ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טכנולוגית הצריבה הגדילה את כמות המוזיקה הפיראטית 
 
 
מערכת חיים ברשת

מכירות המוזיקה הפיראטית בעולם עלו אשתקד ב-50 אחוז, והגיעו ל-950 מיליון דיסקים. התאחדות חברות התקליטים: צריך לפקח על דיסקים לצריבה. פדרציית הפונוגרפיה העולמית: לא נוציא אותם מחוץ לחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
950 מיליון דיסקים לא חוקיים נמכרו בעולם בשנת 2001, עלייה של חמישים אחוז לעומת שנת 2000. שווי השוק הפיראטי ב-2001 הוערך ב-4.3 מיליארד דולר. כך לפי הסקירה השנתית של פדרציית התעשייה הפונוגרפית העולמית (IFPI), שתולה את האשם בנפוצות וניידות טכנולוגית הצריבה על דיסקים.

אף שתעשיית המוזיקה בארה"ב נלחמת בעיקר בהפצה הפיראטית של שירים ברשתות החלפת הקבצים, כמו מורפיאוס וקאזאה, טוענת ה-IFPI שדיסקים פיראטיים מהווים סכנה גדולה יותר לתעשייה. להערכת הפדרציה, היוו הדיסקים והקלטות הפיראטיות 40 אחוז מכלל המכירות אשתקד, והדיסקים הפיראטיים היוו אחראיים על 25 אחוז מהמכירות הפיראטיות, לעומת תשעה אחוזים בשנה שלפני כן.

טכנולוגית צריבת הדיסקים הפכה זולה וניידת יותר, ולפי ה-IFPI הדבר מקל על ייצור פיראטי של דיסקים. סגן נשיא איגוד חברות התקליטים של אמריקה (RIAA), ניל טורקוויץ, קרא לפקח על מפעלי ייצור הדיסקים ולהגביל את השימוש לרעה בהם. בין השאר, הציע לחייב יצרני דיסקים לצריבה לקבל רשיון לכך, ולהדפיס קוד מעקב על כל דיסק ריק.

עוד הציע טורקוויץ לחייב את מפעלי שכפול הדיסקים לוודא, שלקוחותיהם מחזיקים בזכויות על המוזיקה שהם מבקשים לשכפל. יו"ר ומנכ"ל IFPI, ג'יי ברמן, קרא לממשלות לחזק את חוקי האנטי-פיראטיות שלהם, אך הרגיע בנוגע לדיסקים הריקים, ואמר שתעשיית התקליטים לא מנסה להוציאם אל מחוץ לחוק: "דיסק לצריבה בפני עצמו הוא מוצר נייטרלי לחלוטין וחוקי".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום מוזיקה בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by