ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מודה: הפצנו וירוס נימדה 
 
 וירוס בקוריאנית. מתוך אתר Visual Studio .NET של מיקרוסופט   
 
מערכת חיים ברשת

התגלה על ידי עובד החברה בגירסה הקוריאנית של תוכנת Visual Studio .NET. הגיע לשם מהחברה שסייעה בפיתוח הגירסה. מיקרוסופט: אין סכנה שהוא יופעל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הודתה אתמול (שישי) כי הפיצה בטעות את וירוס נימדה. הווירוס הסתתר בתוך הגירסה הקוריאנית של תוכנת Visual Studio .NET, והגיעה מחברה שסייעה בפיתוחה. מדובר, להזכירכם, באותה חברה שהכריזה בתחילת השנה על מעבר להתמקדות באבטחת מוצריה, תחת הסיסמה "מחשוב אמין".

Visual Studio .NET משמשמת מפתחים לפיתוח תוכנות ושירותי רשת. מנהל מוצר ראשי של Visual Studio .NET במיקרוסופט, כריסטופר פלורס, אמר שהווירוס התגלה במאי על ידי עובד החברה, מוסתר בתוך קובץ מכווץ שאינו בשימוש. הקובץ הגיע מחברה שסייעה למיקרוסופט בפיתוח הגירסה הקוריאנית, ואשר נדבקה בעצמה בווירוס. "למרבה הצער, נתנו קצת יותר מדי אמון בחברה הזאת, ולא בדקנו את תוכן הקובץ", אמר פלורס. הוא הסביר שמיקרוסופט סורקת כל קובץ שהיא מצפה למצוא, אולם הקובץ הנגוע נוצר על ידי הווירוס, ועל כן הבדיקה דילגה עליו.

הגירסה הנגועה היתה בשוק פחות מ-90 יום, ולדברי פלורס, אין סכנה שהווירוס יגרום נזק, משום שהוא מאוכסן בחלק של התוכנה שלא אמור להיות מופעל. החברה הוציאה טלאי (patch) להסרת הווירוס, ומספקת גם גרסאות נקיות של התוכנה.

"ביצענו בחינה רצינית של תהליכי בניית המוצר שלנו", אמר פלורס. "אנחנו לוקחים את המחשוב האמין מאוד ברצינות. בניית תוכנה היא תהליך מאוד מסובך. עכשיו התהליכים שלנו הדוקים יותר".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום אבטחת מידע בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by