ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דרום אפריקה: חקיקה תשתק את סיומת האינטרנט המקומית 
 
 
מערכת חיים ברשת

לפי טיוטת החוק שאושרה, יועבר ניהול סיומת המדינה ZA לידי הממשלה. אולם הגוף שאחראי על ניהול הדומיינים העולמי לא אישר את ההעברה, מה שעלול לגרום לכך שהסיומת תנוטרל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טיוטת חוק התקשורת והעסקאות האלקטרוניים אושרה שלשום (שישי) במועצה הלאומית הדרום אפריקאית. החוק נועד לעודד את הגישה לאינטרנט והמסחר האלקטרוני במדינה, אולם הוא עלול לגרום לשיתוק סיומת האינטרנט הייחודית שלה, ZA.

החוק נותן מעמד חוקי לתקשורת, חוזים ומסחר אלקטרוני. בנוסף, הוא מעביר את ניהול הסיומת ZA מידי היזם הפרטי מייק לורי למועצה של חברה שלא למטרות רווח. את המועצה יבחר פאנל שימנה שר התקשורת, אייווי מטספה-קסאבורי. נקנקה קקאנה, יו"ר הועדה הפרלמנטרית שאישרה את החוק, אמר למחוקקים שניהול האינטרנט לא יכול להשאר בידי אנשים פרטיים: "אנחנו צריכים באיזור שלנו מודל יציב, ייצוגי ודמוקרטי של קביעת שמות דומיינים והקצאתם".

אבל פה בדיוק נעוצה הבעיה: העברת הניהול לא תואמה עם ICANN (תאגיד האינטרנט להקצאת שמות ומספרים), וזאת בניגוד לתנאים שקבע ICANN. לורי, שמנהל את הסיומת בהתנדבות מזה עשור, אמר שישמח להיפטר ממנה, אך הוסיף שהדבר חייב להתבצע בהתאם לחוקי ICANN: "אם החוק הדרום אפריקאי יעשה זאת בלתי חוקי בשבילי לנהל את הסיומת, ואם ICANN לא יאשר לי להעביר את הניהול, הדומיין ZA יאלץ להיסגר עד שהנושא יתברר".

לורי מפקח על קבצים שמהווים את מפת האינטרנט הדרום אפריקאי. הקבצים מתרגמים את כתובות האינטרנט המילוליות לכתובות IP מספריות, ומפנים את מחשב הגולש לשרתיהם. בלי הקבצים, יאלץ הממשל לבנות את מפת הרשת הדרום אפריקאית מההתחלה.

חברת האופוזיציה, דין סמאטס, האשימה את הממשלה שהיא מלאימה את ניהול הסיומת בגלל אובססיה של "בניית אימפריה ושליטה". לדבריה, "הצעת החוק כשלה במניעת הסכנה, שנאבד את הקישור העיקרי של דרום אפריקה לאינטרנט עצמו".

שר התקשורת מטספה-קסאבורי דחה את הטענות נגד העברת הניהול: "הדיון הלעתים היסטרי ובלתי רציונלי בנושא שמות הדומיינים הוא אינדיקטיבי להלכי החשיבה שעדיין לא הסתגלו לממשלה הדמוקרטית שקיימת היום".
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by