ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך לחיזור ברשת 

המדריך לחיזור ברשת

 
 
מתוך אתר "נשים ברשת"

ספר חדש ידריך אותנו, הנשים הגולשות במבוכי הרשת, כיצד לאמן את האינטואיציה המקוונת ואיך נימנע מלהביא מחזרים בלתי רצויים לפתח דלתנו, לאחר שיחה לוהטת ובלתי זהירה באינטרנט. פרק ראשון בסדרה, ובו בעיקר על מה שאסור לעשות.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו ב`עולם האמיתי`, גם באינטרנט הזוגיות אינה תמיד אידיאלית
 כמו ב`עולם האמיתי`, גם באינטרנט הזוגיות אינה תמיד אידיאלית   
האינטרנט, וזה כבר ברור, הפכה להיות חלק חיובי מחיינו. וכמו בכל דבר בחיים, גם באינטרנט יש הזדמנויות מול סיכונים. בתכנית של יעל דן בגלי צה"ל מיום 5\26, שודרה כתבה שעסקה באישה בשם טלי הדר שהכירה גבר גרמני באינטרנט, והחליטה לאחר תקופה בה שוחחו דרך הרשת, להיעתר להצעתו לעקור לגרמניה על מנת להתחתן.

אולם מעט אחרי הנחיתה על אדמת הניכר, התברר לה כי האדם שתצטרך לחיות עמו שונה בתכלית מהאדם שהכירה במדיום הוירטואלי. לטענתה נמצאו באופיו של המחזר תכונות בלתי נעימות למשתמשת, והיא שבה ארצה במפח נפש.

כתבה נוספת שהתפרסמה לפני מספר שבועות ב"ידיעות אחרונות" סיפרה על ילדה בת 12 שנעלמה בלילה מביתה, ולאחר חקירה קצרה הסתבר שנסעה מחיפה לאשדוד כדי לבדוק איך נראה ידיד שהתכתבה איתו באינטרנט.

במדריך החיזורים "חיזורשת", (הוצאת נש"ר) הרואה אור בימים אלה, מובאות, בצד היתרונות של חיזורים באינטרנט, גם אזהרות והצעות כיצד להימנע ממצבים שתוארו לעיל.

הספר מכיל כללי זהירות לנשים הצעירות והמבוגרות המשוטטות בזירת החיזורים הווירטואלית. הקלות הבלתי נסבלת של שימוש בחדרי שיחה באינטרנט, והתחושה של העדר סכנה (הרי, לכאורה, אני יושבת בחדרי המוגן מול המסך שלי) יכולות להביא אותנו לידי פליטות מקלדת, כלומר לשיחרור פרטים אישיים מדי, ובעקבות כך להביא מחזרים לא רצויים ממש אל דלתותינו.
 
היו ערניות ודעו כי קיימת סכנה: אל תתנו כתובת ומספר טלפון כבר במגעי רשת הראשונים. רצוי להשתמש בדואר אלקטרוני נפרד ובלתי מזוהה להתקשרויות, ולאמן את ה"אינטואיציה מקוונת" שלנו.

אבל למרות חסרונות אלו, יש הרבה יתרונות בחיזורשת. התכתבות לאורך זמן, הצגת שאלות, הקשבה לתשובות, החלפת דעות ורעיונות, כל אלה מאפשרים לנו לעמוד על אופיו של המחזר עוד לפני הפגישה. רצוי לבקש את מספר הטלפון בבית ובעבודה, ולא להסתפק בטלפון סלולארי.

כמו ב"חיים האמיתיים", יש לנסות ולהשתמש ולבחון את המחזר או המחוזר בצורה אובייקטיבית, לפני שבונים הר של ציפיות שיכסו את סימני האזהרה הראשוניים.

לצעירות שבכן, אזהרה מיוחדת: הרבה סוטים נכנסים לרשת אך ורק כדי למצוא אתכן. אל תמהרו לתת פרטים מזהים, ויידעו את ההורים, או אנשים מבוגרים אחרים שאתן סומכות עליהם, לפני כל מתן פרטים מזהים, ובודאי לפני פגישות חוץ.

כמה טיפים לחיזור בטוח: לפני הכל, ערנות, ערנות, ושוב ערנות. היו מודעות לכך שישנה סכנה גם בשבתכן בבית ליד מקלדת ומודם. בשלב הראשון של הקשר, לא כדאי לתת את השם, ובודאי לא את הכתובת או מספר הטלפון.

לאחר שלב הקשר הראשוני, מגיע שלב הג"ג (גיבוש גבולות). תכננו את תהליך החיזור תוך הצבת גבולות: קבעו מראש איזה מידע אתן מוכנות למסור. רצוי למשל, לא למסור את כתובתו של מקום העבודה, כדי שלא לתת פתח להטרדות ולאיומים מכיוון זה.

השתדלו ליזום אתן את השאלות ולקבוע את כיוון השיחה, תוך שאילת שאלות ישירות, והתעקשות על קבלת תשובות ישירות, כגון מצב נישואין מדויק וגיל ספציפי.

התחילו בסדרת שאלות מגהמ"ת - (מקום מגורים, גיל, הכנסה, מצב משפחתי, תעסוקה.) למזלנו, הארץ שלנו קטנה וכל אחד מכיר אחד את השני מהצבא, מבית הספר, מהאוניברסיטה, מהמכולת ועוד. חפשו מכרים משותפים, ואל תהססו לערוך בדיקות הצלבה. אם הגבר טוען, למשל, שהוא בעל חברה, ניתן לבדוק את קיומה במאגר רשם החברות.

אופציה נוספת היא כניסה לצ`ט או ל- ICQ בזהויות שונות , ובדיקה של מהימנות המידע.

מעל הכל, זכרו שהגולשים באינטרנט הם אנשים ככל אנשים. העובדה שהם יודעים להחזיק מקלדת ועכבר אינה אומרת שאין ביניהם סוטים, מתחזים ורמאים.

אם גולש מטריד אתכן בהצעות מיניות או בניבול פה, איומים והפחדות, הודיעו לשאר המשתתפים בצ`ט, וכללו את הדואר האלקטרוני של המטריד. לא כדאי להמשיך בויכוח או להגיב למטריד, מספיק להשתמש בפקודת "התעלם", שקיימת כמעט בכל תוכנת שיחות.

בארה"ב, גולשים מתבקשים לדווח ישירות לFBI על מטרידים ווירטואליים. בארץ זה לא אפשרי, אבל אתר נש"ר מבקש מהגולשות להודיע על מטרידים, בציון ה-EMAIL שלהם.

ולסיום, גלישה בטוחה!

למעונינים ברכישת המדריך חיזורשת (מדריך לחיזורים ברשת) טל \ פקס ל-09-7719931
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by