ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אודיוגלקסי הולכת בדרכי נאפסטר 
 
 מוזיקה מסוננת. אודיוגלקסי   
 
מערכת חיים ברשת

התפשרה עם תעשיית המוזיקה - תשלם פיצוי ותסנן שירים מוגנים. עוד אחד נפל חלל?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסכסוך המשפטי בין מפעילת שירות החלפת השירים האינטרנטי אודיוגלקסי ובין תעשיית המוזיקה
נחתם אתמול (שני) בהסכם פשרה. במסגרת ההסכם, תשלם אודיוגלקסי סכום שלא פורט, ותתחייב לחסום שירים המוגנים בזכויות יוצרים. החברה הסירה את רוב השירים מהשירות, וחיפושם מעלה את ההודעה "החיפוש אסור".

בשלהי מאי, הגישו איגוד חברות התקליטים של אמריקה (RIAA) ואיגוד מו"לי המוזיקה הלאומי (NMPA) תביעה נגד אודיוגלקסי בבית המשפט הפדרלי בניו יורק. בתביעה האשימו השניים את אודיוגלקסי בעידוד וסיוע לסחר חליפין של קבצי מוזיקה מוגנים. החברה ניסתה לפני כן לחסום שירים מוגנים, אולם לדברי סגן נשיא בכיר ב-RIAA, מאט אופנהיים, "מתכנת שנה ראשונה יכל לפעול טוב יותר מהם".

לפי התובעים, הסכם הפשרה מחייב את אודיוגלקסי לסנן שירים מוגנים, ולשלם "סכום משמעותי" כדי לסיים את התביעה. בעתיד, יתכן שאודיוגלקסי תעבור לשיטת ה"סינון פנימה", כלומר שכל שיר שיוכנס לשירות יצטרך לעבור אישור מראש, אחרי שהחברה תבדוק שבעלי הזכויות מסכימים לכך. לפי התביעה, הסכם הפשרה לא מצריך אישור של בית המשפט.

חיפוש מגוון שירים על אודיוגלקסי העלה ביום שני בערב את ההודעה, "החיפוש אסור. אינכם יכולים לבקש שיר זה בשל הגבלות זכויות יוצרים. אנא נסו שיר אחר".

"זה צריך לשמש קריאת אזהרה לכל שאר הרשתות שמסייעות להעתקה בלתי חוקית", אמרה נשיאת RIAA, הילרי רוזן. "האחריות ליישום מערכות שמאפשרות שימוש מורשה בעבודות מוגנות בזכויות יוצרים חלה על רשת ה-peer to peer".

מנכ"ל אודיוגלקסי, מייקל מרהג', לא היה זמין לתגובה על הסכם הפשרה.

חברת נאפסטר, ששירות החלפת השירים שלה היה הראשון להפוך לתופעה עולמית, נתבע על ידי חמש חברות התקליטים הגדולות ו-RIAA. בית המשפט פסק, כי על השירות לסנן החוצה שירים שמוגנים בזכויות יוצרים. נאפסטר הכניסה פילטר כזה, אולם סגרה את השירות ביולי 2001, ומאז מבטיחה, מדי פעם בפעם, לפתוח אותו בגירסה מחודשת, חוקית ובתשלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by