ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מייקאובר לרשת 

מייקאובר לרשת

 
 
שוש פורבס

קח מקל, קח תרמיל, ושים בתיק איזה עורך html טוב לדרך. הגיע הזמן להרים את הכפפה ולהזרים תוכן לפנים החיוורות של הרשת הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגולש הנבוך מסתובב סביב עצמו במעגלים, בלי להגיע לאף מקום
 הגולש הנבוך מסתובב סביב עצמו במעגלים, בלי להגיע לאף מקום   
כשברשת משתוללת מגיפת פורטלים, הגיע הזמן לומר כמה מילים על תוכן.

היום, במסגרת הסיבוב הרגיל שלי ברשת, חיפשתי משהו לקרוא בעברית שלא שייך בהכרח לאחד האתרים הגדולים והמסחריים. איזו טעות! בחו"ל, לצד אתרי זבל ואתרי סתם, שרתי החינם עמוסים באתרים מלאי תוכן. ואילו בארץ - יוק.

מחצית מהאתרים הפרטיים בישראל מתיימרים להיות פורטלים, ואילו המחצית השנייה מנסה להיות "אתר ההורדות האולטימטיבי"- בזמן שהם מקשרים בדיוק לאותם קבצים כמו האתר השכן.

כשחושבים על זה, כל המצב הוא די מגוחך. פורטל, לפי הגדרתו הבסיסית ביותר, הוא שער כניסה, המפנה אתכם לאתרים אחרים.

מה אמור להיות באתרים האחרים הללו? ניחשתם נכון - תכנים מקוריים. אבל מה קורה כשפורטלים מקשרים אחד לשני במקום לא לאתרי תוכן (כי פשוט אין)? הגולש הנבוך, שכל חטאו היה חיפוש תוכן, מוצא את עצמו מסתובב סביב עצמו במעגלים, בלי להגיע לאף מקום.

 
כאן נכנסת שאלת הביצה והתרנגולת. מה קדם למה - אתרים אישיים עם תכנים טובים, או תוכניות בשרתי החינם המעודדות תכנים ומעניקות לאתרים טובים הכרה?

אפשר לחכות ששרתי החינם בארץ יתעוררו ויבינו איזה אוצר פוטנציאלי יש בהם ביד (הרי אתרים עם תכנים טובים = מבקרים שצופים ביותר דפים = הכנסה גבוהה יותר מפרסומות), ואפשר לנסות לשבור את המעגל: במקום לעשות עוד "פורטל לגולש העייף", צרו אתר עם תכנים מקוריים משלכם.

יש כבר תכנים ברשת הישראלית, הם פשוט לא נמצאים באתרים משלהם - הצצה חטופה ברוב הפורומים תעיד על כמות התוכן המקורי האיכותי שנכתב כאן. כל מה שנשאר הוא לקחת את הכישרון ולתעל אותו גם לאתרים פרטיים.

כל כישרון שאפשר להעביר לרשת (וההגדרה הזו כוללת כמעט הכל), וכל נושא שהוא קרוב לליבכם, יכול להניב תכנים נאים.

יש לכם כישרון לצילום? בנו אתר עם התצלומים שלכם. אתם נגרים חובבים? בנו אתר עם טיפים לנגר המתחיל. תאונות הדרכים מזעזעות אתכם? בנו אתר לזהירות בדרכים. הסיפוק מובטח, ולטווח הארוך, מי יודע, אולי גם ההכנסות.

ניצנים כבר יש - בימקום, מגזין אלטרנטיבי ואתר עם הרבה תוכן, זורו, עוד מגזין רשת ראוי, עולם הטראנס, אתר ישראלי המתמחה במוזיקת טראנס, ועוד לא רבים נוספים. אז יאללה, חברים, הכוח בידינו, הגיע הזמן לעשות מייק-אובר לרשת הישראלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by