ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
eMac של אפל: גם לקהל הרחב 
 
 eMac לכל! מתוך אתר אפל   
 
מערכת חיים ברשת

המחשב הוא גירסה משופרת ומוזלת של iMac הישן, שיועד במקור למורים ותלמידים. אולם לחץ ציבורי שיכנע את החברה להוציא דגם שיימכר גם לקהל הרחב. מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס: הצרכנים דפקו על השולחן ודרשו eMac

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשב ה-eMac, מעין iMac-ישן משופר ומוזל, שיועד במקור רק למורים ותלמידים, יימכר גם לקהל הרחב. יצרנית המחשב, חברת אפל, הודיעה על כך אתמול (שלישי), ונימקה זאת בלחץ ציבורי עצום.

אפל הכריזה על ה-eMac בסוף אפריל, תחת הסיסמה "e זה בשביל education (חינוך)". המחשב הוא למעשה גירסה של iMac הישן עם מסך גדול יותר, 17 אינץ` לעומת 15 של iMac, ומחיר נמוך יותר - אלף דולר לעומת 1400. iMac ישן עולה כ-700 דולר, אך הוא לא חזק דיו, ו-iMac חדש (שמעוצב כמנורה) עולה 1300 דולר - מחיר גבוה עבור בתי ספר. המיצוב של eMac היה מושלם לבתי ספר - חזק מספיק ולא יקר מדי. הוא אמור היה להימכר דרך אוניברסיטאות ובתי ספר למורים ותלמידים בלבד.

אולם סגן נשיא בכיר לשיווק עולמי באפל, פיל שילר, סייג את הבלעדיות של השוק הלימודי. כשנשאל אז אם eMac יועמד למכירה גם לציבור הרחב, אמר: "הכל אפשרי. אבל האיימק עם המסך השטוח (האיימק החדש - חיים ברשת) הוא ההתמקדות העיקרית שלנו בשוק הצרכני".

אתמול אמר שילר ל-MSNBC: "אנחנו עדיין חושבים שהמסך השטוח הוא העתיד של קו מחשבי השולחן שלנו, אבל עלויות המסכים השטוחים עדיין לא נמוכות כמו שהיינו רוצים". מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, כתב בהודעה כי הצרכנים "דפקו על השולחן ודרשו לקנו את ה-eMac, ואנחנו מסכימים".

באתר אפל נכתב, שלאחר ההכרזה על ה-eMac "קרה משהו. מרכזיית אפל הוארה כמו עץ חג מולד. הטלפונים החלו לצלצל. ולצלצל. אז הגיעה סופה של אימייל. כולם מאנשים מכל הגילאים, שדורשים לדעת מתי יוכלו לקנות את ה-eMac לביתם. ובכן, אנחנו שמחים להודע שהתשובה היא 'עכשיו'".

ה-eMac מכיל מעבד G4 של 700 מגה-הרץ, 128 מגה בייט זיכרון פנימי, כונן קשיח של 40 ג`יגה בייט, כרטיס גרפי GeForce2 MX וסי.די.רום. בצירוף צורב דיסקים, נגן DVD ומודם 56k, יעלה המחשב 200 דולר יותר.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום חינוך אחר בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by