ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Palm OS 5 תתחרה ב-Pocket PC של מיקרוסופט 
 
 מסירה מגבלות. Palm OS 5   
 
מערכת חיים ברשת

פאלם החלה להפיץ את מערכת ההפעלה החדשה למפתחי חומרה ותוכנה. מתבססת על שבבי ARM ואמורה לשפר ביצועי מולטימדיה תוך שמירה על הגודל ואורך חיי הסוללות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פאלם-סורס הודיעה ביום שני, כי החלה בהפצת מערכת ההפעלה החדשה Palm OS 5 למפתחי תוכנה. פאלם-סורס, יחידת התוכנה של יצרנית המחשבים הנישאים פאלם, מקווה שהמערכת המהירה והמשופרת תתן למחשבי פאלם יתרון על אלה שפועלים עם Pocket PC, המערכת המתחרה מבית מיקרוסופט.

פאלם מחזיקה ביותר ממחצית שוק מערכות ההפעלה למחשבים נישאים (handheld), ולמיקרוסופט יש כ-20 אחוזים עם המערכת המתחרה Pocket PC. אולם פאלם סבלה מירידה במכירות בשנה החולפת, ונאלצה לקצץ במחירי המחשבים שלה. בנוסף, חלה עלייה במשלוחי מחשבים מבוססי Pocket PC, במיוחד לשוק החברות.

Palm OS 5 תעבוד עם שבבים מתקדמים של אינטל, טקסס אינסטרומנטס ומוטורולה, אשר מבוססים על עיצוב שפיתחה חברת ARM Holdings הבריטית. לדברי נשיא ומנכ"ל Solutions Group של פאלם, טוד ברדלי, היא תאפשר למחשבי הפאלם לתמוך ביישומי ניידות (wireless) ומולטימדיה מהירים ועשירים יותר, תוך שמירה על גודל המחשבים ואורך חיי הסוללות. היא אמורה לספק גם ממשק משתמש משופר, שיאפשר אבטחה ופרסונליזציה רבה יותר.

המפתחים יפתחו חומרות ותוכנות חדשות עבור מערכת ההפעלה, ויוכלו גם להתאים לה תוכנות קיימות. "מפתחים רבים נתקלו בהגבלות על חלק מהדברים שרצו לעשות", אמר סמנכ"ל מוצר ראשי בפאלם-סורס, סטיב סאקומן. "ARM פותח טווח רחב מאוד של יכולות ביצועיות". נשיא ומנכ"ל היחידה, דייוויד נייג'ל, אמר: "Palm OS 5 היא ציון דרך משמעותי עבור פאלם-סורס, ואנחנו שמחים להגיש את הגירסה הסופית לפני המועד המתוכנן".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום פאלם פיילוט בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by