ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סטודנט שגנב ומכר מסמכים עתיקים באיביי - לכלא 
 
 גניבה. ספר עתיק מספריית הספרים העתיקים של ייל   
 
מערכת חיים ברשת

גנב אותם מספריית אוניברסיטת ייל, ואף השחית חלק מהם. החזיר את הכסף והמסמכים, ויישב בכלא 15 חודשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנג'מין וו. ג'ונסון (22) ניסה למכור באתר איביי ספרים וכתבי יד ייחודיים בשווי של למעלה ממיליון וחצי דולר, אותם גנב מספריית הספרים הנדירים של אוניברסיטת ייל (Yale). אולם אספן שהבחין בפריטים הנדירים דיווח על כך למשטרה, וג'ונסון נתפס, נשפט, הורשע ושלשום (שישי) נגזר עליו עונש מאסר. על כך דיווח העיתון Hartford Courant.

ג'ונסון, סטודנט באוניברסיטת Wisconsin-Madison, עבד בקיץ שעבר בספריה של ייל, שם מאוכסנים מיליוני ספרים, מכתבים ומסמכים, ביניהם תנ"ך מקורי שהודפס על ידי ממציא הדפוס גוטנברג. בין הפריטים הגנובים היו מסמכים חתומים על ידי אייברהם לינקולן, תומאס ג'פרסון ואייזק ניוטון. למרבה האירוניה, אמו של ג'ונסון היא ספרנית, ואביו הוא מנהל עיצוב גרפי בייל, ואספן ספרים עתיקים.

התובע, ג'ון וואדוק, אמר שחלק מהפריטים מתאימים להגדרה "אוצרות לאומיים". ג'ונסון לא הסתפק בגניבת הפריטים, וחתך את החתימות מחלק מהם. הוא הודה בזאת, כמו גם בשלושה סעיפים של גניבה מדרגה ראשונה. כל הפריטים הגנובים, גם אלה שהושחתו, הוחזרו לייל מג'ונסון ומהקונים. מתוך חמישים אלף דולר שהרוויח במכירות, כארבעים אלף הושבו לקונים, וכעשרת אלפים לייל.

השופט גזר עליו שמונה שנות מאסר, 15 חודשים מתוכן בפועל. בתקופת המאסר על תנאי, נאסר עליו להיכנס לכל בניין של ייל בלי אישור מראש מהאוניברסיטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by