ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מהאופנובנק עד למיקרוסופט, ובחזרה 

מהאופנובנק עד למיקרוסופט, ובחזרה

 
 
יוני  שדמי

זה היה השבוע שהיה בהיי-טק:
דור חדש לווקמן, אפל מורידה הילוך, פרטנר מנפיקה בענק, ורק מיקרוסופט, כמו תמיד, בשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשים לך הגה כוח? קארפוינט, אתר הרכב הנוכחי של מיקרוסופט
 לשים לך הגה כוח? קארפוינט, אתר הרכב הנוכחי של מיקרוסופט   
טכנולוגיה

היא גדולה, היא גדולה, היא גדולה
לפי ,Netratings המינה צמח של האינטרנט, הרשת ממשיכה לגדול בקצב אדיר: יותר מ108 מיליון איש ברחבי העולם נכנסו בחודש שעבר לרשת, ועקומת הגדילה רק הולכת ומחריפה.

המתחרה של נט-רייטינגס, מדיה מטריקס, פירסמה אף היא השבוע מספר נתונים מעניינים, ובראשם מצעד אתרי האינטרנט הפופולאריים ביותר: בראש עומד האתר של ,AOL במקום השני יאהו! הוותיק והטוב, אחריו האתר של מיקרוסופט, במקום הרביעי מנוע החיפוש לייקוס, ובמקום החמישי ,Go Networks אתר-על שמכיל, בין השאר, את מנוע החיפוש אינפוסיק ואתר הספורט Espn.

(זי.די.אן.אן)

גרסת הבטא של באג אלפיים
מפעל תרופות סיני דיווח על התקלה הרצינית הראשונה שנגרמה כתוצאה מבאג התשיעי לתשיעי תשעים ותשע. הבאג, שהיה אמור להכנס לפעולה בתאריך הנ"ל ולהוות מעין "הקדמה" לבאג המילניום, עבר בעולם בשקט יחסי. התקלה הרצינית היחידה הייתה עצירת התיפעול של 20 מכונות ו11 מחשבי ייצור במפעל תרופות בצפון סין.

בעוד שמשרד ההגנה האמריקאי מזהיר מפני אי מוכנות כללית בסין לבאג אלפיים, טוענים השלטונות המקומיים שהמערכת הפיננסית, כמו גם שאר המערכות החיוניות, עברו לאחרונה מבחן שנת 2000 שלישי וסופי, ועמדו בו בהצלחה.

(יאהו! ניוז)


תפור לך אוטו
בפרויקט משותף שיוכרז רשמית בשבוע הבא, מיקרוסופט ופורד ימכרו מכוניות באינטרנט בעזרת גימיק ייחודי: הלקוח "תופר" לעצמו את המכונית לפי צרכיו.

בעזרת ממשק מיוחד שיותקן באתר, אפשר יהיה לבנות את "מכונית החלומות": חלונות חשמליים, ג`נטים-כסף, ספוילרים, פרווה על הדאשבורד, כל פרט ופרט במכונית יקבע בהתאם להזמנה הספציפית. לאחר שלבי הבטא והבדיקה, מבטיחים במיקרוסופט, יקבל הצרכן את המכונית שהזמין, מהרגע שהקליד את בחירתו לאתר, דרך קומת הייצור של פורד ועד לחנייה של הלקוח, תוך שמונה ימים ומטה.

למרות שפורד תהיה השותפה העיקרית במיזם, לא רק המכוניות שלה ימכרו באתר: הונדה, למשל, הודיעה שתהיה מהראשונות להשתמש בממשק הייחודי של מיקרוסופט.

(זי.די.אן.אן)
 
``לקחנו את שולחן העבודה, ודחפנו אותו לדפדפן``. דסקטופ.קום
 ``לקחנו את שולחן העבודה, ודחפנו אותו לדפדפן``. דסקטופ.קום   
מכתבה אונליין
חברה בשם Desktop.com תכריז בקרוב על גרסת הבטא של מה שהיא מכנה "הדור הבא של הפורטלים". החברה מתכוונת להציע באתרה גרסת אונליין של המכתבה של "חלונות": "לקחנו את מתודת העבודה של הפי.סי. ופשוט דחפנו אותה לדפדפן", אמרה קאתי ברוק, מנכ"לית החברה.

