ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוהים הוא פוטושופר 
 
 
עמיחי יעקבי

הם הכי יצירתיים, מצחיקים, מתריסים ומלוטשים ויש להם צילומים שיוכיחו את זה. תופעה שמתפשטת באינטרנט - אנשים שאחריהם העולם כבר לא ייראה אותו דבר – הפוטושופרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדונהליזה. דוגמה מוצלחת במיוחד
 מדונהליזה. דוגמה מוצלחת במיוחד   
אלוהים, עם כל הכבוד, עשה עבודה די בינונית. תחשבו על זה שנייה – כל הכח האדיר שלו ליצור ולברוא בלי שום מגבלות או הפרעות, וזה כל מה שיצא לו? תנו לי חמש שניות לנהל כאן את העולם במקומו, ולפני שאלוקינו יספיק להתעשת ולהבין מה לעזאזל קורה, אני מוחק לו מההארד דיסק לתמיד את המחלות, התאונות, המלחמות הזיקנה, האהבה הנכזבת, העוני, הטיפשות, הרשע, הפחד והקמצנות.

זהו, חמש השניות שלי חלפו – איך מוצא לכם חן העולם החדש עכשיו?

אבל את אלוהים לא עשו באצבע. הוא יודע שבעולם בלי צרות וזוועות אף אחד כבר לא יצטרך אותו, ככה שאל תצפו לשום ביטולים והקלות בקרוב. כדי לקדם את העניינים הקטנוניים שלו, הבורא שם את העולם בידיהם של מנהלים אפורים וחסרי דימיון, פקידים טיפשים, נמוכי מצח ורעי לב (הבוס שלכם, הבוס שלו, הבוס של הבוס של הבוס שלכם, וכו') וכל מה שנשאר לנו לעשות זה למלמל בייאוש "בעזרת השם", "אם ירצה השם", "השבח לאל", ועוד חנפניים כאלה לשמחתו של הבוס הגדול.

ככה שאם אתם יצירתיים, מקוריים וחולמי חלומות, סביר להניח שכבר הבנתם שאף אחד לא מתכונן לתת לכם להתקדם בשרשרת הפיקוד, ולשנות ככה שיהיה כאן יותר מוצלח, נעים, פשוט או קל. זה מהפכני מדי וחותר נגד האינטרסים הקוסמיים. לכו להתפלל במקום זה.

אבל חכו שנייה לפני שאתם מאבדים תקווה, ומשלימים עם העובדה שנידונתם לחיי נצח של שתיקה, יאוש, ותיסכול בתוך מנזר הדימיון היצירתי שלכם. הרי לא חשבתם שאדונינו זכה סתם לקרדיט של רחום וחנון? אתם מוזמנים להרים ראש בגאווה ולהצטרף למהפיכה החדשה שכובשת בשנה האחרונה את האינטרנט - הפוטושופינג (וכמו כל דבר ברשת אין לזה שם בעברית למרות שאתם יכולים להיות בטוחים שאיזה פקיד תכף יתעקש להמציא תרגום צח ומוצלח כמו תמוניפולציה או משהו חינני דומה)
 

תמונה אחת שווה אלף מילים

הפאט גירלז. המתחרות?
 הפאט גירלז. המתחרות?   
פוטושופינג, על שם התוכנה הגראפית המעולה, פוטושופ, הוא התהליך שבו לוקחים צילום ומשנים אותו למשהו אחר לגמרי. ההתחלה היתה, כרגיל באינטרנט, נוטפת סקס – החלוצים הלבישו פרצוף של כוכבת ידועה בתוך תמונת עירום נועזת, וכך מצאו את עצמן הספייס גירלז, מדונה וחברותיהן באותה תקופה, בפוזות משמחות ונוטפות תשוקה, כשרק ההבדל הגס בין צבע הפרצוף לגוון הגוף, מקלקל קצת את החגיגה.

דור המייסדים אפילו לא שיער, שתוך כמה שנים העניין יקבל כיוון אחר לגמרי. הפוטושופרים של היום שולטים במקצועיות בכל יכולות התוכנה ויוצרים עולם חדש ואמין. הם יצירתיים, מצחיקים, מתריסים ומלוטשים. מחברים בין קודש לחול, וזוכרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, ולא חסרות תמונות טובות ששוות הרבה יותר.
 
