ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יואב יצחק נגד רוטר.נט: מלחמת החפירות נמשכת 

יואב יצחק נגד רוטר.נט: מלחמת החפירות נמשכת

 
 
עידו קינן

היריבים הוותיקים יוצאים לסיבוב נוסף בקרב המתנהל מזה כשנה וחצי. העילה: פרסום של יצחק אודות הפרה לכאורה של צו איסור פרסום ע"י רוטר.נט. זה לא נגמר עד שהגברת השמנה תשיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דרש להסיר את הקישור. האתר של יואב יצחק
 דרש להסיר את הקישור. האתר של יואב יצחק   
אחרי שנה של שקט יחסי, שוב מתחממת גזרת יואב יצחק-רוטר.נט. העילה הנוכחית - ביום רביעי, 1.5.02, פרסם העיתונאי יואב יצחק ידיעה על הפרת צו איסור פרסום מצד אתר רוטר.נט. ייתכן שהדבר יעבור בשקט יחסי, וייתכן גם שהוא יעורר מחדש את מלחמת המילים הוירטואלית, אשר התלהטה בין הצדדים בשנה שעברה, ואף הגיעה לזירת בית המשפט, שם עתידות להתברר בקרוב שתי תביעות, אחת מכל צד.

שורשי הסכסוך הולכים הרבה אחורה, לדצמבר 2000, אז פנה יצחק לנעם רוטר בבקשה להסיר מאחד הפורומים קישור לכתבה באתר "חדשות מחלקה ראשונה", אשר עלה לאויר זמן קצר לפני כן. רוטר פרסם את המכתב בפורומים ולגלג על הבנתו המועטה של יצחק במדיום האינטרנטי.
 

המשפטן נגד ילדי האינטרנט

לגלג על יצחק בפורומים. אתר רוטר.נט
 לגלג על יצחק בפורומים. אתר רוטר.נט   
אפשר לראות באפיזודה, המדגימה באורח מדויק למדי את אופיים של שני הצדדים, את התגלמות הסכסוך כולו. מתוך הבנה זו, בראיה לאחור נראה הסכסוך צפוי, אולי אפילו בלתי נמנע. יצחק הוא עיתונאי עם אוריינטציה משפטית מובהקת: כשמישהו פוגע בו, הוא מיד פונה בדרישה לתקן את המעוות, לעיתים בליווי תביעה משפטית מתאימה.

הקפדה כזו על פרטים אינה מסתדרת בקלות עם מדיום אינטרנטי, ובמיוחד עם הפורום של רוטר. האנונימיות ומיידיות הפרסום הפכו את הפורומים הללו למקום הכי לוהט לשמועות ומידע, שהעיתונות הממוסדת לא רוצה או יכולה לטפל בהם. מצד שני, זה פתח להפרת צווי איסור פרסום, שקרים והסתה

יצחק ביקש, למעשה, לאסור על הפורומים של רוטר להכיל לינקים לאתרו. יצחק, הבחור החדש בשכונה האינטרנטית, ניסה להראות לרוטר מי הבוס, ונפל לידיהם של פורומיסטים עם יד קלה על המקלדת, שהתחילו להשמיץ את כתבותיו, את מוצאו וכל דבר אפשרי אחר אודותיו.

זמן קצר לאחר מכן פרסם יצחק ידיעה, לפיה הפר רוטר.נט צו איסור פרסום, בדווחו על מעצרו של יעקב נמרודי. הידיעה גררה שוב תגובות נזעמות של משתתפי הפורומים של רוטר.נט, ואף הודעה שהסבירה כיצד ניתן לפרוץ לאתר של יצחק. האתר אכן נפל למספר שעות באותו יום, וגורמים באתר הודו שהוא הורד לצורך הוספת הגנות, לאחר מספר נסיונות פריצה.

מאז המשיכו הצדדים להתכתש, כשיצחק מדווח מפעם בפעם על מידע אסור לפרסום וחומרי הסתה, שהופיעו בפורומים של רוטר.נט, ומשתתפי הפורומים מקללים ומשמיצים אותו. בין השאר, הגיש יצחק תלונה במשטרה נגד משה ("הלמו") הלוי, שפרסם בפורום תמונה של שופטת בית המשפט העליון דורית בייניש, ומתחתיה הכותרת "הזונה חוזרת". הלוי כתב, שמדובר בצילום מסך מאתרו של יצחק, אולם התברר שהכותרת שהופיעה באתר של יצחק היתה "הזנה חוזרת", והלוי שינה אותה. הוא נעצר לחקירה, ומחשביו הוחרמו.
 

תביעות הדדיות

בתחילת אפריל 2001, פרסם רוטר פקס שהגיע לידיו, בו נטען שמפעל הפיס הזמין מיצחק מאות עותקים של ספרו "מחלקה ראשונה", בתמורה לכתבות אוהדות של יצחק על יעקב ברדוגו, אז מנכ"ל מפעל הפיס.

בשלב זה יצחק עבר מהאינטרנט, המגרש הביתי של רוטר, למגרש הביתי שלו: בית המשפט. הוא הגיש תביעת דיבה נגד מפעילי רוטר.נט ונגד הלוי על סך 1.05 מיליון שקלים. יצחק פרסם באתרו הודעה בנוגע לתביעה. היתה זו הידיעה האחרונה שפרסם אודות רוטר, עד יום רביעי האחרון. זמן קצר לאחר הגשת התביעה, הגיש ישעיהו רוטר תביעת דיבה נגד יצחק, על השמצות ושקרים שלכאורה פרסם יצחק אודותיו ואודות האתר. שתי התביעות ממתינות להתברר בבית המשפט.

לפי הידיעה של יצחק מיום רביעי, פורסמו ברוטר.נט שמותיהם של שני ישראלים החשודים בתקיפת ערבים. הידיעה הותרה ביום שלישי לפרסום, אך ללא שמות החשודים. דובר האתר, ישעיהו רוטר, אישר שהשמות פורסמו, ואמר שהם הוסרו בבוקר יום רביעי. לדבריו, יצחק לא פנה אליו לקבל תגובה, ואף פרסם דבר לא נכון בידיעה. יצחק סירב להגיב לפנייתנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by