ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט עוזר לקבוצות שוליים בחברה 
 
 
עידו קינן

הכנס השנתי החמישי של אשנ"ב, שיערך ב-21.6 בתל אביב, ידון בסיוע של האינטרנט לקבוצות חלשות ובעלות צרכים מיוחדים. הכנס יפתח בדיון על תרומת החברות המסחריות לקהילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עמותת אשנ"ב תערוך מחר (שישי) את הכנס השנתי החמישי שלה, תחת הכותרת "העצמה חברתית באינטרנט - תרומת האינטרנט לקהילה". הכנס יעסוק בקבוצות שוליים ובעלות צרכים מיוחדים, ובדרכים בהן יכול האינטרנט לסייע להן. הוא יתקיים במכללת לווינסקי בתל אביב.

ד"ר אבשלום אדרת, מרצה למינהל עסקים ומערכות מידע, הגיע לנושא השימוש הנבון באינטרנט בעקבות התאבדות בנו, ערן. אחרי ההתאבדות נכנס אבשלום למחשב של ערן, כדי למצוא מידע שיוכל להסביר לו את סיבת ההתאבדות. הוא גילה, שחברים באחת מקבוצות הדיון בהן השתתף בנו, עודדו אותו להתאבד.

ד"ר אדרת קיים שני כנסים שנתיים לזכר בנו, בנושא השפעת האינטרנט על החברה, ובינואר 2000 הקים את אשנ"ב (אנשים למען שימוש נבון באינטרנט), שממשיכה במסורת הכנסים. באותה שנה, פרשה אשנ"ב חסות על אתר סה"ר (סיוע והקשבה ברשת), שמספק תמיכה נפשית לאנשים במצוקה נפשית או על סף התאבדות.
 

תוכנית הכנס

 
הכנס מחר יפתח במושב מליאה, שיעסוק בתרומתן של חברות מסחריות לקהילה. ירצו שם יו"ר קבוצת זאבי, גלעד רבינוביץ', על פרטיות באינטרנט, ומנהל אגף כח-אדם ורווחה בבזק, אבי אטיאס, על הכשרת מורים ותלמידים למקצועות המחשב.

בין המרצים במושב החברתי יהיו אמנון ארבל, מנהל תחום התוכן בפרויקט להב"ה (פרויקט ממשלתי לצמצום הפער הדיגיטלי בשכונות ועיירות פיתוח) ויובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל, על קידום הנגישות ברשת לנכים ואנשים עם מוגבלויות.

במושב החינוכי ירצו, בין השאר, אכרם איברהים, הממונה על התקשוב במגזר הדרוזי מטעם המחלקה לחינוך הדרוזי והמינהל לטכנולוגיה ומדע, על החינוך והתרבות הדרוזית בעידן התקשוב, ודורון מור, מנכ"ל קו-אור, על למידה מרחוק לילדים בבתי חולים.

בין המרצים במושב הפוליטי יהיו ד"ר מירה חניק, על העצמה של נשים באינטרנט; אלון אורן, ממנהלי עיתון "הקשת", על העצמה של הקהילה ההומו-לסבית באינטרנט; ונילי גולן, מנהלת תוכן בפורטל הצרכנות בסט שופינג, על העצמת הפרט באמצעות פניה לאנשי ציבור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by