ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועד האירופי בודק אם שירותי מוזיקה מקוונים פוגעים בפרטיות 
 
 
מערכת חיים ברשת

מתנגד לאיסוף מידע על גולשים בלי הסכמתם. מייסד חברה להגנה על זכויות יוצרים: אני לא רוצה שמיקרוסופט תדע לאיזה דיסק אני מקשיב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגים רשמיים בוועד האירופי הודו שלשום (שישי), כי הם אוספים מידע על תוכנות ושירותי מוזיקה, במטרה לבדוק אם אלה אוספים מידע על משתמשים בניגוד לחוקי הפרטיות, בין השאר באמצעות תוכנות ריגול (spyware). על האיסוף הוחלט בנייר עבודה של המועצה המייעצת של הוועד להגנת מידע ופרטיות מסוף מאי, אולם כרגע מדובר רק בבדיקה ולא בחקירה רשמית.

אחד מסוגי השירותים הנבדקים הוא זיהוי השירים, שמאפשר לגולשים ששומעים דיסק או קבצי מוזיקה לקבל פרטים על השירים. בעת התחברות לשירות, נאלצים הגולשים לחשוף פרטים אישיים כמו כתובת האימייל או ה-IP (מספר ייחודי שמוצמד לכל מחשב המחובר לאינטרנט). סוג אחר הוא נגני המדיה, שמעבירים מידע על השירים המושמעים ליצרניות התוכנה. לדוגמה, בפברואר פורסם כי נגן Media Player של מיקרוסופט מתעד את השירים והסרטים שמשתמשים ניגנו בו, לצד המספר הייחודי של עותק התוכנה המותקן על המחשב.

באופן עקרוני, האיחוד האירופי מתנגד לכל איסוף מידע אישי באינטרנט בלי ידיעת הגולש. "בכל הנוגע לתוכנות [...] אנחנו בוחנים את כל מערכות איסוף המידע, אולם שום חקירה לא הושקה", אמר נציג רשמי של מרכז הגנת המידע האיטלקי.

"ברמה הזאת, זה בוודאי לא סיפור גדול לצרכנים", אמר ברוס וורד, מייסד חברת NetPD הבריטית, שנלחמת בהחלפת קבצי מדיה פיראטיים. "אבל זה ודאי יהפוך ליותר נפוץ כשמכשירי אלקטרוניקה ביתיים, כמו סטריאו ונגני DVD, יתחברו לאינטרנט. אני לא רוצה שמיקרוסופט תדע למה אני מקשיב. אני לא רוצה לקבל הצעות שאומרות, 'זה מה ששמעת בעשר הפעמים האחרונות, אתה מעוניין לנסות את הדיסק הזה?'. אני באמת לא רוצה שחברות תדענה למה אני מקשיב או מה אני רואה".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום זיהוי שירים בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by