ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: בוטלה מכירת תינוקת באינטרנט 
 
 לוח תינוקות. מודעה מתוך האתר   
 
מערכת חיים ברשת

האם העמידה למכירה את בתה שטרם נולדה, אך התחרטה. בן זוגה הסגיר אותה לרשויות, והיא עומדת כעת למשפט, בו היא עלולה לקבל עונש של עד שנתיים מאסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פטרה (39), אוסטרלית אם לשלושה, העמידה למכירה באינטרנט את בתה עוד בטרם נולדה. היא התחרטה עם הולדת הילדה, והיתה לאוסטרלית הראשונה שעומדת למשפט על ניסיון למכירת ילד באינטרנט. פטרה, ששמה המלא לא פורסם מסיבות חוקיות, נאבקת במקביל לקבל לחסותה את הילדה, שהועברה למשפחה אומנת.

במאי אשתקד פרסמה פטרה, אשר היתה אז בשלב מתקדם של ההריון, מודעה המציעה את בתה לאימוץ. המודעה פורסמה באתר "אמהות פנדקאיות מקוונות", שמקשר בין זוגות חשוכי ילדים ובין תורמי זרע, תורמי עוברים או נשים המעוניינות להיות אמהות פונדקאיות.

למודעה השיבו בין שמונים למאה זוגות מרחבי העולם, ופטרה בחרה בזוג מניו יורק, שעברו במשך למעלה מעשור טיפולי פוריות שונים ושלושה תהליכי אימוץ שנכשלו. בני הזוג, שהסכימו להזדהות בעיתונות רק בשמותיהם הפרטיים - ג'ו וקסנדרה - ביקשו מפטרה להגיע לניו יורק וללדת שם, כשג'ו יטען שהוא אבי התינוק.

לטענת פטרה, היא לא ביקשה כסף תמורת התינוקת, אלא רק את כיסוי הוצאות הלידה והטיסה לארה"ב. הזוג הסכים לכך, ובאחד האימיילים ששלח, הציע לה עשרת אלפים דולר אמריקאיים. פטרה מתעקשת, שבסופו של דבר כסף לא החליף ידיים, אולם החוק האוסטרלי אוסר לא רק קבלת תשלום על אימוץ, אלא גם הבעת הסכמה לקבל תשלום כזה. בראיון לעיתון הבריטי The Scotsman אמר ג'ו: "שאלנו אותה בפירוש, 'זה חוקי?'. והיא אמרה 'כן'".

בראיון ל-Herald Sun האוסטרלי, אמרה פטרה שרצתה לוותר על התינוקת משום שההריון היה תוצאה של אונס שעברה, ושבאותה תקופה היה מצבה הכלכלי קשה והיא פונתה מביתה. אולם עם הלידה, שהתרחשה במאי בטרם עת, התחרטה בקשר למסירה\מכירה. "ברגע שנתנו לי אותה, ידעתי שאין שום סיכוי שאני אתן אותה למישהו אחר", אמרה.

בן זוגה של פטרה דיווח על הדבר לשירותי הרווחה, והתינוקת הועברה למשפחה אומנת. באפריל הועמדה פטרה למשפט על הפרת שני סעיפים של חוק האימוץ של 1984. היא טרם הודיעה אם היא מודה באשמה או לא, והדיון הבא צפוי להתקיים ב-24 ביולי. אם תורשע, היא צפויה לעד שנתיים מאסר או קנס משמעותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by