ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה בקשת מיקרוסופט לבטל את התביעה נגדה 
 
 
מערכת חיים ברשת

השופטת דחתה את טענת החברה שאין להמשיך את המשפט לאחר שהושגה פשרה עם משרד המשפטים. מיקרוסופט: ציפינו לתוצאה שונה. נציג התביעה: סוף סוף רואים את קו הסיום בתיק הזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השופטת קולין קולר קוטלי דחתה אתמול (רביעי) את בקשת חברת מיקרוסופט, לדחות את התביעה שהגישו נגדה תשע המדינות שפרשו מהסכם הפשרה. מיקרוסופט טענה, שלמדינות אין זכות משפטית להמשיך את התביעה נגדה, לאחר שמשרד המשפטים הגיע עמה לפשרה בנובמבר.

מיקרוסופט השמיעה טענה זו בפברואר. באמצע מרץ הגישו המדינות הפורשות מסמך לקולר קוטלי, בו נכתב שחוק Clayton מאפשר למדינה לתבוע בנפרד מהממשל הפדרלי בתביעות הגבלים עסקיים. 24 מדינות הגישו מסמך בו הן מביעות תמיכה בעמדת הפורשות, ומדינת ניו יורק הגישה מסמך תמיכה משל עצמה, אף שהיא אחת מהמדינות המתפשרות.

קולר קוטלי פנתה למשרד המשפטים בסוף מרץ לקבל את חוות דעתו. המשרד כתב כי אינו מוצא "שום טיעון משפטי מוחלט שידרוש לתת למיקרוסופט את ההקלה שהיא מבקשת". עם זאת, הביע המשרד את דעתו כי התביעה של המדינות הפורשות "אינה הכלי המתאים להשגת האינטרסים של אנשים פרטיים או ישויות מסחריות".

אתמול פסקה קולר קוטלי, כי אין בסיס משפטי לבקשת הדחייה. היא קבעה שתחת חוק ההגבלים העסקיים הפדרלי, יש לפורשות זכות לתבוע פתרונות משלהן לתביעה למרות הסכם הפשרה.

"עכשיו אנחנו יכולים כמעט לראות את קו הסיום בתיק הזה", אמר התובע הכללי של איווה, אחת המדינות הפורשות. לדבריו, ההחלטה מאשרת את זכותם של התובעים הכלליים של המדינות לתבוע על עבירות הגבלים עסקיים.

"אף שקיווינו לתוצאה שונה בעתירה הספציפית הזאת, הצלחנו לעורר בבית המשפט מספר סוגיות חוקתיות ושל מדיניות", אמר דובר מיקרוסופט, ג'ים דסלר.

הטיעונים האחרונים בכתב נמסרו ביום שני, וטיעוני הסיום בעל פה יישמעו ב-19 ביוני.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום משפט ואינטרנט בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by