ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק מחשב יתבסס על קרב בו הושחתו גופות חיילי ארה"ב 
 
 
מערכת חיים ברשת

מסוק הופל, 18 חיילים נהרגו וגופות שניים נגררו ברחוב בקרב בסומליה ב-93'. יצרנית המשחק: המשחק פטריוטי, וקיבלנו תגובות חיוביות. מתכננת משחק המבוסס על הקרבות באפגניסטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק מחשב חדש, "Delta Force - Black Hawk Down", יתבסס על "Operation Restore Hope", סדרת תקיפות קומנדו של צבא ארה"ב בסומליה, ביניהן אחת שהסתיימה במותם של 18 חיילים אמריקאיים, וגרירת גופות של שניים מהם ברחובות הבירה מוגדישו. יצרנית המשחק, חברת NovaLogic, הודיעה שגרסת PC תשוחרר ברבעון הרביעי של השנה, וב-2003 צפויות גרסאות לפלייסטיישן 2 ולאקסבוקס.
 
לא יגררו גופות. תמונה מהמשחק
 לא יגררו גופות. תמונה מהמשחק   
הקרב האמור התרחש ב-3 באוקטובר 1993, אז פשטו הכוחות האמריקאיים על מוגדישו בחיפוש אחר המצביא הסומלי מוחמד פאראח איידיד. הקרב מכונה Black Hawk Down משום שבמהלכו הופל מסוק בלאק-הוק אמריקאי.
 
 
"אנחנו מקדישים את המשחק לגברים שהיו שם", מסר בהודעה לעיתונות נשיא נובה-לוג'יק, לי מיליגן. לטענת החברה, מדובר במשחק פטריוטי, שמיועד בין השאר ללמד את הציבור על המערכה האמריקאית בסומליה. לחיזוק טענה זו אמר דובר החברה, מרקוס ביר, שגירסה של המשחק Delta Force 2 משמשת לאימון חיילים באקדמיה הצבאית בווסט פוינט.

"זו נקודת המבט שלנו על 'Operation Restore Hope'", אמר ביר על המשחק. המשימה האחרונה בו היא Black Hawk Down, אולם לדבריו, כדי להמנע מפגיעה באנשים, המשחק יתרחק מהצגת גורל הקרב ומתמונות גרירת הגופות (הדבר מזכיר דברים שאמר לאחרונה סא"ל קייסי וורדינסקי, יוזם משחק המחשב "צבא אמריקה", שנועד לפתות צעירים להתגייס לצבא ארה"ב: "האם תהיה אלימות ללא הצדקה? האם יהיו בחורים שתולשים זרועות ומשתמשים בהן כמחבטים? לא. כי הצבא לעולם לא יעשה זאת").
 
 

היעד הבא: אפגניסטן

"קיבלנו הרבה משוב חיובי מהקהילה הצבאית בקשר לזה", אמר ביר. לטענתו, שני חברי כוח הקומנדו Delta Force מייעצים לחברה בנוגע למשחק, כשאחד מהם השתתף בתקיפות בסומליה. בנוסף, תתרום החברה חלק מההכנסות לשני ארגוני צדקה למען הצבא.

מארק באודן, מחבר הספר "Black Hawk Down" שתיעד את הקרב, אמר שסירב לפניה לשתף פעולה בפיתוח המשחק: "בעיני יש הבדל איכותי בין ליצור משחק ובין לספר סיפור".

היו ששיערו, שהשלב הבא יהיה משחק שיתבסס על פיגועי ה-11 בספטמבר. הדבר לא רחוק מהמציאות: נובה-לוג'יק הודיעה שהיא מפתחת משחק על חיילים אמריקאיים באפגניסטן.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום צבא וביטחון בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by