ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סורי הצידה, בריטני - גם לשאקירה יש וירוס 
 
 פופ וירוס. שאקירה (מימין) ובריטני (צילומים: רויטרס)   
 
עידו קינן, ``חיים ברשת``

מתחזה לתמונה של שאקירה, ומפיץ עצמו ב-IRC ובאימייל. דומה מאוד לווירוס בריטני ספירס, שהתגלה לפני כשלושה חודשים. הפצת הווירוס מסתמכת על הסקרנות-חרמנות של הגולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחות משלושה חודשים אחרי גילוי וירוס בריטני ספירס, מגיעה התשובה הלטינית: וירוס שאקירה. וירוס התולעת, שמתחזה לתמונה של הזמרת (?), דורג כסיכון נמוך עם גילויו בסוף מאי, אולם אתר MSNBC מדווח שביום שישי הועלה הדירוג בעקבות סקרנות, שלא לומר חרמנות, של הגולשים, שהיו נלהבים לראות את התמונה.

וירוס שאקירה הוא קובץ VBS שמתחזה לתמונה של שאקירה, תחת השם ShakiraPics.jpg.vbs. הפעלתו גורמת להפצתו לכתובות האימייל בתוכנת אאוטלוק של מיקרוסופט ולערוצי צ'ט IRC. בנוסף, נוצר עותק של הווירוס בסל המיחזור של המחשב, והודעה על ההדבקה תופיע בכל אתחול.

הווירוסים של שאקירה ושל ספירס אינם מתוחכמים, יחסית, משום שהם משתמשים בסיומות שאינן של תמונות (בריטני הוא גם כן קובץ VBS, ומשתמש ב-CHM, סיומת קבצי העזרה של ווינדוז). אולם הפצתם מסתמכת יותר על "הנדסה חברתית" (social engineering), כלומר ניצול חולשות אנושיות ולא טכנולוגיות.

לפי אתר SARC של סימנטק, הופץ באפריל וירוס שאקירה אחר, שהתחזה לצילומי וידאו חדשים שלה. הודעת הווירוס נכתבה בספרדית, וסימנטק ציינה שהוא הגיע מצ'ילה.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום אבטחת מידע בנענע.

אפשר גם לשיר על זה בפורום מוזיקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by