בוש כבחורה. זה גם אמנות
 בוש כבחורה. זה גם אמנות   
כולנו כבר קיבלנו בדואר את האתר שמציג את כוכבות הוליווד הדקיקות כנשים מלאות ועבות בשר, או את התמונות המלבבות של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, כשלל בחורות סקסיות. מדובר בהרבה יותר מסתם שעשוע, העבודות האלה הן מרד קטן אונליין, ומהוות, למעשה, יצירה אמנותית רצינית לגמרי.
 
 
אפשר גם לראות את העתיד. של בריטני, למשל
 אפשר גם לראות את העתיד. של בריטני, למשל   
לאינטרנט חוקים וגיבורים משלה, ופיגוע ה11- בספטמבר במגדלי התאומים, הפך את בין לאדן בין לילה לכוכב פוטושופינג, תוך שהגולשים מנצלים את קסמי התוכנה כדי לתקוע את הטרוריסט המרושע במצבים מכאיבים במיוחד. אמריקה הגדולה והחזקה לא הצליחה ללכוד את בין לאדן, אבל באינטרנט הפוטושופרים חגגו.

אסון מגדלי הסחר העולמי הוליד גם את כל תמונות הבחור מהתאומים שהוכתר בידי הפוטושופרים לדמות קאלט בעלת חיי נצח ברשת והם משתמשים בו בעבודותיהם כאייקון תרבות ממש כמו מיסטר ספוק מהאנטרפרייז, או המונה ליזה.


 

מלחמת מוחות

המצאה פלסטינית. אבסולוט אינתיפאדה
 המצאה פלסטינית. אבסולוט אינתיפאדה   
אתרים רבים שקמו בזמן האחרון מזמינים את הגולשים להתחרות אחד בשני בכישורי הפוטושופינג שלהם. PhotoshopContest המצוין, מפרסם בכל יום תמונה חדשה, שאותה מורידים הפוטושופרים המכורים למחשב שלהם, ומעלים כעבור זמן קצר את תוצאות עבודתם היצירתית בחזרה לאתר. כך ניתן לראות מיד מי חובבן ומי מקצוען, מי סתם ומי באמת, מי מצחיק, נבזי, מפתיע ומקורי, ומי שיגרתי, חקיין ומשעמם. יום יום נערכים בזירה קרבות דימיון חסרי רחמים ומלחמת מוחות עקובה מדם, ואתם יכולים להשתתף או רק לדרג את התוצאות ולקבוע מי המנצח.

פוטושופרים רציניים יותר מעדיפים את אתר Worth1000 שמכריז על תחרויות פוטושופ מאתגרות בנושאים שונים. לתחרות שנקראה לפטר את הטבח, הגולשים היו צריכים להמציא תמונות של מנות שדי במבט אחד בהן כדי להעביר את התיאבון מיד. תמצאו שם מכל טוב: מנות עם ג'וקים, נעצים, עכבישים ועוד כאלה שלא מומלץ לבדוק לפני הארוחה.
 
רק אלוהים או פוטושופר יכולים לעשות את זה
 רק אלוהים או פוטושופר יכולים לעשות את זה   
תחרות אחרת דרשה מהפוטושופרים לחבר בין שני סרטי קולנוע בכרזה אחת, או להמציא מודעת פרסום לוודקה אבסולוט. תחת הכותרת ''חברים הכי טובים'', הוזמנו המשתתפים לזייף תמונות של שרון וערפאת כזוג סחבקים שאהבתם אינה יודעת גבולות. אל תחמיצו.
 
 
טעמנו מפרי עץ הדעת. אחרי שרואים את העבודות האלה באמת כבר אי אפשר לחזור ולהסתפק במציאות הרגילה והבינונית שיש לנו כאן. הפוטושופינג הוא הבטחה לעולם משעשע, חכם וטוב יותר, ובעזרת השם אולי אפילו אלוהים כבר מתחיל להתעורר ולהבין את זה. אמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by