ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב מתקשה לחסום הימורים לא חוקיים באינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

החקיקה עלולה לפגוע במפעילי הימורים חוקיים ובזכותם של אזרחים להמר. כך עולה מדיוני בית הנבחרים בהצעת חוק בנושא. הדיון נסגר בפעם השניה בלי קיום הצבעה על החוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת החקיקה של בית הנבחרים האמריקאי התכנסה אתמול (חמישי) לשימוע בהצעת חוק למניעת הימורים באינטרנט, שמופעלים מחוץ לגבולות המדינה. אולם חברי הבית מצאו פגמים רבים בחוק, והיו שהתנגדו לו לחלוטין. זוהי הפעם השניה, שהוועדה דנה בהצעת החוק וסוגרת את הישיבה ללא קיום הצבעה.

באופן מסורתי, כל מדינה בארה"ב קובעת בעצמה את חוקי ההימורים בגבולותיה, וגובה את המיסים מהם. אולם החוקים הללו לא חלים על אתרי הימורים המופעלים מחוץ למדינה. לפי הערכות שונות, צפויים מפעילי האתרים לגרוף לקופותיהם בין חמישה ל-6.4 מיליארד דולר בשנה הבאה, בלי לשלם מיסים לארה"ב כלל.

הצעת החוק של נציג וירג'יניה, בוב גודלאטה (רפובליקני), תעדכן את חוק ה-Wire Act מ-1961, אשר אוסר הימורים בין מדינתיים. התיקון יבהיר, שהחוק חל גם על הטלפון והאינטרנט, ויאפשר לרשויות החוק להוריד אתרי הימורים ובאנרים שמפרסמים אותם, ולעצור תשלומים בכרטיסי אשראי לאתרים.

עוד ידרוש החוק מאתרי הימורים אמריקאיים לוודא, שהמהמרים בהם נמצאים בגבולות המדינה והגיעו לגיל החוקי להימורים. גודלאטה מודה שהדבר יכשיל נסיונות של מדינת נוואדה להקים אתרים כאלה, משום שלדבריו אין דרך לגלות בוודאות אם הגולש איננו קטין. חוק דומה של גודלאטה נפל בבית הנבחרים בשנת 2000.

נציג פלורידה אמר, שהחוק מפלה לטובה הימורי סוסים, ועלול לפגוע במרוצי הכלבים ומשחק הכדור Jai Alai הפופולריים באזורו. נציג יוטה, כריס קאנון (רפובליקני) אמר, שאינו חושב שיש להטיל הגבלות כאלה על האינטרנט, והביע חשש שהחוק יצור תקדים של מיסוי קניות באינטרנט, דבר שרפובליקנים רבים מתנגדים לו. נציג מסצ'וסטס, ברני פרנק, אמר: "אם אזרחים אמריקאים או תושבים חוקיים רוצים להמר, תנו להם. מה אכפת לכם?".

בהונג קונג פתרו בעיה דומה בחקיקה מהירה. בסוף החודש, הכניס השלטון המקומי תיקון לחוק, לפיו אין לבצע הימורים אצל מפעילים מחוץ למדינה דרך הטלפון או האינטרנט. התיקון נועד למנוע הימורים על המונדיאל, אולם מבקריו טוענים שהוא מיועד לסייע למפעיל ההימורים החוקיים היחיד בהונג קונג, Hong Kong Jockey Club, להשתלט על מערכת הימורי כדורגל עתידית, שהממשלה מתכננת להקים.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום משפט ואינטרנט בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by