ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יהיה לוהט 

יהיה לוהט

 
 
אסף גנדלר, Gamer

דיווח מיוחד מ-E3, תערוכת המשחקים הגדולה בעולם בלוס-אנג'לס: חזית משחקי המחשב מתחממת ואף מתקרבת לנקודת רתיחה עם משחקים חדישים, כגון Doom 3 ו-Unreal Tournament אשר מביאים את חווית המשחק לשיאים חדשים. חזית הקונסולות מתחממת אף היא כשניתן למעשה לקנות את הקונסולות המובילות בלא יותר מ-200 דולר, אבל - לא בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית משחקי המחשב והוידאו העולמית היא כבר מזמן תעשיית ענק, המגלגלת מילארדי דולרים מדי שנה. נתונים מרשימים אלו כשלעצמם הגיעו בשנתיים האחרונות לשיאים חדשים ברחבי העולם בכלל, ובארה"ב בפרט. עם נתוני מכירות של 6.35 מילארד דולר בארה"ב בלבד, כאשר הגיל הממוצע של השחקנים עומד על 28, מתוכם %43 נשים - כבר ברור לכולם כי עולם המשחקים הוא תעשיית הבידור של העתיד, לכל הגילאים ולכל המינים.
 
 
נתונים מרשימים אלו משכו בשנים האחרונות את החברות הגדולות בעולם לתעשיית המשחקים. החברות הגדולות והמובילות, כגון מיקרוסופט וסוני, משקיעות מדי שנה מאות מיליוני דולרים בפיתוח קונסולות ומשחקים חדשים ושיווקם בעולם. המאבק בין חברות ענק אלו, מגיע מדי שנה לשיאו במקום אחד, בנקודת זמן אחת - תערוכת E3 בלוס אנג`לס. באירוע ענק זה, משתלב טבעו הססגוני של עולם המשחקים עם מאמצי שיווק של עשרות מיליוני דולרים, לקרנבל צבעוני אחד של משחקים, דוגמניות, מסכי ענק, תחרויות ומופעי וידאו. במשך שלושה ימים, הופכות ארבע מאות חברות פיתוח והפצת המשחקים את ה-Convention Center בלוס אנג`לס למקום הצבעוני ביותר על פני כדור הארץ.

לקראת נעילת האירוע ולאחר סריקתם של 000,250 המטרים הרבועים של "מרכז הועידות" בלוס אנג`לס, אני יכול להעיד שהשנה, יותר מתמיד, שברה E3 2002 את כל השיאים של השנים הקודמות.
 

לעתיד קוראים Doom 3

 
על אף הנסיגה המתמדת במספר משחקי המחשב המוצגים בתערוכה לטובת הפופולריות העולה של משחקי הוידאו (משחקים לקונסולות המשחק הביתיות כדוגמת ה-Playstation 2), הרי שב-E3 2002 תפסו משחקי המחשב נתח מכובד של %39- הצהרה ברורה מצד חברות הפיתוח וההפצה על אמונן במחשב האישי כפלטפורמה למשחקים.

הסיבה המרכזית לכך שמעניין לראות דווקא את משחקי המחשב החדשים בתערוכה, היא שהחומרה המתקדמת של המחשב האישי מאפשרת למפתחים להציג את המשחקים המתקדמים ביותר - למעשה העתיד של עולם המשחקים, תוך כדי פיתוחם. השנה, לעתיד הזה קוראים Doom 3.
 
 
 
בתוך אולם סגור במרכז התערוכה, הציגה חברת הפיתוח הוותיקה id Software את משחק הפעולה השלישי בסדרת Doom הידועה, שייצא לעולם בשנת 2003 בלבד. סרטוני הפעולה, שהוצגו באולם בזמן אמת, חשפו את סגנון המשחק החדש של Doom 3, אשר מנסה ליצור חווית משחק חדשה עבור השחקן היחיד. המנוע הגרפי המרשים של המשחק (למעשה הטוב ביותר עד היום) יוצר עולם משחק "חי", בו כל רעש אקראי מפחיד את השחקן, וסרטוני קישור משתלבים במשחק בזמן אמת כדי ליצור אווירה שנראתה בעבד רק באולמות הקולנוע. שחקנים המחפשים משחק פעולה מותח ומפחיד, המצויד בגרפיקה חסרת תקדים, בוודאי לא יחמיצו את Doom 3 עם צאתו לעולם במהלך שנת 2003.

