ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מה הפאניקה? 

מה הפאניקה?

 
 
עמיחי יעקבי

מישהו יודע על כל שיר או תוכנה שאתם מורידים, כל אתר שאתם גולשים אליו, וכל קליק שאתם עושים עם העכבר. מישהו עכשיו כבר רושם לעצמו שקראתם את הטור הזה. המחשב שלכם מנסה לרגל אחריכם וכדאי לכם לעזור לו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדרלינג של לוחמי הפרטיות. או שאולי לא כל כך?
 הדרלינג של לוחמי הפרטיות. או שאולי לא כל כך?   
אם גם אתם כמוני מעבירים את רוב החיים בהרגשה מרירה שלאף אחד לא באמת אכפת מכם, שאתם לא ממש משנים, משפיעים, משכנעים או מצליחים אפילו לעשות מספיק רעש כדי שישימו אליכם לב, יש לי חדשות משמחות: אתם מאוד חשובים ונחשבים - לא תאמינו אפילו עד כמה (ואני לא מתחנף סתם כדי שתמשיכו לקרוא, באמת).

האם ידעתם שהמחשב שלכם עוקב ומדווח כמעט על כל פעולה שאתם עושים?
בכל פעם שאתם משמיעים שיר, הנגן שלכם מעביר דו"ח מלא דרך האינטרנט לחברה שיצרה אותו, שם אוספים את הפרטים האלה ומנתחים אותם. ה-ICQ התמים שלכם מלשין למתכנתים שלו בכל הזדמנות שאתם מתחברים, שולחים או מקבלים הודעות. תוכנות שיתוף הקבצים מנהלות רישום של כל MP3 שאתם מחליפים, ואיך אפשר בלי מיקרוסופט שבכלל לא ברור כמה מידע היא אוספת על כל אחד מאתנו ומה היא זוממת לעשות עם כל הנתונים האלה.

אתם כל כך מעניינים, עד שכנראה כולם רוצים לדעת מה אתם עושים בכל רגע. יש תוכנות שמבקשות רשות לעקוב אחריכם באותיות הקטנות של הסכם השימוש במהלך ההתקנה, ויש כאלה נחשיות שבכלל לא מחכות ומיד מתקשרות הביתה לתאגידים המרושעים ששתלו אותן, למסור את כל מה שהן מגלות עליכם. Spyware, או תוכנות ריגול, זה השם המקצועי של כל המשת"פיות האלה.
 
מרגלים עליכם. רק שיעשו את זה טוב
 מרגלים עליכם. רק שיעשו את זה טוב   
אם אתם גולשים משופשפים, בטח כבר מזמן גיליתם את תוכנת החינם Ad-Aware, שסורקת את המחשב, מסירה ממנו כל Spyware, ומבטיחה את הפרטיות שלכם. אם עדיין לא הספקתם לטפל בעניין הזה, Ad-Aware ממוקמת בעשיריה הפותחת במצעד ההורדות של כל אתר תוכנות שני ואתם מוזמנים להצטרף מיד למאות האלפים שמתקינים אותה כל שבוע.

רק שאם תסלחו לי, שנייה אחת לפני שהמחשבים של כולנו לא ימסרו שום מידע לאף אחד ונוכל להיות מוגנים ובטוחים לנצח, אני רוצה לשאול משהו – ממה אתם כל כך מפחדים? מה הפאניקה בעצם?

אוקיי, אז מישהו שם למעלה יודע שאני אוהב לשמוע את ביורק, או שאתמול כל הלילה הורדתי את האוסף הכפול של פרנק סינטרה מהקאזה. יודעים גם שכל הזמן הזה הייתי אונליין ב-ICQ, ושפעם בכמה ימים אני גולש להתרעננות באיזה אתר סקס נועז. נו אז מה בעצם?

מי שמתעקש לרחרח לי במחשב – שיהיה לו לבריאות. כל זמן שהאינפורמציה עלי לא משמשת נגדי, לרעתי, כדי להפליל או להפריע לי, אז מה איכפת לי? להיפך – אני אפילו גאה להשתתף (באופן אנונימי כמובן) בניסוי. אם יצרני התוכנות ילמדו את המידע הזה כדי לבנות תוכנות חדשות שיתאימו לי יותר, אני אמור להילחם בזה?
 
באים מאהבה. מבחר תוכנות Spyware במחשב ממוצע
 באים מאהבה. מבחר תוכנות Spyware במחשב ממוצע   
אם מישהו יקים תחנת רדיו אינטרנט שמשדרת בדיוק את השירים שאני מוריד, אם ICQ ילמדו שאני כמעט ולא משתמש ברוב הקשקושים שהם העמיסו על התוכנה שלהם, אם מתכנני הפורטלים יכינו לי אינדקס של אתרי סקס מהסוג שאני מחבב - זה כל כך נורא?

העניין יצא לגמרי מפרופורציות - כולם, חוץ מכמה טמבלים שלא ממש מבינים כלום מהחיים ועדיין לא ניקו את המחשב מ-Spyware, מקפידים להגן על הפרטיות שלהם, ובזמן שאנחנו נעולים ומבוצרים ולא מעבירים שום שביב מידע על עצמנו, הנתונים של הכמה טמבלים האלה הם שיקבעו בסופו של דבר את העתיד הוירטואלי של כולנו. הפכנו את עצמנו בעצם לטרמפיסטים שקופים, אילמים ולא רלוונטיים. לא מצביעים ולא משפיעים.

אתם פוחדים שקאזה תלשין עליכם למדונה, שאתם גונבים את השירים שלה? אפשר להירגע. קאזה יודעים מצוין שברגע שהם רק ינסו להצליב שירים ומשתמשים כדי לגלות מי הוריד מה, הם ימצאו את עצמם, לפני שמישהו שם יספיק לגמגם סליחה אפילו, מחוץ למשחק החלפת הקבצים.

חוששים שמיקרוסופט ילכלכו עליכם שגנבתם את תוכנת הצריבה או האנטי-וירוס? הצחקתם את ביל גייטס - מיקרוסופט ממש לא צריכה עכשיו תביעה ייצוגית על חדירה לרשות הפרט בנוסף לקן הצרעות שמחכה לה בבתי המשפט גם ככה.
 
 
אני מבקש לקרוא מכאן לכולכם לחבק באהבה את ה-Spyware שלכם. במקום להפריע לאינטרנט להתקדם, אתם יכולים לבחור להיות חלק מהשינוי. בואו נראה בגאווה לכל העולם מה אנחנו אוהבים, ואיך בדיוק להכין לנו את זה, ונרגיש חשובים ומשפיעים במקום רדופים ומפוחדים.

ובכלל, עד שסוף סוף מישהו נותן כאן קצת תשומת לב ויחס, אז שנקלקל לו?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by