האתר יציע איחסון קבצים ושירותי דואר חינם, ויתרחב עם הזמן, כשהתוכנית הסופית היא להפוך את מכתבת האופליין כפי שאנו מכירים אותה, עם סמלוני ה"מחשב שלי" ו"סל המיחזור", לאנאכרוניסטית. הממנות העיקריות של הפרויקט הן USA Today ו,Anyday שיפרסמו את שירותיהן בעזרת אייקונים על המכתבה באתר.

(אינטראקטיב וויק)

עוד חור בהוטמייל
ההאקר הבולגרי הידוע גרגורי גונינסקי, שגילה בעבר מספר באגים קריטיים בתוכנות של מיקרוסופט, מצא "חור" באבטחה של הוטמייל, שירות הדואר הפופולארי של החברה. כזכור, לפני כשבוע נפרץ השירות ועשרות מיליוני החשבונות של מנויי הוטמייל היו פתוחים לקריאה ללא כל צורך בסיסמה.

הפירצה החדשה, שנתגלתה בעזרת שימוש בשפת התכנות ,JavaScript מאפשרת לפרוץ את חשבונות מנויי "הוטמייל" על ידי שליחת הודעה שמכילה קוד תוכנה מיוחד. במיקרוסופט מצאו פיתרון מקורי לבעיה: הם מציעים לכל המנויים להימנע משימוש בג`אווהסקריפט, ולא לקבל "הודעות חשודות".

(סמארט ריסלר)

כי מציון תצא תורה, ופתרון לבאג 2000
ירון בן עציון, איש מחלקת מערכות מידע של האוניברסיטה העברית בירושלים, טוען שמצא פתרון מקורי לבאג אלפיים, שיישומו לוקח 20 אחוז מהזמן שלוקח ליישם פתרונות תוכנה אחרים.

בן עציון, שמכר את פיתוחו לחברת magic שתשווקו בינתיים בארץ בלבד, תיכנת בשפת קובול תוכנה שמחפשת איזכורי תוכנה של שנת 2000 שעשויים להתפרש כ,1900 מתקן אותם, ומבצע מייד בדיקת תאימות אוטומטית.

הבעיה הגדולה ביותר של "ספיר 2000", שיכולה לתפקד גם כתוכנה שבודקת תאימות לשנת 2000 במערכות שעברו תיקון, היא, כפי שבן עציון עצמו מודה, שנשאר מעט מאוד זמן לשווק את התוכנה. "היעילות של התוכנה תפצה על המחסור בזמן", טוענים במג`יק, ומביאים כהוכחה את 400,000 שורות הקוד שהתוכנה תיקנה בחודש אחד.

(ווירד)
 
קצת מריח קצת מסריח. השבב שמאחורי הג`י4
 קצת מריח קצת מסריח. השבב שמאחורי הג`י4   
ווקמן - הדור הבא
סוני הכריזה השבוע על הדור החדש של מוצרי הווקמן שלה - ביניהם נגן MP3 נוסח ה"ריו" של דיאמונד. אין עדיין הרבה פרטים על המוצר החדש, אך נמסר שהוא יבוסס על "מקל זיכרון", יחידה גלילית לאיחסון נתונים, שתתחבר אל המחשב בעזרת כבל מיוחד ותאפשר העברת קבצי מוזיקה במהירות גבוהה. לא נמסר מה תהיה הקיבולת של הנגן או מה יהיה מחירו.

(ניוז.קום)


כלכלה

אפל מורידה הילוך
בהודעה לעיתונות שהתפרסמה השבוע, הודיעה אפל שלא תוכל לעמוד בביקוש למחשבי ליין הG4 שלה, וחלק מ150,000 ההזמנות שנרשמו מראש יענו באיחור. התקלה נובעת ממחסור בשבבי G4 של מוטורולה, וסטיב ג`ובס, היו"ר הזמני של החברה, כבר הודיע שהעיכוב יגרום לירידה ברווחים ובמספר היחידות שימכרו ברבעון הבא, אך הדגיש ש"מדובר בבעיה זמנית".