אולם בעיני רבים, חווית המשחק לשחקן יחיד לא יכולה להתחרות בחווית המשחק התחרותי ברשת, כנגד שחקנים אנושיים אחרים. אחד ממשחקי המחשב הבולטים בתחום זה אשר הוצג בתערוכה הוא Unreal Tournament 2003, משחק פעולה בו יתחרו 32 שחקנים בו זמנית בזירות קרב עתידניות, תוך שימוש בכלי נשק דמיוניים ודמיוניים יותר, וכל זה כדי לפרק אחד את השני למולקולות קטנות - באופן וירטואלי כמובן. גם שחקני התפקידים ישמחו לדעת כי העתיד צועד לכיוון רשת האינטרנט: משחק המחשב Neverwinter Nights, אשר צפוי אף הוא לצאת לעולם בחודש יוני הקרוב, יאפשר לשחקני התפקידים ("מבוכים ודרקונים") לזנוח את משחקי ה"עט ונייר" לטובת הרפתקאות עם החברים על רשת האינטרנט, הרפתקאות שיבנו בעצמם בעזרת עורך שלבים חדשני ופשוט.
 

מלחמת הקונסולות: הפרק השני

 
למרות שבישראל לא ניתן להרגיש בכך כלל, הרי שבעולם כולו מתנהלת בימים אלו מלחמה עזה וייחודית. למלחמה זו, קוראים "מלחמת הקונסולות", ומשתתפים בה שלושה מתחרים עיקריים: חברת מיקרוסופט עם קונסולת ה-Xbox החדשנית שלה, חברת סוני עם קונסולת ה-Playstation 2 המצוינת וחברת נינטנדו עם קונסולת ה-Gamecube הצבעונית. בתערוכת E3 2001 הציגו חלק מחברות אלו את קונסולות המשחק שלהן לראשונה. השנה, עמדה תערוכת E3 בסימן מלחמת מחירים של חברות אלו, שהורידו את מחירי קונסולות המשחק לרצפה: 200 דולר עבור קונסולת Xbox חדישה וקונסולת Playstation 2, ו-150 דולר עבור קונסולת GameCube.

קונסולת ה-Xbox של מיקרוסופט מציגה בתערוכה את המשחקים המרשימים ביותר מבחינה גרפית: משחקים כגון Project Ego המסקרן ינסו ליצור חווית משחק חדשה בה יכול השחקן לעשות כמעט הכל בתוך עולם משחק עצום בגודלו. אלו המעדיפים חווית משחק פשוטה ומהנה יותר, מוזמנים לחסל ערפדים ב"באפי ציידת הערפדים" הבלעדי לקונסולה, או להיכנס לעולם המאטריקס ב-Enter The Matrix, משחק הפעולה החדש של חברת אינפוגרמס שייצא לחנויות במקביל ליציאת הסרט השני בסדרה. אולם בעוד ה-Xbox היא הקונסולה שמשתלם ביותר לרכוש בימים אלו, הרי שאנו בישראל איננו יכולים לבחור בה, או אפילו בקונסולת ה-GameCube הידידותית: בישראל משווקת כיום קונסולת ה-Playstation 2 בלבד, בטווח מחירים שנע סביב 1600 ש"ח ומעלה.
 
ה-Playstation 2 איננה קונסולה רעה: זוהי קונסולה מצוינת עם מגוון המשחקים הגדול ביותר הקיים כיום לכל קונסולה, ועם משחקים מבטיחים לעתיד כ-Devil May cry 2, משחקי לחימה כ-Tekken 4 ו-Soul Calibur 2, ואפילו סדרת GTA שהופכת לבלעדית לקונסולה. אולם העובדה שלא נוכל ליהנות גם ממשחקי הקונסולות החדשות יותר, היא בגדר חדשות רעות עבור שחקני ישראל. לא ניתן להימלט מתמיהה בעניין חברת מיקרוסופט: כיצד החברה הגדולה בעולם, המחזיקה סניף גדול בישראל, אינה מצליחה להביא את הקונסולה שלה לארץ, יותר משנה לאחר ההשקה בארה"ב וחודשים לאחר ההשקה באירופה.

ובנימה פטריוטית יותר, מבין מאות המשחקים המדהימים שהוצגו ביממה האחרונה בתערוכת E3, חובה לציין את חברת הפיתוח הישראלית מאג`וראם, שמציגה כאן את משחק האסטרטגיה ההמונטי שלה לרשת האינטרנט: באלריום. החברה חתמה לאחרונה עם חברת הפצה קוריאנית על חוזה הפצה במזרח הרחוק, ומחפשת בתערוכה מפיץ גדול למשחק בארה"ב ואירופה. אל תחמיצו את כתבת הסיכום מהתערוכה, בה נבחר את משחקי המחשב והוידאו המצטיינים של אירוע המשחקים הגדול בעולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by