ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוס הטרויאני 

הסוס הטרויאני

 
 
אברי גלעד

כבר שנה מסתירה מאיתנו המדינה, לבקשת כוחות הביטחון, את המידע החשוב ביותר להתפתחות חירות האדם בארץ ובעולם. קוראים לזה "שרותים מבוססי מקום", שם תמים להתפתחות שד סלולרי חדש, שיקח מאיתנו את פרטיותנו לתמיד. זה הזמן לפעול מהר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין לאן לברוח. טלפון סלולרי
 אין לאן לברוח. טלפון סלולרי   


איך אני אוהב את הסלולרי שלי. גם יפה, גם צלצולו מבטא את עולמי הפנימי, גם מאפשר לי לא להיות לבד אף רגע אחד. מושלם שכמותו. רק הידיעות המתפרסמות בימים האחרונים פקחו את עיני לראות שהצעצוע הנהדר הזה, החבר הקרוב, הוא בעצם הקומבינה הגדולה ביותר ששיחק מישהו למישהו מאז פרשת הסוס הטרויאני.

כבר שנה בערך יכולות החברות הסלולריות לדעת איפה כל אחד מאיתנו נמצא בכל רגע נתון, בין אם הטלפון הנייד פועל ובין אם לאו. ולא רק שהן יודעות, הן גם מתחילות לסחור במידע הזה. הן מציעות למעסיקים לדעת איפה בדיוק נמצאים העובדים בכל שניה מיום העבודה, הן עוזרות לבלשים לעקוב אחר טרפם, וכמובן, בישראל כמו בישראל, הן עוזרות להילחם בטרור על-ידי איתור מבוקשים סלולריים. העניין הביטחוני הזה מנע בשנה האחרונה ממשרד המשפטים לפרסם ברבים ולחוקק חוקים נגד הטירוף הסלולרי החדש. כוחות הביטחון ביקשו יפה, ושנה שלמה עברה בלי שנדע. עכשיו זה יצא החוצה, וזה מפחיד לגמרי.

כי כמו כל דבר שמתחיל בקטן, זה לא ייעצר כאן. בתוך זמן לא ארוך, בדיוק באופן שבו הפכנו להיות זמינים 24 שעות ביממה, נהפוך להיות מאותרים. כלומר, מיקומנו יהיה ידוע לכל, כל הזמן. וזה, חברים, סוף עונת הפרטיות. לא יוכל אדם, ממש בקרוב, להגיד שהוא במקום אחד, ולהיות באחר. נגמרו השקרים הלבנים, נגמרו הבגידות בחיי הנישואין, נגמרה זכותנו הבסיסית להיות לבד, במקום שאנחנו בוחרים, בלי שאף אחד ידע.

כי שימו לב, מערכת האיתור פועלת גם כאשר הטלפון כבוי. כל הזמן. אין לברוח. והרי סטנדרט שקיפות ההימצאות יהפוך כה רווח, שאם פתאום נוציא את הסוללה מהטלפון (הדרך היחידה להיות לא מאותרים), זה יגרור סנקציות חריפות מצד החברה המעסיקה אותנו, בן או בת הזוג שלנו (איפה היית היום בשש? לא ראיתי אותך על המפה שלי, מה עשית שוב?).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by