בעיה אזוטרית יותר של מחשבי הG4 היא הניחוח המוזר שמתלווה אליהם. "מדובר בניחוח של מוצר חדש, בדומה לריח שמלווה מכונית או שטיח שנרכשו זה עתה", התגונן דובר אפל. אך לא כל הצרכנים השתכנעו. כמה מהלקוחות, שחשבו שמדובר בתקלה טכנית, החזירו את המחשב לחברה ואף טענו שריחו "מבאיש".

(ווירד)

גייטווי עוברת לאינטל
משווקת המחשבים המובילה גייטווי תקטע את שיתוף הפעולה שלה עם יצרנית השבבים AMD לטובת המתחרה אינטל. למרות העובדה שמדובר במשווקת חשובה עם קבלות רבות בארה"ב, לא בטוח שבAMD מצטערים יותר מדי על איבוד גייטווי לטובת המתחרה האימתנית.

גייטווי מוכרת בעיקר מחשבים מהדרג הנמוך יותר, ועד לאחרונה מכרה AMD שבבים מהדרג הנמוך במחירי התאבדות, במטרה לתפוס נתח שוק. המשמעות: הקרב עובר למחשבים איכותיים יותר עם שולי רווח עסיסיים יותר. במידה מסוימת, המעבר של גייטווי מסמל התבגרות של השוק, וציור מחדש של הגבולות בשדה הקרב העסקי בין AMD לאינטל.

(ניוז.קום)
 
 
280 אלף מנויים בפחות משנה. פרטנר והבלונים הכתומים
 280 אלף מנויים בפחות משנה. פרטנר והבלונים הכתומים   
אוראקל ו:HP מקום לכו-לם
"אנחנו כבר לא המקבילה ההיי-טקית של שוויצריה", אמרה קארלי פיונה, נשיאת היולט-פאקרד, לאחר שהוכרז רשמית על שיתוף פעולה ועסקה עצומת מימדים בין HP לאוראקל. חלק מהמחלקות של שתי החברות יאוחדו, והן ימכרו חברה את מוצרי רעותה.

,HP שעד כה נרתעה משילובי-ענק כאלה, נכנסת כעת לטריטוריה חדשה, של אינטגרציה חזקה בין מוצרי החומרה של החברה לשירותי האונליין של אוראקל, שמצידה תרוויח מהעסקה את "שירותי התמיכה המצוינים של HP", כפי שהגדיר זאת לארי אליסון, נשיא החברה.

(זי.די.אן.אן)

פרטנר תונפק לפי שווי של 2 מיליארד דולר
חברת פרטנר מקווה לקבוע שיא חדש להנפקה של חברה ישראלית בוול-סטריט: חמש מאות מיליון דולר. "תהליך ההנפקה מתנהל על פי המתוכנן", אמר ל"הארץ" בכיר בשוק ההון המתמצא בפרטי ההנפקה. "אם לא תחול הרעה משמעותית במצב השוק, החברה תונפק בנאסד"ק בשבוע השלישי באוקטובר לפי שווי שוק של 2 מיליארד דולר".

פרטנר נמצאת בבעלותן של חברת ההשקעות ההונג-קונגית "האצ`יסון וומפואה", חברת הכבלים "מת"ב", "אלביט", וקבוצת "תפוז". יש לה כ280 אלף מנויים, אותם צברה בפחות משנה.

(הארץ)

רעידת מחירים
בעקבות רעידת האדמה בטיוואן 7.6, בסולם ריכטר עוצמתה, צפויה עלייה משמעותית במחירי שבבי זיכרון, טוענים אנליסטים. "קווי ייצור שבבים הם עניין רגיש מאוד לזעזועים", אמר אנליסט הטכנולוגיה ג`ון צונג`-הא, "ואני מאמין שבקרוב נחזה בעליית מחירי השבבים."

"למרות שמרבית יצרניות השבבים מכחישות את קיומו של כל נזק מלבד הפסקות חשמל קצרות", הוסיף הכלכלן הבכיר דנקן וולדריג`, "גם הפסקות חשמל, בשילוב עם רעידות עזות, עלולות לגרום להאטה רצינית בייצור לטווח הקצר."

