ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איש השנה של נענע - אביב שניר, ,14 יוזם שביתת האינטרנט 

איש השנה של נענע - אביב שניר, ,14 יוזם שביתת האינטרנט

 
 
גדי שמשון

את פרס פורום השנה לקח, לאחר מאבק צמוד, פורום הסקס של נענע, שגבר בנקודות על מועדון הפי.סי. של אורט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הילד לקח, בגדול

אביב שניר, בתמונה ששלח למערכת
 אביב שניר, בתמונה ששלח למערכת   
כנראה שאין מה לעשות, זה עידן האינטרנט. מול כל הגדולים, החשובים והמבינים ברשת, הגולשים מעדיפים לבחור בילד בן 14 שלוקח בהפרש מדהים (כ 45% מסך כל הקולות מתוך 10 מועמדים) את תואר "איש השנה באינטרנט" של נענע.

נכון שהשביתה נדחתה בצעד תמוה שעיקר אותה מהאפקט הראשוני; נכון גם שההצעות של בזק הוגשו ונמשכו בתזמון מדויק להפליא ששמט את הקרקע מתחת ליזמים - אבל זה לא שינה לגולשי נענע: אם המדיום הזה הוא ניצחון האדם הקטן ופירוק מנגנוני הכוח התקשורתיים, הרי שהבחירה בשניר היא באמת מתבקשת.

לפני שלוש שנים אמרה דוברת בזק לגלובס ש"גולשי האינטרנט הם אוכלוסייה שולית". לפני חודש ומשהו בזק שפכה כסף בקמפיין שנועד לשכנע אותנו שהיא בעד הגולשים. קוראים לזה תחרות חופשית, וככל שהדה-רגולציה בשוק התקשורת תתקדם, נוכל לראות עוד מזה.
 
אביב, מה תגובתך על הבחירה?

"זה מחמיא מאוד, זה כבוד מאוד גדול להיבחר לאיש השנה על ידי גולשי נענע. זה בגלל שצדקנו במאבק שלנו".

אתה חושב שהמאבק שלכם, ואתה, הצלחתם?

"השביתה הייתה הצלחה קטנה. בסך הכל זה היה כיף, היה הרבה מאוד מהומה מכל העניין, בייחוד בסוף. אישית יצאתי די מורווח - בביצפר כולם באו אלי, ואמרו שראו אותי בעיתון. עם בנות הולך לי בלי קשר".

***
 
את המקום השני בתחרות אנשי השנה קיבלו דני גולדשטיין, גדי הדר וארז פילוסוף, שמאחורי אתר `וואלה`. הדר ופילוסוף הקימו את האתר במשך שלוש וחצי שנים, בתחילה כמעין "פרויקט צדדי בשביל הנשמה", כהגדרתם, שנעשה בשעות הפנאי. עם הזמן הושקעו עוד אמצעים באתר, שהפך עם הזמן לשער רשת מוביל בישראל. דני גולדשטיין, באמצעות חברת פורמולה השולטת בוואלה, ידע לנווט אותם לבורסה ולהוכיח כי גם בישראל, כל מה שכתוב עליו "אינטרנט" גורם למשקיעי הבורסה לרייר בטירוף.
(הכותב שימש במשך כשנה וחצי כעורך הראשי של וואלה)

***

במקום השלישי בתחרות זכתה שרת התקשורת היוצאת, לימור לבנת, שבתקופתה הוחל במהלכים החשובים לקראת פתיחת שוק התקשורת הישראלי לתחרות.

***
 
 

לא פשוט לדבר על זה

לאחר מאבק צמוד ומלא תהפוכות, ובהפרש נקודות קטן, ניצח פורום סקס של נענע את שני מתחריו העיקריים, פורום טלוויזיה ב IOL ופורום מועדון הפי.סי. באורט (שהוביל בימים הראשונים של התחרות), וזכה בפרס פורום השנה באינטרנט של גולשי נענע.

לכל מי שמזדקפים שם מאחורי המקלדות המשוננות נגיד: ככה זה, אין צדק בעולם, וסקס תמיד מקבל הכי הרבה כניסות ברשת. אבל יש פה סיבה נוספת, משכנעת יותר: המנהלת, "גלית" (שם בדוי, ומה חשבתם?), שנותנת סקס אחר, אינטליגנטי, רהוט, חושפני, ומצליחה לשמור על פורום נקי כמעט לחלוטין ממטרידים מצויים.

"גלית" מנהלת שם סלון חברתי ותא וידויים מדהים בעוצמות החשיפה שלו. האם היא ה"דנה מודן" של הרשת? לא ממש, וגם המדיום לא זהה. אבל זה בדיוק מה שיפה בפורומים ובאינטרנט בכלל - כל אחד יכול לקחת חלק במשחק שהוא בוחר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by