ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ספקית אינטרנט שוודית נקנסה על פדופיליה בקבוצות הדיון שלה 
 
 קבוצות דיון סגורות. פדופיליה (אילוסטרציה)   
 
מערכת חיים ברשת

בית משפט נורבגי הטיל עליה קנס של יותר מ-60 אלף דולר. מנכ"ל החברה: אנחנו רק כלי ההפצה - נערער

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התקשורת וספקית האינטרנט השוודית Tele2 נקנסה לאחרונה בסכום של חצי מיליון קרונות נורבגיות (63.5 אלף דולר), באשמת הפצת פורנו פדופילי בקבוצות הדיון שלה. החברה מתכוונת לערער על הקנס, בטענה שהיא שימשה רק כלי הפצה לתמונות. על כך דיווח הרג'יסטר.

מנכ"ל החברה בנורבגיה, מרקוס טקטה, אמר שהחברה תערער על גזר הדין אותו כינה "אבסורדי". לדבריו, החברה אינה המפרסמת (publisher) של התמונות, ולכן אין להטיל עליה ענישה המיועדת ליוצרי תמונות שכאלה.

Okokrim, סוכנות אכיפת החוק הנורבגית העוסקת בפשעי צווארון לבן, מסרה שהיא רואה את הפסיקה בחיוב. בעקבות הפסיקה, הורידה החברה המתחרה Telenor מהאוויר את קבוצות הדיון שעלולות להכיל תמונות כאלה. ב-Okokrim הגדירו את הצעד כתגובה מופרזת לפסיקה. אולם אם הפסיקה לא תתהפך בערעור, היא עלולה להוביל לתחימת אתרי אינטרנט לאזורים מסוימים וחסימתם לאזורים אחרים.

דרישה דומה עלתה בתביעה הצרפתית נגד חברת יאהו, שעברה על החוק הצרפתי בכך שאפשרה למכור באתרה פריטים נאציים. במאי 2000, הורה בית המשפט הצרפתי לחברה להכניס לאתרה פילטרים, שימנעו מגולשים צרפתיים גישה לפריטים הללו. לעומת זאת, במרץ 2001 פסק בית משפט גרמני, כי יאהו אינה אחראית למעשיו של אחד הגולשים, שהציע למכירה את "מיין קאמפף" של היטלר בניגוד לחוק. "הגענו למסקנה שיאהו! היתה רק הספק של שירות אינטרנטי ולא אחראית לתכולתו", אמר התובע הראשי במינכן, מנפרד וויק.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום משפט ואינטרנט בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by