(יאהו! ניוז)
 
ערבות על סך 100,000 דולר. פטריק ניוטון
 ערבות על סך 100,000 דולר. פטריק ניוטון   
מסע שופינג בשווי 6 מיליארד דולר
האנליסטים הנחשבים של חברת ג`ופיטר קומיוניקישנס משערים שבעונת החגים הקרבה ובאה יוציאו אזרחי הרשת יותר משישה מיליארד דולר על קניות לחגים. עוד כמה נתונים מחברת ניתוחי השוק הבלתי נלאית: בעונת החג מספר הטרנסאקציות המקוונות בחודש ממוצע עולה מ8,500 ל,29,000 שלושים ושבע אחוז מהצרכנים עזבו אתר קניות זה או אחר כי היה איטי מדי, ובחגים הבאים יצטרפו עשרה מיליון צרכנים חדשים למעגל השופינג המקוון. כן ירבו.
(זי.די.אן.אן)

בנק ישראל מכין את המזומנים
מנהל מחלקת המטבע בבנק ישראל, אבנר הלוי, טוען במאמר ב"מבט כלכלי", מגזין היוצא לאור על ידי בנק ישראל, שיש להגדיל את מאגרי המזומנים הזמינים של הבנק לקראת שנת ,2000 משום שהציבור ירצה להצטייד בכמויות גדולות של כסף מזומן מחשש לפגיעה במערכת הפיננסית בגלל באג 2000.

כמו כן, נערכים בימים אלו בבנק ובמשרד האוצר תרגילים מקיפים לקראת באג המילניום, כולל סימולציה של המעבר לתאריך הגורלי ותיקוני קוד מתקדמים.

(הארץ)

תרבות

אחד מחלוצי הרשת נעצר באשמת שידול קטינה
פטריק ניוטון, 34, אחד ההוגים הראשוניים של שפת התכנות ג`אווה וסגן נשיא לענייני פיתוח מוצרים של ,go.com נעצר השבוע בידי הFBI באשמת שידול קטינה. ניוטון נעצר לאחר שניסה לפתות "קטינה" (שהייתה בעצם סוכן FBI) בחדר הצ`ט #dad&daughtersex להיפגש עמו בבית מלון מבודד.

ניוטון כתב את מסמך הייסוד של "פרוייקט גרין" של סאן, שהפך מאוחר יותר לשפת התכנות ג`אווה, וכאמור כיהן כאחד ממנהליו הבכירים ביותר של הפורטל ,go.com מהאתרים הפופולאריים ביותר בעולם. דיסני, שהפורטל בבעלותה, מיהרה להודיע שניוטון פוטר לאלתר. לאחר לילה בכלא המחוזי של לוס אנג`לס, הוא שוחרר בערבות על סך 100,000 דולר. משפטו יחל ב12 לאוקטובר.

(רויטרס)

 
אש, קסמים והיי-טק. וורקראפט 3
 אש, קסמים והיי-טק. וורקראפט 3   
עוד שערורייה מיקרוסופטית
אחרי סקנדל קסטת הווידיאו המזוייפת, אחרי שהתברר ששילמה בעד מחקר "אובייקטיבי" שמוכיח את טענותיה המשפטיות, אחרי שנחשף ש"שכחה" למסור עדויות מכריעות, נתפסת מיקרוסופט בקלקלה נוספת. מודעות פרסומיות חתומות בידי מאות מומחים, שכללו טענות שתומכות בקייס המיקרוסופטי במשפטה נגד משרד המשפטים של ארה"ב, התבררו כממומנות על ידי החברה.

לפחות מומחה אחד שחתום על המודעות, שפורסמו בין השאר בניו-יורק טיימס ובוושינגטון פוסט, הודיע שלא היה חותם עליהן לו היה יודע שהן ממומנות בידי החברה.

(זי.די.אן.אן)

בשנה הבאה: וורקראפט 3
חברת משחקי המחשב בליזרד הכריזה השבוע ש"וורקראפט" ,3 המשכו של המשחק "וורקראפט" ,2 ממשחקי המחשב הפופולאריים ביותר בהיסטוריה, יופץ בסוף שנת 2000.

