ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

הכל על קבצי ארכיב ועל הטיפול בהם, משלוח SMS בקלות ובמהירות, הקפצת בועות תזכורת אל שולחן העבודה, משחק סומו פלאשי ופינת ההמלצות שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע WinRAR:

הרוסים שולטים. WinRar
 הרוסים שולטים. WinRar   
מרבית הקבצים שאותם אנחנו מורידים מהרשת הם ארכיבים. קובץ ארכיב הוא למעשה אוסף של קבצים שנכלאו תחת קורת גג אחת, בעודם מכווצים (בניגוד לקובץ מכווץ רגיל, שהוא פשוט קובץ שגודלו הוקטן בעזרת שיטות שונות). היתרון הברור של קבצי ארכיב הוא מקום האחסון המועט שהם תופסים והנוחות שבהורדת קובץ אחד במקום מספר רב של קבצים. עם זאת, לאחר ההורדה צריך לפתוח את הארכיב ולחלץ (Extract) את הקבצים המוסתרים בתוכו.

קבצי הארכיב מופיעים במספר פורמטים שונים. הפופולארי ביותר מביניהם הוא, כמובן, פורמט ZIP, אשר פותח ע"י פיל כץ בשנת 1986, ומבוסס על אלגוריתם הכיווץ למפל-זיו, של הישראלים אברהם למפל ויעקב זיו. לצדו ראויים לאזכור פורמט ARJ, אשר אופייני ליישומי DOS, פורמט RAR, שמתאים בעיקר למולטימדיה ולארכיבים המכילים קבצים רבים ופורמט CAB, שבו מומרת קבוצה של קבצים בקובץ יחיד. מידע נוסף אודות הפורמטים השונים ניתן למצוא כאן.
 
 
אחת התוכנות היותר מוצלחות בכל הקשור לארכיבים היא WinRAR. כפי שניתן להסיק משמה, התוכנה מיועדת בעיקר לטיפול בארכיב RAR, אבל היא תומכת גם בפורמטים נפוצים נוספים, כולל השלושה שהוזכרו לעיל וכן ACE, TAR ועוד. את שמה קיבלה התוכנה (וכך גם הפורמט עצמו) מתחושת הגאווה הלאומית של שלושת ממציאיו - סטודנטים רוסים למדעי המחשב, שקראו להמצאתם Russian Archiver. בעזרת התוכנה ניתן לחלץ את הקבצים מתוך הארכיבים, וכמובן גם ליצור קבצי ארכיב (בפורמט RAR), או קבצי ארכיב הנפתחים באופן אוטומטי, ללא צורך בתוכנה מיוחדת (Self-Extracting).

WinRAR מציעה ממשק צבעוני ואטרקטיבי. הגרסה הנוכחית של התוכנה מכילה אלגוריתמי כיווץ משופרים, המותאמים לסוגים שונים של קבצים (טקסט, מוסיקה, וידאו וכו`), ובעת יצירת ארכיב חדש אפשר לבחור את רמת הכיווץ שבה מעונינים. הארכיבים גם מוצפנים באופן אוטומטי עם יצירתם, ואם למרות הכיווץ הארכיב עדיין גדול מדי, אפשר לבחור לפצל אותו למספר חלקים. אשף יצירת הארכיבים מבטיח שגם משתמשים לא מנוסים יוכלו ליצור ארכיבים בקלות ובמהירות.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה920KB :

 

לא למקצוענים בלבד X-Setup:

קשת של פיצ`רים. X-setup
 קשת של פיצ`רים. X-setup   
עבור משתמשי Windows רבים, האפשרויות לשינוי ולהתאמת המראה של המערכת לטעמם ולצורכיהם האישיים מסתכמות בהחלפת הרקע לשולחן העבודה, ומי שממש רוצה להשקיע, מגדיל לעשות ומחליף את האייקונים של היישומים השונים. אבל האמת היא שישנן עוד מאות הגדרות שונות של Windows שאותן שאפשר לשנות, החל מההגדרות הפשוטות ביותר של כיבוי והפעלת המחשב וכלה בהגדרות הקשורות לרכיבי חומרה שונים. רבות מההגדרות הנ"ל הן נסתרות, ואינן זמינות לכל דורש, ולשם כך קיימות ה-Tweaks, שהן תוכנות המקנות למשתמש גישה אל ההגדרות המתקדמות של Windows.

