ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בבייג'ינג הורידו את השאלטר לאחר שריפה באינטרנט קפה 
 
 אינטרנט קפה סגור בבייג`ינג (ארכיון רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

בשריפה נהרגו עשרים איש ונפצעו ארבעה. המקום פעל ללא רשיונות ולא החזיק בציוד בטיחות. ביום מחרת נסגרו אלפיים ארבע מאות אינטרנט קפה נוספים בביג'ינג. "עולמינו הצטמצם לפתע" אומר ראש פקולטה באוניברסיטה המקומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרים איש נהרגו וארבעה נפצעו בשריפה שהתחוללה באינטרנט קפה ביום ראשון בבייג'ינג, בירת סין. לאחר מכן הורתה העירייה על סגירה מיידית של שאר האינטרנט קפה בעיר, "מסיבות בטיחותיות", לדבריה. צעד דרסטי זה, הותיר את בייג'ינג מנותקת לחלוטין מהאינטרנט, וסגר עוד פתח, אחד מהמעטים שנשארו, להתבטאות חופשית בסין הקומוניסטית. תושבי העיר זועמים, וטוענים שהממשלה משתמשת בשריפה כתירוץ לסגירת אינטרנט קפה נוספים, וניתוק בייג'ינג מהאינטרנט - אויב השלטון.

בית הקפה שנשרף,'לנג'יסו סייבר קפה', הוא אחד מאלפיים מאתיים אינטרנט קפה שפעלו בבבייג'ינג בצורה לא חוקית. בגלל האופי המחתרתי של עסקים אלה, רובם היו חבויים במרתפים, כשהם מתעלמים מהוראות בטיחות סטנדרטיות ולא מחזיקים ציוד לכיבוי שריפות. וכך, הפתח היחידי שהיה בבית הקפה שנשרף היה נעול, ועל חלונות המבנה היו סורגים. כל אלה הפכו את בית הקפה ורבים נוספים למלכודות מוות. מנהל הקפה, זנג וונג'ינג, הסגיר עצמו למשטרה שלשום (שני), וצפוי לקבל עונש כבד.
 

חומת אש סינית

 
רק מאתיים אינטרנט קפה היו חוקיים ויפתחו מחדש. אפשר לייחס זאת לחוקים הנוקשים בסין, שאוסרים לא רק על גלישה לאתרי פורנוגרפיה ברשת, אלא גם על גלישה לאתרי חדשות מהעולם. בפשיטת משטרה אופיינית על קפה אינטרנט, מחפשים השוטרים עדויות לפעילות חתרנית נגד הממשל בעזרת חיפוש מילות מפתח כמו 'טיוואן' ו-'טיבט' בדפדפנים של מחשבי המקום. בעל עסק חוקי, לעומת זאת, חייב לשלם על התקנת ציוד מעקב משטרתי שיעקוב אונליין אחרי פעילות המקום, וזאת לאחר השגת ארבעה רשיונות מארבע רשויות ממשלתיות שונות. הקושי והחוקים המחמירים, לכן, מפתים רבים ללכת בדרך הקיצור של פתיחת עסק לא חוקי.

למרבית תושבי סין אין מחשב ביתי. "עולמנו הצטמצם לפתע", אומר פאן קסויו, ראש הפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטה המקומית. ואילו המדיה הסינית תומכת בסגירה - "אל תתנו לאינטרנט להרוס את ילדינו" נכתבה כותרת בעיתון היומי של המפלגה הקומוניסטית, "משחקי הרשת הם כמו סם שמענה את נשמות ילדינו, הם נכנסים לאובססיה והופכים לזומבים". ובינתיים, זרוע ההייטק של משטרת בייג'ינג, הנושאת את שם החיבה "The Great Firewall Of China", ממשיכה לפקוח עין.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום משפט ואינטרנט
בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by