ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עלייה חדה בפיראטיות התוכנה בעולם 
 
 עלייה עולמית. מתוך אתר BSA   
 
מערכת חיים ברשת

בשנה החולפת עלה שיעור התוכנות הפיראטיות בבתי עסק מ-37 ל-40 אחוז. הנזק מוערך ב-11 מיליארד דולר. הנתונים פורסמו בדוח השנתי של ארגון ה-BSA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנה שעברה חלה עלייה כלל-עולמית בשימוש בתוכנות פיראטיות, מ-37 ל-40 אחוז של שימוש בתוכנות לא חוקיות. הדבר גרם לנזק פוטנציאלי של 11 מיליארד דולר. זאת לפי הדוח השנתי של ה-BSA לשנה החולפת, שפורסם אתמול (שני).

העלייה נמשכה זו השנה השנייה ברציפות, לאחר שש שנים רצופות של ירידה בשיעורי הפיראטיות. העליה החלה בשנת 2000, במקביל לגידול הניכר של התוכנות הפיראטיות באינטרנט. ה-BSA, ארגון נגד פיראטיות-תוכנה, שכולל חברות הייטק גדולות כמו מיקרוסופט, אדובי ואפל, תולה זאת בחוקי הקניין הרוחני הגמישים מדי לדעתו. ה-BSA מתכוון השנה לקדם את המאמצים לחזק את חוקי הפיראטיות.

את תואר הפיראטית הגדולה מכולן לקחה וייטנאם, עם שיעור פיראטיות של 94 אחוזים. שיעורי הפיראטיות ברוסיה, אוקראינה ומדינות נוספות ממזרח אירופה, עומדים על 67 אחוזים. אפילו במדינות צפון אמריקה, שם החוקים נוקשים בהרבה, עלה השימוש הפיראטי, מ-24 ל-25 אחוזים - ועם זאת, מדובר בשיעור הנמוך בעולם כרגע.

אולם הערכת הנזק הכספי מתבססת על חישוב, לפיו כל משתמש בתוכנה פיראטית היה רוכש את התוכנה החוקית, דבר שאיננו נכון.

הצעת חוק, שעוסקת בקניין רוחני מכיוון אחר, הועלתה בקונגרס בסוף מרץ. לפי הצעת החוק, המכונה Consumer Broadband and Digital Television Promotion Act, יכילו מחשבים טכנולוגיה שתחסום הפעלת קבצים פיראטיים, כמו קבצי מוזיקה או סרטים.

נשיא BSA, רוברט הולימן, מסר שהחברות המשתייכות לארגון ואשר נכחו בדיון בקונגרס מעדיפות את דרך הביניים - יוזמות טכנולוגיות בתעשיית התוכנה לצד החמרת החוקים. לדבריו, "כחברות טכנולוגיות, ברור לנו שאין דרך ממשלתית-טכנולוגית פשוטה שתפתור את הבעיה".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום תוכנות בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by