אחד ה-Tweaks היותר מומלצים הוא .X-Setup מדובר ביישום חופשי, שבפירוש אינו מיועד רק למשתמשים מקצועיים, אלא לכל מי שמעוניין שמערכת ההפעלה שלו תראה כמו שהוא רוצה ולא כמו שביל גייטס החליט. מאחורי ממשק עץ תיקיות נוח ממתינות יותר מ- 750 הגדרות ופונקציות שונות, שאותן תוכלו לשנות בלחיצת כפתור: הגדרות הקשורות לשולחן העבודה, לתפריטים, לצלמיות, לתפריט "התחל", לאינטרנט, לתוכנות שונות, למערכת הקבצים וכך אפשר להמשיך עד המדור של שבוע הבא. מומלץ לקרוא את ההסברים הנלווים אודות ההגדרות שמשנים, ובכל מקרה, עשו לעצמכם טובה ואל תשנו הגדרות שאין לכם מושג לגבי משמעותן.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה3.8MB :
 
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים

אופק הצקות חדש נפתח. SMSender
 אופק הצקות חדש נפתח. SMSender   
SMSender

תכירו תוכנה ישראלית נוספת, הבאה לסייע לכל משתתפי הספורט הלאומי, משלוח הודעות SMS, לבצע את זממם. מדובר בתוכנה נוחה מאוד, בעלת ממשק עברי, התומכת במשלוח הודעות למנויי כל החברות הישראליות: פלאפון, סלקום, אורנג` ומירס (למשלוח הודעות למנויי סלקום ואורנג` צריך תחילה להצטייד בסיסמה מאתרי החברות הללו). התונה מצוידת בספר טלפונים פנימי, כך שאין צורך להקליד בכל פעם את המספר מחדש. בנוסף, היא מספקת אישור קבלה להודעות שנשלחו. אפשרויות שימושיות נוספות: משלוח ההודעות במועדים שונים, משלוח מספר הודעות בבת אחת למשתמש מסוים ועוד.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה2.8MB :
 

Bubble Reminder

מותה של הספונטניות. Bubble Reminder
 מותה של הספונטניות. Bubble Reminder   
מי מאתנו לא שוכח מפעם לפעם משימה שיש לבצע, פגישה חשובה או יום הולדת של חבר\ה, וזוכה בשל כך לקיטונות של רותחין? ובכן, אם עד עכשיו נאלצתם לאלתר תירוצים איזוטריים בגלל תקלות מהסוג הנ"ל, נסו את Bubble Reminder, יישום קטן ושימושי שישכון לבטח ב- Tray שלכם ויזכיר לכם כל מה שיש חשש שתשכחו. התפעול בסיסי ופשוט ביותר: להוספת תזכורת חדשה לוחצים על הכפתור "Add", כותבים את תוכן התזכורת (אפשר גם בעברית), מכוונים את התאריך והשעה הרצויים, לא שוכחים לסמן וי במשבצת ה- Activated וזוהי התורה כולה. במועד שקבעתם התוכנה תקפיץ בועה חביבה אל שולחן העבודה שלכם, שתזכיר לכם את מה שביקשתם.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה952KB :
 

שחקו אותה Monster Poolside Sumo :

אלגוריה על החיים - Poolside Sumo
 אלגוריה על החיים - Poolside Sumo   
לצד כמה מטרדים בולטים, טכנולוגית הפלאש הביאה עימה גם הרבה ברכה לעולם משחקי המחשב. בזכות הפלאש, יכולים חובבי המשחקים שבינינו להנות ממשחקים רבים פשוטים וחביבים, ששוקלים מעט ועושים הרבה טוב על הלב. כך גם Monster Poolside Sumo - משחק משעשע, שבו השחקן בוחר מפלצת שתייצג אותו, ויוצא לקרבות סומו מול מפלצות אחרות. בכל שלב המטרה היא לדחוק את היריב אל מחוץ לזירה כדי לזכות בנקודות. השליטה במשחק מעט קשה בהתחלה, אבל לאחר שסופגים כמה תבוסות מחפירות, משתלטים על העסק ומתחילים להתמכר.

ורק הערה קטנה: המשחק מגיע כקובץ ZIP, שעכשיו אתם כבר מכירים אותו ממש מקרוב, המכיל בתוכו את קובץ המשחק בפורמט .SWF אם מערכת ההפעלה שלכם אינה יודעת בעזרת איזה יישום להפעיל קובץ מסוג זה, עשו לה טובה וגלו לה שקובץ SWF פותחים בעזרת דפדפן האינטרנט.
 

התוכנות שלכם

 
התוכנה הפייבוריטית של שי היא Paragon Encrypted Disk.
לכל מי שחרד לפרטיותו, ומעוניין למנוע מאחרים את הגישה לקבצים שלו, שי ממליץ בחום על Paragon Encrypted Disk: "זו תוכנה פשוטה ויעילה לאבטחת החומר הסודי שמאוחסן בדיסק. היא יוצרת כונן וירטואלי, שניתן להתייחס אליו כמו אל כונן אמיתי, להעתיק אליו ולמחוק ממנו קבצים. הגישה אל הכונן הוירטואלי מותנית בהקלדת הסיסמה המתאימה, והחומר שנשמר בו מוצפן כך שכמעט בלתי אפשרי לפענח את תוכנו. כדאי מאד לנסות".

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה1.2MB :

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by