ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט של דרום אפריקה ירד למחתרת 
 
 קבצים במחתרת. מתוך האתר של לורי   
 
מערכת חיים ברשת

קובץ קריטי לניהול סיומת האינטרנט של המדינה (ZA) הועבר אל מחוץ לגבולותיה. מנהל הסיומת: עשיתי זאת כדי למנוע מהמדינה להשתלט עליה בניגוד לכללים. נציג הממשל: אם האינטרנט לא יעבוד, הוא יואשם בחבלה. חברת אופוזיציה: הוא גיבור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קובץ חיוני לניהול סיומת האינטרנט za של דרום אפריקה הועבר אל מחוץ לגבולות המדינה. מנהל הסיומת, היזם הפרטי מייק לורי, הודיע אתמול (חמישי) שעשה זאת מחשש שהממשלה תנסה להשתלט עליה בניגוד לכללי הארגון העולמי שאחראי על הסיומות. חששו עלה לאחר שטיוטת הצעת חוק ברוח זו אושרה בתחילת החודש במועצה הלאומית.

החוק, שטיוטתו אמורה לעבור לאישור סופי בשבוע הבא, נועד לעודד את הגישה לאינטרנט והמסחר האלקטרוני במדינה. אולם אחד מסעיפיו קובע, שהסיומת תועבר לניהולה של חברה ללא כוונות רווח, שתוקם על ידי פאנל שימנה שר התקשורת.

לפי כללי ICANN (תאגיד האינטרנט להקצאת שמות ומספרים), העברת ניהול סיומת של מדינה תתבצע רק בתיאום עם התאגיד, קהילת האינטרנט של המדינה וממשלתה. אולם הצעת החוק מתעלמת מכלל זה. לורי, שמנהל את הסיומת בהתנדבות מזה עשור, אמר שישמח להיפטר ממנה, אך הזהיר שאם הדבר לא יתבצע בהתאם לחוקי ICANN, "הדומיין ZA יאלץ להיסגר עד שהנושא יתברר".

"אחסון קובץ האיזור העיקרי, שמגדיר את הסיומת ZA ושולט בה, נמצא כעת מחוץ לגבולות המדינה", הודיע לורי אתמול. הוא הסביר שמדובר בקובץ בן מאתיים שורות, שמגדיר את מבנה הכתובות והאתרים בסיומת. לדבריו, מדובר בצעד מנע נגד השתלטות הממשלה על הסיומת, ובאיתות לקהילת האינטרנט העולמית שהסיומת בטחה על אף החקיקה.

נקנקה קקאנה, יו"ר הועדה הפרלמנטרית שאישרה את טיוטת החוק, האשים את לורי בסיכון מבנה האינטרנט של המדינה: "מייק לורי הוא מנהל הסיומת ויש לו אחריות לוודא שהאינטרנט יציב. אם הוא יפריע לאינטרנט זו תחשב חבלה בזדון, ועליו להבין שהאחריות לכל הפרעה שהיא תהיה עליו".

"אני חושבת שמייק לורי הוא גיבור", אמרה דין סמאטס, חברת האופוזיציה ומתנגדת לחוק. "אני חושבת שזה הדבר הנכון לעשות בנסיבות הללו. זה מבטיח את הפעילות היציבה והמתמשכת של הסיומת ותת-הסיומות שלה כנגד כל מה שעשוי לקרות בקרוב".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by