ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גביע קטן, ויברטור חדיש, שעשועי היפופוטמים ועוד 

גביע קטן, ויברטור חדיש, שעשועי היפופוטמים ועוד

 
 
ליעד לבנה

והפעם בעולמנו המופלא: תגלית - נחשף גביע העולם הקטן, בילוי - חיית המחמד החביבה, אך המסריחה בעולם, המצאה - הדור החדש של הויברטורים, וחוויה - הזוג שניסה לחיות (ולמות) כמו בטיטניק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הגביע הקטן

 
את מסענו בעולם אכזר וחסר-לב זה נפתח באירוע של החודש - במונדיאל: בשעה שאתם קוראים זאת, הרבה מאוד אנשים חובטים במצחם בתדהמה, ושואלים את עצמם איך, איך, איך זה יכול להיות שסנגל ניצחה את צרפת? השאלה היא אמנם מעניינת מאוד, בעיקר עבור אלה שצריכים לשבור חסכונות כדי לשלם על הפסד בהימור שנראה להם ודאי לפחות כמו חסכון בבנק, אבל תדהמתם של המופתעים היתה גדולה שבעתיים, לו קראו מדור חשוב זה, וגילו להפתעתם על גביע העולם הקטן.

במה דברים אמורים? בווילארד וויגאן, בריטי משועמם אחד, שהקדיש 15 שעות ביום, במשך שלושה שבועות תמימים, לעיצוב רפליקה מדויקת של גביע המונדיאל - רק מה, בגודל ראש סיכה.

ווילארד בן ה-44 – ללא ספק, בחור חסר חיים – פיסל גרגיר זהב בעזרת איזמל ננסי עשוי יהלום, והצליח אפילו להעתיק את הדפס היבשות שעל הכדור בגביע האמיתי, ואפילו את הבסיס המפוספס בירוק. "אפילו אני התרשמתי מרמת הדיוק בפרטים", הוא סיפר בצינעה לכתב הסאן.

"כדי לעשות את הגביע, דמיינתי את העיצוב בעיני רוחי, ואז האטתי את מערכת העצבים שלי כדי שלא ארעד", הוא סיפר לעיתון. "אז אני אוטם את עצמי, ונסגר בעולם משלי".

ווילארד סיפר גם כי לפני שהצליח ליצור את הרפליקה הנאה, היו לו שלושה ניסיונות כושלים. "פעם אחת אפילו היפלתי את אחת העבודות על הרצפה – ולא ראיתי אותה יותר".
 

זהירות, היפו נושך

 
לרבים מאיתנו יש חיית מחמד. בדרך-כלל, מדובר בחתול, כלב, דגים או אולי איגואנה. אפילו כותב שורות אלה, כשהוא חוזר הביתה, מקודם בברכה צוננת ע"י יצור צמרירי, אפרפר ושקט (תלתלי אבק). אבל רשות הדיג והציד של קליפורניה איתרה חיית מחמד קצת-פחות-שגרתית בביתו של תושב סאן-דייגו: היפופוטמית ננסית.

חוקרי הרשות, שפשטו על ביתו של ארתור סטלי, מצאו בחצר הגדולה למעלה ממאה חיות - ביניהן טווסים, עיזים, ברווזים וגם אמו - אבל הם לא ציפו למצוא שם את ההיפואית, 230 ק"ג של בשר, שחיה בחצר בעשור האחרון. "כשראיתי אותה, לא האמנתי למראה עיני", סיפר זיק אוברי, אחד הסוכנים.

ההיפואית, בת 13 בערך, תועבר בשבת למקלט להיפואים ננסיים בפלורידה, שם תחיה בחברת בני מינה. בטבע נותרו, על-פי הערכות, רק 2000 עד 4000 היפואים ננסיים.

שכניו של סטלי בפרבר השקט סיפרו כי ידעו על ההיפואית מזה שנים, אבל מעולם לא ראו אותה. "אני יודע שהוא השתמש בגלליה כדי לדשן את הגינה", סיפר אחד השכנים. "יש לזה חרא של ריח".
 

