ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ראלף ניידר לממשל בוש: קנו תוכנות שמתחרות במיקרוסופט 
 
 במקום משפט. ניידר נגד מיקרוסופט (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

המועמד לשעבר לנשיאות שלח מכתב, בו הוא ממליץ לממשל להילחם כלכלית בשליטה של החברה בשוק התוכנה. מיקרוסופט: אנחנו נותנים תמורה ראויה. דובר משרד התקציב והניהול: טרם קראתי את המכתב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראלף ניידר, פעיל צרכנות ואחד המועמדים לנשיאות ארה"ב בבחירות 2000, יצא בקריאה לממשל בוש להילחם בחברת מיקרוסופט בשיטות כלכליות. ניידר קרא לממשל לנצל את כוח הרכישה שלו להיאבק בשליטה של החברה בשוק מערכות ההפעלה והתוכנות המשרדיות. הדברים נכתבו במכתב, שנשלח אתמול (שלישי) על ידי ניידר וג'יימס לאב, ראש ארגון הצרכנות Consumer Project on Technology, לראש משרד התקציב והניהול האמריקאי.

"הצרכן היחידי בצפון אמריקה שיכול לשבור את המונופול של מיקרוסופט, פשוט על ידי אימוץ אסטרטגיות, הוא הממשל האמריקני", אמר ניידר. לדבריו, על ידי שינוי הרגלי ההוצאות, יכול הממשל האמריקני להשיג את מה שלא הצליח להשיג במשפט ההגבלים העסקיים היקר והמתמשך נגד החברה.

ממשל בוש "ירש" את המשפט מממשל קלינטון, והגיע עם החברה לפשרה שמבקרים רבים טוענים שהיא חלשה מדי. אולם ניידר טוען, שאת הצעתו הנוכחית יהיה קשה יותר לפטור בלא-כלום: "ההצעה הזאת עוסקת בכספי משלם המיסים, עידוד תחרות בלי לפנות לרגולציה, וביטחון לאומי".

המכתב נשלח כהמשך לפגישת השניים עם ראש המשרד, מיטשל דניאלס ג'וניור, מה-8 באפריל. במכתב הועלו מספר הצעות להתמודדות עם שליטתה של מיקרוסופט בשוק. אחת ההצעות היא דרישה של הממשלה, שמיקרוסופט תתאים את פורמטי הקבצים הייחודיים שלה כך שיעבדו בצורה חלקה עם תוכנות של אפל, יבמ ומתחרות אחרות. הצעה נוספת היא רכישת הזכויות על תוכנות מיקרוסופט, והפיכתן לרכוש הציבור.

ניידר טוען, שבניגוד לרכישות "כבדות" כמו מטוסי קרב, רכישות של תוכנות משרדיות נעשות על פי רוב באופן לא מרוכז, ואינן פתוחות לתחרות. בין השאר ביקש במכתבו, שהממשל יחשוף כמה כסף הוציא על מוצרי מיקרוסופט, כמו מערכות הפעלה ומעבדי תמלילים.

"הם צריכים לבחור בתוכנה שהכי תתאים לצרכים שלהם, וזה הכל". אמר ג'ונתן זאק, נשיא האיגוד לטכנולוגיה תחרותית, קבוצת מסחר שתומכת במיקרוסופט. הוא הציע לממשל להשאיר את סוגיות ההגבלים העסקיים בידי משרד המשפטים.

דוברת מיקרוסופט, ג'יני טרזנו, הגיבה באומרה שמוצרי התוכנה של החברה השתלמו לממשלה. "אנו סבורים שאם אדון ניידר יבחן היטב את תעשיית התוכנה, הוא יגלה שאין חברה שנותנות יותר טכנולוגיה במחירים משתלמים, שנותנים כוח לצרכנים ברחבי עולם".

דובר משרד התקציב והניהול סירב להגיב, בטענה שטרם ראה את המכתב.
 

רוצים לדבר על זה?

 
היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית או לפורום תוכנות בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by