ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חלונות ולינוקס ביד אחת 
 
 וגר זאב עם כבש. מערכת ההפעלה MXI (מתוך הדגמה באתר החברה)   
 
מערכת חיים ברשת

MXI תאפשר למחשבי כף יד הפעלה של תוכנות חלונות ולינוקס. העיבוד מתבצע בשרת של התוכנה, והתוצאה נשלחת למחשב. המערכת תושק בסוף השנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת הפעלה חדשה, MXI (קיצור של Motion Experience Interface), אמורה לאפשר לבעלי מחשבי כף יד Pocket PC להריץ תוכנות של חלונות ולינוקס. המערכת היא למעשה ממשק בלבד, כשהפעילות עצמה מתבצעת על שרת מרוחק, ששולח את התוצאות בחזרה למחשב. צורת פעולתה דומה למודל מחשבי הרשת, בו התוכנה נמצאת על שרת מרוחק, והמחשב עצמו הוא "מסוף טיפש" שרק שולח ומקבל מידע.

ממציאי המערכת הם ר. צ'נדרסקר וסאם הון, סינגפוריים בני 22, שמנהלים חברה קטנה בשם Intramedia בסינגפור (צ'נדרסקר הוא נשיא החברה, והון הוא סגן נשיא לטכנולוגיה). השניים הציגו את MXI במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר.

לדבריהם, הם "נתקלו בקוד" ופיתחו אותו במשך ארבע שנים, בהתבסס על הקרנל (ליבה) של מערכת ההפעלה יוניקס. המערכת מאפשרת לבצע פעולות שונות אופליין, למשל עריכת טקסט, אך עם ביצוע פעולה שמצריכה שימוש במערכת, כמו שמירת הקובץ, המחשב מתחבר לשרת. "מחשב כף היד מבוסס MXI האידיאלי הוא כזה שיש לו את כל 'טעמי' החיבור הנייד: GPRS, Wi-Fi ו-Bluetooth", אמר צ'נדרסקר לחדשות CNET.

סגן נשיא לאסטרטגיה ותפעול ב-Intramedia, גיין רמצ'נדרה, אמר שהמערכת צפויה להיות מוכנה להשקה מסחרית בסוף השנה. לדבריו, החברה נמצאת במגעים עם יצרני מחשבי כף יד וחברות טלקום באסיה, אולם הוא סירב לחשוף שמות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by