ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

טיפול נוח בבעיית העברית ההפוכה, עורך מצוין לכתיבת קוד, שני יישומים קטנים ושימושיים עבור שולחן העבודה, כדורעף חופים מלהיב וכרגיל - ההמלצות שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע HebJuggler :

ליל קיץ קצר
 ליל קיץ קצר   
כידוע, עברית קשה שפה, והדברים אינם שונים גם כאשר מדובר ברשת האינטרנט. אמנם מכלול הבעיות של עמודי אינטרנט המוצגים בכתב ראי או באותיות ג`יבריש, שנודע בשם הכללי "לא רואים עברית", כבר עבר מהעולם הוירטואלי כמעט לחלוטין, אך עדיין, כל מי שמנסה לבצע את הפעולה הבסיסית של העתקת תוכן מתוך אתר אינטרנט הכתוב בשפת הקודש והדבקתו אל תוך מעבד התמלילים, יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים. כשיושבים עם מבט מבועת מול העמוד שמכיל טקסט הפוך, באמת שההבדל בין עברית לוגית לבין עברית ויזואלית לא ממש מעניין, אלא רק איך לעזאזל הופכים את הטקסט בחזרה למשהו שאפשר לקרוא.

מטבע הדברים, התוכנות היחידות שמתמודדות עם הבעיה הן תוכנות ישראליות, ואת אחד הפתרונות היותר מקיפים למטרד הזה מציעה .HebJuggler היתרון הראשון (ורבים ודאי יוסיפו: והעיקרי) של התוכנה הוא היותה על טהרת העברית: הכפתורים, התפריטים, קבצי העזרה המפורטים - הכל בעברית שווה לכל נפש (אם כי מי שמתעקש על אנגלית, יוכל להמיר את שפת הממשק). היתרון השני הוא השימוש הפשוט להפליא: מעתיקים טקסט מאתר אינטרנט, מדביקים בתוך מעבד התמלילים, מסמנים בעזרת העכבר, לוחצים על המקש החם המיועד להמרה (ברירת המחדל היא Ctrl+Shift+F12, אך ניתן לשנות זאת בתפריט ההעדפות) והופ - שוב אפשר לקרוא את הכתוב.

Hebjuggler מציעה גם כמה כלים שימושיים נוספים, שאף פעם לא מזיק שיהיו בהישג יד: באמצעות התוכנה ניתן גם להפוך טקסט רגיל לכתב ראי, כדי לשלבו באתר אינטרנט, והיא גם מתמודדת בצורה מעוררת כבוד עם הבעיה המרגיזה של היפוך מספרי הטלפון שבתוכם מופיע מקף בתוכנת .Word קוריוז חביב נוסף, שלא ממש קשור לכל העסק, הוא האפשרות להקליד את שמונה הספרות של מספר הזהות שלכם, ולקבל את ספרת הביקורת. שיהיה.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה492KB :

 

לא למקצוענים בלבד XEmacs :

על גב תולעת שעיר
 על גב תולעת שעיר   
אם תשאלו את המתכנת הממוצע מהן הציפיות שלו מהעורך שבעזרתו הוא כותב את הקוד הוא יודה שהן לא רבות: הדגשה של מילים שמורות בשפת התכנות שבה הוא כותב, השלמה אוטומטית של שמות משתנים, עימוד אוטומטי (אינדנטציה, למי שהמילה "עימוד" מעוררת בו חלחלה) של שורות הקוד בהתאם לכללים המקובלים וזהו, פחות או יותר. חברות רבות מקדישות מאמץ רב לפיתוח עורכים משוכללים, אך כמו במקרים דומים אחרים, הפתרון נמצא ממש מתחת לאף, והוא אפילו חופשי, משום שהוא מפותח במסגרת פרויקט הקוד הפתוח GNU.

XEmacs הוא כלי, שכל מי שאי פעם כתב קוד בשפה כלשהי ידע להעריך. מדובר בעורך, שלאחר זמן הסתגלות קצר, ניתן להתאימו בצורה מקסימלית לצרכיו של המשתמש, ועדיין, בכל שימוש מגלים הפתעות חדשות. העורך תומך בהדגשת מילים שמורות בשפות רבות, כגון C, Java ו- Perl וחוסך שגיאות תחביר רבות באמצעות צביעה של בלוקים ושל משפטים המוקפים בסוגריים. קל מאד לשלב בתוכנה מהדר (קומפיילר) ומנפה שגיאות (Debugger) ולבצע גם את הפעולות האלה דרך .XEmacs כלי שימושי נוסף הוא פקודת החיפוש Grep, המוכרת בעיקר למשתמשי . UNIX

למעשה, כמות האפשרויות של XEmacs כמעט בלתי מוגבלת, וכל תפריט מוביל לאין ספור תפריטי משנה, אולם אין צורך להיבהל. כמעט כל האפשרויות נגישות באמצעות מקשי קיצור, ושווה להשקיע את הזמן הדרוש כדי לגלות אותן. ניתן גם למצוא כלים דוגמת לוח שנה עדכני ואפילו כמה וכמה משחקים פשוטים ומשעשעים, המיועדים להפוגות שבין כתיבת פונקציה לבין חיפוש באג.