ויברטור כמו בטבע

 
הביקור בחנויות אביזרי מין הוא, למרות המהפכה הפמיניסטית, הליברליזם הנאור והגלובליזציה, עדיין יותר טראומתי מביקור במכולת, למשל. לפחות לגבי חלק מהאנשים. מוכרים טובי לב, וגם תאבי פרנסה, כמובן, מנסים לדבר אל ליבם של הלקוחות הביישנים והחששנים, כאשר אחד הטיעונים בדבר לגיטימיות השימוש בצעצוע הוא בוודאי: "מה יש להתבייש? זה ממש כמו בטבע". את הטיעון היצירתי הזה אפשר כעת להרחיב לתחום שעשועים נוסף, כאשר חוקרים בלגים דיווחו בגאווה כי המציאו ויברטור לחזירות.

כן, כן, אותן בהמות ורודות-עור ועתירות-שומן, שבשרן אסור במאכל על היהודים ושומרי הכולסטרול שבינינו, זכו לפיתוח מענג ע"י החברה הבלגית "שיפרס". החוקרים הבלגים הטובים המציאו מתקן, שנועד להנעים את זמנן של חזרזירות בזמן ההזרעה המלאכותית.

המתקן, MS Reflexator, מגרה את החזירה כדי לגרום לה, איך לומר, לחלוחית חזרזירית, ולסייע לזרעו של החזרזיר להגיע לרחמה. שלא כויברטורים אנושיים, הוא מחובר לצינור מיוחד, המכיל זרע שנאסף מאיזה חזיר שוביניסטי.

דובר מטעם החברה הסביר, שמפתחי המתקן מצאו את השראתם בויברטורים הרגילים הסמוכים למקום מגוריהם. "אנחנו יודעים שיש אנשים שמשתמשים בויברטור באופן סדיר", אמר הדובר, "אז חשבנו שאפשר לנצל את גם לטובת החזירים".

"בדרך-כלל החזירה מתנהגת כאילו לא אכפת לה ממה שקורה", אמר עוד הדובר, "אבל מאז שהתחלנו להשתמש ברפלקסטור, החזרזירות מראות שהן ממש נהנות מזה".
 
 

הטיטאניק טבעה פעמיים

 
כשהייתי קטן, סיפרו לי בדיחה עבשה: בפולין - כך אמרו לי - בפולין נהרגו היום ארבעה אנשים: שניים בתאונת דרכים, ושניים בשחזור של המשטרה.

עכשיו, בטח הכרתם את הבדיחה הזו, היא לא הצחיקה אתכם גם בפעם הראשונה, ומן הסתם אתם מציפים ברגע זה את מוקד השירות של נטויז`ן, בדרישה שלא נספר לכם בדיחות כאלה עוד פעם. אז חבר`ה, תנתקו את השיחה, תנשמו עמוק, ותזכרו: כשאנחנו מספרים לכם משהו, יש לזה סיבה. הפעם, הסיבה היא שזה קרה באמת. בסין.

טוב, אולי לא בדיוק ככה, ולא בתאונה - אבל זוג סיני שניסה לשחזר סצינה רומנטית מהסרט "טיטאניק" נפל לנהר היאנג-צה הגועש, וכמעט קיפח את חייו.

מר הו, תושב נאנג`ינג, וחברתו (ששמה לא נמסר, ולכן נקרא לה קייט, על שם הגיבורה הטרגית שכנראה עמדה לעיני רוחה), יצאו לשיט קצר על הנהר הצהוב. ברגע מסוים, נזכרה קייט באותו קטע מפורסם מהסרט, בו ניצבת קייט ווינסלט האמיתית, פשוטת-זרועות על חרטום הטיטאניק, משל היתה עגור, כשבחור נשי וחסר כשרון אוחז בה מאחור.

קייט ומר הו (לא נמסר אם הוא ראה את הבחור הנשי וחסר הכשרון בעיני רוחו) ביקשו לשחזר את הסצינה המרגשת, ואף פשטו את זרועותיהם בתנוחה הנכונה - אולם תוכניותיהם היו לאל כאשר גל גדול שטף את הסיפון, והטילם אל המים הסוערים. השניים בלעו כמות נכבדה של מים, וקייט אף פרקה את הברך, והכל נראה כאילו יסתיים בדמעות לקול כינורות ומיתרי נבל - אלא שספן חסר חוש דרמטי ורגישות לרגעים היסטוריים השליך שתי חליפות הצלה למים, והציל אותם.

לא ברור אם הוליווד תקפוץ על הפוטנציאל הדרמטי. המדור מעריך כי התשובה תהיה שלילית - גם סינים, גם ניסו לחקות את קייט וינסלט והבחור הנשי, וגם נשארו בחיים. לוזרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by