בניגוד לקודמיו, המשחק החדש לא יתרכז באסטרטגיה טהורה, הנעת צבאות ענק וקרבות אפיים בין חטיבות של מפלצות, אלא בגיבורים בודדים, שירכזו סביבם חיילים ויטבחו איש ברעהו להנאת השחקנים, בדומה ל,Heroes of Might and Magic III משחק מתחרה לסדרת וורקראפט.

בבליזרד מבטיחים גם גרפיקת תלת מימד, סאונד מתקדם, ותמיכה משוכללת במיוחד במשחק רשת, כששחקנים מכל רחבי העולם נלחמים איש ברעהו דרך ,battle.net רשת הקרבות המקוונת של החברה.

(גיימספוט)

מיקרוסופט: כבודו, בחיי אדוני בספר התורה, לא עשינו כלום!
את קו ההגנה בטיעונים הסופיים של המשפט של ממשלת ארצות הברית נגד מיקרוסופט אפשר לסכם בשלוש מילים: "לא עשינו כלום!". כך זועק ג`ון וורדן, הפרקליט הראשי של החברה, והוסיף ש"מדובר בתיק חסר בסיס. הוא לא הועלה בכדי להגן על צרכנים, אלא בכדי להגן על חברות ענק מתחרות הוגנת."

וורדן טעון שמשרד המשפטים האמריקני הפך לשלוחה משוחדת של כמה חברות שהתאגדו להלחם במיקרוסופט, בפרט סאן, נטסקייפ וIBM.
הוא המשיך וטען שמיקרוסופט לא צירפה את הדפדפן אינטרנט אקספלורר למערכת ההפעלה "חלונות" בכדי לגזול נתח שוק מהמתחרה נטסקייפ, אלא בכדי "לספק חווית אינטרנט טובה יותר למשתמשים."

(זי.די.אן.אן)
 
שועל רשת וותיק. דיוויד בואי
 שועל רשת וותיק. דיוויד בואי   
האופנובנקים הווירטואלים
יותר ויותר האקרים משתלטים באופן זמני על בנקים בריטיים, טוען בדיווח מיוחד הסאנדיי טיימס. לטענת כתב העיתון, מדובר במכת מדינה: האקרים חודרים לבנקים, חוטפים שלל מספרי כרטיסי אשראי, ומחזיקים אותם ככופר עד שהבנק ישלם להם סכום כסף מסוים, מחצי מיליון דולר ומעלה.

הבנקים, כך לפי העיתון, חוששים מגל יחסי הציבור הרעים שישטוף את הבנק ומבריחת לקוחות, ומעדיפים לשלם בשקט להאקרים. לפחות שני בנקים לונדוניים העדיפו את השיטה הזו ושילמו כופר על סך מיליונים רבים של דולרים להאקרים שחדרו למערכות הפיננסיות הפנימיות והמסווגות ביותר.

(יו.אס.איי טודיי)
 
צעד חשוב למוזיקה דיגיטלית
החל מהעשרים ואחת בספטמבר יצא לשוק האינטרנטי בלבד תקליטו החדש של דיוויד בואי, "hours". רק שבועיים מאוחר יותר אפשר יהיה להשיגו בגרסת האטומים בחנויות המוזיקה.

בואי, 52, אוהד וותיק של הרשת, יפיץ את תקליטו החדש בפורמט "ליקוויד אודיו", שנתמך בידי מיקרוסופט ונועד למנוע העתקות פיראטיות של השירים, תופעה שייתכן והייתה מתרחשת לו היה משתמש בואי בפורמט ,MP3 הפופולארי יותר.

מחיר התקליט הדיגיטלי יהיה בדיוק כמו בחנויות הלא ווירטואליות 18, דולר, ולמרות שלא יגיע עם חוברת הנייר המהודרת שתלווה את מהדורת הדיסק, יצורף אליו שיר בונוס מיוחד שיכלל במהדורה המקוונת בלבד.

(רויטרס)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by