רשיון: חופשי, כפוף לחוקי GNU
גודל קובץ להורדה178KB :
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים

אגל טל נוצץ
 אגל טל נוצץ   
Zigzag Cleaner

לא, לא מדובר בתוכנה לתיקון זיגזגיהם המרשימים כשלעצמם של מנהיגינו (אפילו שהנה כפפה שמתכנתים רודפי-אתגרים מתבקשים להרים), אלא ביישום המאפשר לכם למזער את כל החלונות הפתוחים ולחשוף את שולחן העבודה בהינף עכבר אחד. כל מה שצריך הוא להחזיק את כפתור העכבר השמאלי לחוץ, ולשרטט באמצעות העכבר צורה של האות Z על גבי שולחן העבודה. כל החלונות הפתוחים יעברו מיד אל ה Taskbar, כאילו לחצתם על כפתור המזעור של כולם בו זמנית, ושולחן העבודה שלכם יתגלה במלוא הדרו.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה143KB :
 
 

SlickRun

(בוסון)
 (בוסון)   
משתמשי Windows רבים אינם מכירים את הפוטנציאל הטמון בפקודת ה-Run, שאליה ניתן להגיע באמצעות כפתור Start. באמצעות החלון הקטן הזה - אפשר לקרוא לו גם צוהר - ניתן להזניק במהירות יישומים שונים, במקום להתחיל לחפש את קיצור הדרך הקונבנציונאלי שלהם. אז בין אם אינכם נוהגים להשתמש באופציה הזו ובין אם אתם לא יכולים לחיות בלעדיה - כדאי לכם לנסות את SlickRun.

התוכנה הזו ממקמת חלון קטנטן במקום כלשהו על גבי שולחן העבודה, עפ"י בחירתכם, ומאפשרת לכם להפעיל במהירות כל מני תוכנות שימושיות, באמצעות מקשי קיצור שאתם תבחרו. NP יכול, למשל, לשמש כקיצור מצוין ל Notepad, והפקודה IENana היא אופציה טובה לפתיחה של נענע באינטרנט אקספלורר.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה124KB :
 

שחקו אותה VallyBall :

משחק שמח
 משחק שמח   
הקיץ כבר או-טו-טו כאן, וזה הזמן להסיר את החלודה מהשרירים ולהתחיל להיכנס לכושר. אחד ממקצועות הספורט שהכי מתאימים לקיץ הוא כדורעף חופים, ועכשיו יש לכם הזדמנות מצוינת להתאמן בגרסה וירטואלית חביבה ביותר של המשחק. ההתמודדות נערכת, מטבע הדברים, על חוף הים, והמשתתפים הם שתי דמויות עגלגלות, שכמיטב המסורת של המשחק חמושות בכובע מצחייה ובמשקפי שמש ענקיים. המטרה של כל שחקן היא להעביר את הכדור מעבר לרשת, אל מחצית המגרש של יריבו, אם כי בטוויסט חביב על חוקי המשחק המקורי, עליהם לעשות זאת באמצעות נגיחות ראש. אפשר להתמודד מול המחשב או מול חבר, והראשון שצובר 15 נקודות הוא המנצח.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה1.4MB :
 

התוכנות שלכם

גולש המעונין לשמור על אלמוניותו ממליץ על Chameleon Clock.

"כמה אפשר לסבול את השעון המכוער של Windows?" שואל הגולש האלמוני, ומציע פתרון: "אם גם לכם נמאס מהמראה המשעמם של השעון הנמצא בפינה הימנית של שולחן העבודה, תוכלו להחליף אותו בשעון שמציעה התוכנה החביבה הזו. פרט לתצוגת השעה והתאריך, התוכנה יכולה לשמש גם כשעון מעורר, להקפיץ לכם תזכורות ולהציג את השעות באזורי זמן שונים על פני כדור הארץ. אין סיכוי שתשתעממו מהמראה של השעון הזה, משום שהוא מציע גם תמיכה בסקינים רבים, וניתן להתאים אותו לטעמכם האישי."

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה1.4MB :

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!
 

עדכוני גרסאות

NetCaptor
גרסה 7.0 של הדפדפן

Panda Anti Virus Titanium
גרסה 2.03 לתוכנת האנטי וירוס המצוינת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by