ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למי בכלל אכפת מנאפסטר? 

למי בכלל אכפת מנאפסטר?

 
 
עמיחי יעקבי

על חורבות כל תוכנת שיתוף קבצים שנחסמת, מיד תקום אחות חדשה ומשופרת שתעסיק את עורכי הדין בזמן שאנחנו נוריד את המוזיקה הגנובה שלנו מהאינטרנט. וכדאי לקרטלי המוזיקה להפסיק את ניסיונותיהם הכושלים לשמור על מה שמלכתחילה לא היה שלהם. את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישנת טוב בלילה, חמוד? שון פאנינג בעוד דיווח חי מהשטח
 ישנת טוב בלילה, חמוד? שון פאנינג בעוד דיווח חי מהשטח   
אני מקווה שמישהו בנאפסטר יודע עברית, כי באמת חשוב לי שהם יקראו את הטור הזה ויבינו אחת ולתמיד שפשוט נשבר כבר לגמרי מהנדנודים ובלבולי המוח מעוררי הרחמים שלהם.

כאילו שאין לנו די צרות אחרות, הם לא חוסכים מאתנו כמעט בכל שבוע הודעה היסטרית חדשה: קונים אותנו, מוכרים אותנו, החלטנו על מודל כלכלי חדש, המנהלים שלנו מתפטרים, לא – בעצם חכו רגע - הם חזרו בהם, תשמעו - מצאנו מודל כלכלי אפילו יותר טוב, קיבלנו טלפון משותפים עסקיים חשובים, אתם חייבים לנסות את גרסת הבטא החדשה שלנו, יש לנו רושם שאנחנו כמעט מצליחים, אוף – בעצם אנחנו פושטים רגל, אנחנו נדווח לכם ברגע שיהיו התפתחויות מסעירות.
 
נאפסטר משחקים עם החברים החדשים. מטאליקה
 נאפסטר משחקים עם החברים החדשים. מטאליקה   
אני לא יודע מה אתכם, אבל לי מתחשק לצעוק להם באוזן: חבר`ה, סליחה שאני עוצר אתכם ככה באמצע התנופה, אבל עם כל הכבוד, את מי זה מעניין? למי בכלל מותקנת נאפסטר במחשב? למה אתם חושבים שאכפת לי מה קורה אצלכם? מצידי תהפכו את משרדי החברה שלכם לקליניקה לשיאצו, או תפתחו חברה להדברת מזיקים, רק תעזבו אותי בשקט.

מי היה יכול לנחש בתקופת האבן של האמפישלושים, כשנאפסטר היתה הדבר הכי לוהט באינטרנט, שיום יבוא וכל מה שיישאר להם, זה להתחנן לטיפה תשומת לב? מי חשב באותם זמנים, כשהאצבעות שלנו רעדו רק מהמחשבה על להוריד שירים מהאינטרנט, כשנאפסטר המציאו את שיתוף הקבצים והפכו את העולם למקום הרבה יותר נעים, שהיום נהיה אדישים אליהם כמו אל אקסית שמצלצלת שנתיים אחרי שהיא זרקה אותנו, כדי להגיד שהיא חושבת שהיא מתגעגעת, ולשאול אולי אנחנו עוד בענין.

אנחנו לא בענין. אנחנו מורידים שירים עם קאזה לייט והחיים יפים. לא שכחנו את היום שנאפסטר היו צריכים לבחור בין עורכי הדין של להקת מטאליקה ובינינו, ואף אחד לא סולח כשזורקים אותו. אני זוכר את היום שהתחברתי רק כדי לגלות שנאפסטר השאירו אותי מחוץ למשחק - חסום, מנותק, ולא יכול להוריד יותר שירים. אז עכשיו אולי שילכו לחפש את החברים שלהם בהופעות של מטאליקה במקום להציק.
 
התביעה נגד יצרני הטושים בדרך. דיסק משודרג
 התביעה נגד יצרני הטושים בדרך. דיסק משודרג   
חברות התקליטים רותחות מזעם, אחרי שהן סילקו מנאפסטר את הגולשים, הן מנסות להוציא את האוויר גם מהגלגלים של קאזה, מורפיאוס ואודיוגלאקסי, אבל אנחנו לא נפסיק להחליף שירים בגלל שיחסלו לנו תוכנה כזאת או אחרת. לכל תוכנת שיתוף שנחסמת, מיד תקום אחות חדשה ומשופרת שתעסיק את עורכי הדין בזמן שאנחנו נוריד את המוזיקה הגנובה שלנו מהאינטרנט ובאתר After Napster תמצאו לינקים וביקורות על כל תחליפי נאפסטר שאפילו לא ידעתם שקיימים.
את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק.

חברת סוני החליטה להתחכם ולנסות לחסל את האמפישלושים עוד לפני שהם אפילו מגיעים לאינטרנט. המדענים שלהם פיתחו הגנה חדשה שלא מאפשרת לנגן את הדיסקים של סוני במחשב שלכם, וכך, הם חשבו, לא תוכלו גם להמיר אותם לקבצים גנובים. לצערם הרב, אחד הגולשים גילה שמספיק לעבור עם טוש שחור על קצה הדיסק כדי שהמחשב יתעלם לגמרי מההגנה המתוחכמת ויהפוך כמו כלום גם את הדיסקים החדשים לאמפישלושים מוכנים להחלפה. אולי שסוני תנסה לתבוע עכשיו את יצרני הטושים?
 
 
והאמפישלושים הם רק הכסף הקטן כאן, הפס הרחב והאינטרנט המהיר מבטיחים גם שתוך זמן קצר כולנו נחליף ונצרוב את הסרטים הכי חדשים וסדרות הטלוויזיה הכי חמות. דמיינו לכם דיסק ועליו כל הפרקים של סיינפלד, או הסופראנוז, או כל סרטי מלחמת הכוכבים. פלא שהחברות הגדולות מזיעות בלחץ?

הימים השתנו. המוזיקה היא של כולם, ועוד מעט גם הטלוויזיה והקולנוע יהיו נחלת הכלל. לא חבל על כל המיליונים שחברות התקליטים מבזבזות על ניסיונות אבודים מראש לחסום אותנו ולתבוע בחזרה את מה שלעולם כבר לא יהיה שלהם? אפשר להשקיע באומץ את הכסף הזה בהוזלת המוצר הסופי.

שנים מכרו לנו דיסקים במחירים מופקעים, שיווקו לנו אוספי להיטים שכמעט תמיד חסר בהם שיר או שניים וארזו לנו את אותם שירים שוב ושוב מחדש. בואו לא נשכח גם שסוני לא רק מייצגת אמנים, היא גם מוכרת נגני אמפישלוש ובזמן שהם מספקים לנו מוזיקה בזול הם יוכלו להשלים הכנסות ממכירת נגנים לבית, לרכב ולסלולארי.

עכשיו, הדבר היחיד שמעניין הוא כבר לא אם זה מוסרי לגנוב זכויות יוצרים או אם אפשר לעצור את זה. התשובה לשתי השאלות היא שלילית. בשלב הזה אנשי חברות התקליטים חייבים להחליט, וכדאי שיחשבו עוד שנייה על נאפסטר לפני שהם עונים - הם חברים שלנו או לא? כי ברגע שהם בחרו צד, אין להם מה לבוא לבכות אחר כך. המהפכה תמשיך איתם ובלעדיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by