ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הבלתי מתפשרות נ' מיקרוסופט: עוד 6 שעות של נאומים 
 
 
מערכת חיים ברשת

הצדדים יציגו היום את נאומי הסיכום שלהם. השופטת רמזה, שתדרוש שינויים בהסכם הפשרה של מיקרוסופט עם משרד המשפטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נאומי הסיכום בתביעת המדינות, שדורשות להטיל על חברת מיקרוסופט סנקציות חמורות מאלה של הסכם הפשרה שלה עם משרד המשפטים האמריקאי, יישמעו היום (ד') בבית המשפט הפדרלי בוושינגטון הבירה. כל צד יקבל שלוש שעות לנאום הסיכום שלו, בנסיון לשכנע את השופטת המחוזית, קולין קולר קוטלי, לקבל את טענותיו.

ביוני שעבר, אשררה ערכאת ערעור פדרלית את הפסיקה של השופט תומאס פנפילד ג'קסון, לפיה נקטה מיקרוסופט בצעדים מונופוליסטיים לשמר את כוחה בשוק מערכות ההפעלה והדפדפנים למחשבים אישיים, אולם דחה את גזר דינו, שקרא לפרקה לשניים. המשפט הועבר לקוטלי, כדי שתחליט מה גזר הדין הראוי לחברה.

בנובמבר הגיעה מיקרוסופט להסכם פשרה עם משרד המשפטים ותשע מהמדינות התובעות. תשע האחרות ו-וושינגטון הבירה פרשו מההסכם, והגישו תביעה נפרדת שדרשה הטלת עונש חמור יותר.

מיקרוסופט ערערה, בטענה שמדינות ארה"ב לא יכולות לפעול בניגוד למדיניות הממשל הפדרלי במקרה זה, אולם הערעור נדחה. הצדדים העידו במשפט במשך 32 ימים בין מרץ למאי, וכעת יישמעו הטיעונים, כאמור.

התביעה צפויה לומר, שהפשרה עם משרד המשפטים חלשה מדי, ושהסנקציות שהתביעה דורשת חיוניות להשיב את התחרות לתעשיית המחשבים. מיקרוסופט מאידך צפויה לטעון, שהסנקציות חמורות מדי, יסייעו למתחרות כמו AOL ו-Sun, ויפגעו בסופו של דבר בצרכנים בכך שימנעו מהם פלטפורמה אמינה לתוכנה. במילים אחרות: מיקרוסופט תטען שחלונות היא פלטפורמה אמינה לתוכנה.

עו"ד המקורב למשפט אמר לסוכנות רויטרס, שקוטלי תתשאל את הצדדים במטרה להגיע לסנקציות מדויקות, שיטפלו בהתנהגות הלא חוקית של החברה ולא מעבר לכך.

לפי הניו יורק טיימס, קוטלי רמזה אתמול לראשונה שהיא מטילה ספק בהסכם הפשרה של משרד המשפטים. לפי תקדימים משפטיים, על קוטלי להעדיף את העמדה הפדרלית על זו המדינתית, אולם היא כתבה אתמול כי הנתבעת מודעת לכך שנמתחה ביקורת על הסכם הפשרה, וקראה לפרקליטיה למצוא נקודות שניתן לחזק בפשרה. הדבר צריך להעשות בזהירות, משום ששינוי גדול מדי בהסכם הפשרה עלול להיחשב לדחייתו, מה שיחזיר את משרד המשפטים ותשע המדינות המתפשרות לבית המשפט.

הצדדים בתביעה ומשרד המשפטים סירבו להגיב על הדברים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by