ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: אתר חזק לנשיא חזק? 
 
 עדיין מחייך. פוטין בצ`ט (צילום ארכיון מתוך האתר)   
 
מערכת חיים ברשת

96 נסיונות פריצה כושלים לאתר החדש של הנשיא בתוך 24 שעות. חברת מחקר: האתר אינו בטוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר החדש של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, עמד בגבורה בהתקפות של 96 האקרים ביממה הראשונה לקיומו, כך מסר הקרמלין שלשום (שישי). ממשלו של פוטין טוען שהאתר כמעט עמיד לחלוטין בפני פריצות, אולם חברת המחקר Netcraft, שבדקה את האתר, טוענת שהוא משתמש בתוכנת שרת ישנה, שלאחרונה התגלתה בה פירצת אבטחה.

חברת AYAXI הרוסית, שזכתה במכרז לבניית האתר ביוני אשתקד, מסרה שתכנונו ארך כמעט עשרה חודשים. אחרי שלושה חודשים של בדיקות, שביצעה הסוכנות הפדרלית לתקשורת ומידע ממשלתיים, הושק האתר ביום חמישי. האתר מכיל, בין השאר, מידע על פוטין, נאומים שלו, חוקים חדשים, חדשות נשיאותיות ואלבום תמונות משפחתיות ורשמיות שלו.

"כחמש מאות אלף אנשים ביקרו באתר ועד כה היו 96 התקפות על ידי האקרים, אולם איש מהם לא הצליח", מסר דובר הקרמלין. הוא לא ידע לומר מי ההאקרים, מאילו ארצות הגיעו ומה היו מטרותיהם.

בניגוד לאופטימיות של אנשי פוטין, טוענת Netcraft שהאתר אינו בטוח. זאת, משום שהוא משתמש בגירסה ישנה של תוכנת השרתים Apache, גירסה 1.3.20, שפירצת אבטחה נחשפה בה ביום שני, ימים ספורים לפני השקת האתר. לפי דיווח של חדשות Wired, חברת Netcraft טענה גם שלמעלה מעשרה אתרים נוספים של הממשל הרוסי פועלים על גירסאות ישנות של Apache.

את הפירצה חשף CERT, צוות תגובה לאבטחת מחשבים במימון הממשל האמריקאי. ארגון ה-Apache Software Foundation המליץ בעקבות זאת לשדרג את השרתים לגירסה חדשה יותר של התוכנה.

נציגי AYAXI, כמו גם נציגי הממשל הרוסי, לא היו זמינים לתגובה בנוגע לפירצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by