ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם מיקרוסופט הפרה את חוקי הפרטיות של האיחוד האירופי? 
 
 פספורט בבקשה. דוט נט פספורט של מיקרוסופט   
 
מערכת חיים ברשת

השאלה מתמקדת בשירות הזיהוי הממחושב דוט נט פספורט. מיקרוסופט: אין חקירה רשמית בנושא. מקור רשמי באיחוד: החקירה "מתבשלת" בימים אלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועד האירופי (EC) בודק אם שירות .NET Passport של חברת מיקרוסופט מפר את תקנות הפרטיות של האיחוד האירופי (EU). כך מסר אתמול (שלישי) נציג רשמי של האיחוד, ששמו לא פורסם. הנציג העריך, שהוועד יוציא הודעה רשמית בנושא ב-1 ביולי.

שירות דוט נט פספורט משמש מעין דרכון וירטואלי, שמאפשר לרשומים בו גישה לאתרי מיקרוסופט ואתרים אחרים, שיש להם הסכם עם החברה. קבוצות למען פרטיות טוענות, שהשירות אוסף מידע על הגולשים בזמן שהם מבצעים פעולות בנקאיות, קניות או משחקים באינטרנט.

לפי חוקי הפרטיות של ה-EU, חברות חייבות לקבל את אישור הלקוחות כדי להשתמש במידע אישי שלהם או להעבירו לגורם שלישי. כל מדינה יכולה להגיש תביעה בנושא בנפרד, ולוועד יש סמכות לייעץ למדינות בפירוש החוק.

הנציג חשף את דבר הבדיקה בתגובה למסיבת עיתונאים שכינסה אתמול מיקרוסופט. מיקרוסופט הכחישה שם שמתקיימת חקירה רשמית בנושא על ידי האיחוד או אחת ממדינותיו. ההכחשה באה בעקבות מסמך מה-7 במאי, בו כתב מפקח האיחוד על שוק האינטרנט, פריץ בולקסטיין, כי הוועד בוחן אם השירות תואם לחוק האירופי להגנה על מידע.

במסיבת העיתונאים הגדיר פרקליט מיקרוסופט, פיטר פליישר, את הבדיקה המתבצעת כ"דיאלוג מתמשך" בין החברה לבין הוועד.

הנציג אישר שלא מתקיימת חקירה רשמית, אך רמז שאחת כזו "מתבשלת": "הנושא נמצא בבדיקה ואנחנו מקווים לאיזשהו סוג של הודעה מהמדינות החברות אחרי ה-1 ביולי". לדבריו, נציגי הוועד האחראים על פרטיות צפויים להפגש בתאריך זה.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום אבטחת מידע בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by