ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האקר גבה מתלמידים 5 דולרים לשינוי ציון 
 
 אנטי-ציונים. פריצה למחשב (אילוסטרציה)   
 
מערכת חיים ברשת

הודה במעשה ואמר ששינה עשרים ציונים. ציוני מאות תלמידי בית הספר בפלורידה יבדקו מחדש - פחות משבוע לפני סיום הלימודים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחות משבוע לפני סיום הלימודים, תערך בדיקה של כל ציוני 4500 תלמידי Western High School, התיכון השני בגודלו במחוז ברוורד בפלורידה, ארה"ב. עיתון הסאן-סנטינל פרסם, כי האקר תלמיד בית הספר הודה בפריצה למחשב בית הספר ושינוי ציונים בו, תמורת חמישה דולרים לציון. ביום שלישי נשלח מזכר אל המורים, בו התבקשו לבדוק מחדש את הציונים שנשמרו במחשב.

נציגי בית הספר קיבלו טיפ אנונימי על הפריצה לפני מספר חודשים, אך לא הצליחו לאתר אותה. לפני כשבועיים, גילתה מורה שציון אפס שנתנה לתלמיד מסוים הפך ל-100. אותו תלמיד תושאל והסגיר את ההאקר, שהודה שפעל בשיתוף תלמיד נוסף. ביום שני נתפס התלמיד השני כשניסה להשתמש בסיסמה של מורה במחשב ספרית התיכון. היות שהתלמידים קטינים, ושלא הוגשו נגדם כתבי אישום, לא פורסמו שמותיהם.

השניים הושעו לעשרה ימים באשמת הפרת קוד התנהגות התלמידים המחוזי, שאוסר פריצה למערכות מחשוב והריסת מידע. התלמיד הראשון טען, שהמורה האחראי על המקהלה נתן את הסיסמה שלו למספר תלמידים, כדי שיוכלו להיכנס לאתרים שהזדקקו להם לשם עבודות בנושא השיעור, ושתוכנת החסימה לא איפשרה גישה אליהם.

אמו של התלמיד השני אמרה, שהוא קיבל את הסיסמה מהתלמיד הראשון, והשתמש בה לנסות להיכנס לשירות אימייל מבוסס רשת, שהתוכנה חסמה. מפקחת האיזור, ורדה פארו, מסרה שהמורה הכחיש שנתן את הסיסמה לתלמידים.

גורמים רשמיים מסרו שהתלמיד הראשון משתף פעולה עם חוקרי המחוז. הוא הודה ששינה 20 ציונים ורישום נוכחות, אולם עוזר מנהלת בית הספר, מונטי אסקבי, טוען שנראה כי מדובר בציוני מבחנים ובחנים, ולא בציונים סופיים. להערכתו, השניים לא שינו את הציונים של עצמם.

ביום רביעי קיבלו המורים מזכר ממומחה המדיה של בית הספר, בו התבקשו להחליף את סיסמאותיהם בתכיפות, לא לתת אותן לאיש, לא להשאיר את מחשביהם דולקים ללא השגחה, ולהדפיס גיבוי של הציונים מדי שבוע. אסקבי אמר שבית הספר פנה גם לחברה שמפעילה את תוכנת הציונים, וזו סיפקה סיסמאות חדשות ואמצעי הגנה נוספים.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום בחירת לימודים בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by