל פאלם-סורס, דייוויד נייגל. לדברי אנליסטים וחברי דירקטוריון, פיצול החברה יסייע לחברה למכור רשיונות שימוש למערכת ההפעלה שלה. הפרדת החברות תבטיח לרוכשות הפוטנציאליות, שפאלם לא מקבלת יתרון לא הוגן עליהן בשימוש במערכת ההפעלה.

גישה דומה הביאה את השופט המחוזי האמריקאי, תומס פנפילד ג'קסון, לגזור על פיצול חברת מיקרוסופט לשתי חברות, אחת לייצור תוכנות ואחרת לייצור מערכת ההפעלה חלונות. גזר הדין ניתן ביוני 2000, במשפט ההגבלים העסקיים נגד החברה, אולם נדחה לטובת ערעור שמתברר בימים אלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by