ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Alltheweb.com לגוגל: "לי יש יותר גדול" 
 
 מיתוס הגודל. Alltheweb וגוגל   
 
עידו קינן

טוען שבאינדקס שלו יש 22 מיליון עמודים יותר. גוגל: הגודל לא קובע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר החיפוש בעל השם היומרני Alltheweb.com ("כל הרשת") טוען כי הדיח מתואר "מנוע החיפוש הגדול ביותר" את האתר הפופולרי עם השם היומרני לא פחות, Google (שיבוש של המילה googol, המייצגת מספר עצום, 10 בחזקת 100). לפי חברת FAST הנורבגית, מפעילת Alltheweb, מאונדקסים באתרה כ-22 מיליון עמודים יותר מאשר בגוגל, נכון ליום ראשון.

בהודעה לעיתונות, כותבת FAST כי באתרה "2,095,568,809 עמודי רשת מאונדקסים לעומת 2,073,418,204 שרשומים בעמוד הבית של גוגל", נכון ליום ראשון. FAST הציגה את Alltheweb כ"חלון ראווה וארגז חול למחקר ופיתוח, שמדגים את יכולות החיפוש המתקדמות של FAST ללקוחות ושותפים".

לצד מחקר ופיתוח, האתר מהווה כנראה גם ארגז חול לתחום היחצ"נות. אחת הדרכים היעילות לפרסם מותג אלמוני היא לבחור מותג מצליח ולהיצמד אליו, מה שמציב את שני המותגים באותה מדרגה מבחינה תדמיתית. שמעתם על Alltheweb לפני כן? כנראה שלא, אבל בפעם הבאה שתשמעו את השם, מיד תקפוץ לראש ההשוואה לגוגל.

ניסיון דומה נעשה עם אתר החיפוש Teoma, שנרכש על ידי אתר החיפוש Ask Jeeves והושק באפריל כאלטרנטיבה מוצלחת יותר לגוגל. העיצוב המינימליסטי של Teoma, לעומת זאת, מאוד מזכיר את זה של גוגל, כי עם אלטרנטיבה לא קונים במכולת.

גוגל לא התייחסה באופן ישיר לעובדות שהעלתה FAST, אולם דובר החברה נתן תירוץ גברי טיפוסי, לפיו הגודל הוא לא הקריטריון היחיד בבניית מנוע חיפוש יעיל, וכי החברה מתמקדת גם בהצגת תוצאות מעודכנות ורלוונטיות, ושירות ידידותי למשתמש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by