ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הווביז: ה-BBC גבר על דבקה, גוגל חביב התעשייה והקהל 
 
 
עידו קינן

כל תעשיית האינטרנט לבשה חג, כאשר הוענקו, אמש, "פרסי האוסקר של האינטרנט". הפרסים חולקו ב-30 קטגוריות, גם הגולשים יכלו להצביע, ונאומי הזוכים הוגבלו ל-5 מילים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדרלינג של האינטרנט. גוגל
 הדרלינג של האינטרנט. גוגל   
אמש (שלישי) התקיים בקליפורניה טקס חלוקת פרסי ה-Webby Awards (ווביז) השישי, בו בוחרת האקדמיה העולמית למדעים ואומנויות דיגיטליים אתרים בולטים ב-30 קטגוריות, לצד בחירת הגולשים. השנה נוספו לטקס שלושה פרסים נוספים, המתבססים על כמות הגולשים באתרים. כמו בכל שנה, הוגבלו הזוכים לנאום של עד חמש מילים. האתר הישראלי הראשון שקיבל מועמדות בתחרות, אתר החדשות והרכילות הבטחוניים דבקה, לא זכה בפרס.
 
כמעט היינו על המפה, אבל הבי.בי.סי לקחו. דבקה
 כמעט היינו על המפה, אבל הבי.בי.סי לקחו. דבקה   
פרס Best Practices מוענק לאתרים מצטיינים, המהווים "דוגמה להתנהלות עדכנית, חדשנית ומתקדמת בפיתוח הרשת". בפרס זכה (זו השנה השנייה ברציפות) אתר החיפוש גוגל, שהיה גם חביב הגולשים בקטגוריה, תוך שהוא מביס אתרים כמו אמזון, סלאשדוט ויאהו. האתר זכה גם בפרס חביב הקהל בקטגורית הישגים טכניים (בו זכה בקרב השופטים והגולשים ב-2000). נאום הניצחון של גוגל היה "זה [הפרס] שלכם - משתמשי גוגל".

בפרס האקטיביזם זכה אתר Tolerance.com, שמטרתו לקדם סובלנות ולהילחם באלימות. חביב הגולשים בקטגוריה הזאת הוא אתר PETA, ארגון זכויות בעלי-חיים. אתר אמזון זכה בפרסי המסחר של הגולשים והשופטים, והנאום: "המניה שלנו עולה".


 
הם יודעים. סאלון
 הם יודעים. סאלון   
בקטגורית החדשות הביסו הבריטים עם ה-BBC שלהם את אתר החדשות הבטחוני הישראלי דבקה. גם הגולשים (האנטישמיים!) דילגו על דבקה, ובחרו ב-Arts & Letters Daily. יאהו פייננס לקח את שני הפרסים בקטגורית הפיננסים. בקטגוריית מגזינים ועיתונים מודפסים זכה בפרס הגולשים The Smoking Gun, אתר שחושף מסמכי ממשל ורשויות חוק. בפרס השופטים בקטגוריה זכה המגזין Salon.com, שנאומו היה "אנחנו יודעים שגרון עמוק הוא...".

 
 
 
הנאום מתייחס לספר האלקטרוני שפורסם שם שלשום, "לחשוף את גרון עמוק", בו חושף הכותב, ג'ון דין, שהיה יועץ הבית הלבן תחת נשיא ארה"ב לשעבר, ריצ'רד ניקסון, את זהותו של "גרון עמוק", המקור בצוות הבית הלבן שהדליף את פרשת ווטרגייט לוושינגטון פוסט, הדלפה שגרמה, בסופו של דבר, להתפטרותו של ניקסון.

 
אתר iFilm היה חביב הקהל בקטגורית הסרטים, ובחירת הגולשים נפלה על אתר Donnie Darko, עם הנאום "שפילברג - תן לנו תקציב!". במשחקים לקח Netbaby, כשהוא מביס אפילו את אתר חברת משחקי המחשב Electronic Arts. אתר הטלוויזיה הזוכה היה זה של תוכנית הריל-טי.וי של ערוץ MTV, האוסבורנים, והנאום: "מממממממ... תודה רבה מאוד לכם".


 
בדיחה על קונספירציה שהפכה לקונספירציה בעצמה. All your base
 בדיחה על קונספירציה שהפכה לקונספירציה בעצמה. All your base   
אתר ההומור הזוכה בשני הפרסים הוא אתר הפארודיה The Onion. באמצע החודש גרם האתר מבוכה גדולה לעיתון הסיני הגדול בבייג'ינג, Beijing Evening News, שציטט מ-The Onion ידיעה (מפוברקת, כמו כל הידיעות בו) על כך שהקונגרס האמריקאי מאיים לעזוב את וושינגטון הבירה ולעבור לעיר אחרת, אלא אם ישופרו התנאים בבניין הקפיטול.


 
בקטגורית האתר המוזר, זכה בפרס השופטים אתר Devices of Wonder, המציג תערוכת מכונות מוזרות ממוזיאון Getty, ובפרס הגולשים זכה All Your Base Are Belong To Us. אתר זה לקח שורה באנגלית קלוקלת, שמופיעה במשחק מחשב בשם Zero Wing, ושילב אותו בשירים, קליפים, תמונות ועוד. השורה תפסה את תשומת ליבם של גולשים רבים, והפכה לאחת מאותן תופעות אינטרנט פופולריות, כמו מאהיר הטורקי (I Kiss You!).


 
בקטגוריות הכמותיות, המבוססות על מספר גולשים כפי שנמדד על ידי נילסן נטרייטינגס, זכה אתר Emode בפרס Rising Star, הניתן לאתר עם שיעור הגידול הגדול ביותר במספר הגולשים הייחודיים מאפריל עד מאי השנה; אתר AOL זכה בפרס Top U.S. Property, הניתן לאתר שמשך הכי הרבה גולשים בארה"ב; ואתר יאהו בפרס Top Global Property, שניתן לאתר שמשך הכי הרבה גולשים ב-14 מדינות נבחרות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by