ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

הפרסומות בקאזאה מרגיזות? תיבת הדואר מוצפת בהודעות זבל? ומה עם לשפר את שולחן העבודה של המחשב? עם התוכנות האלו תוכלו לעשות את הכל. ויש משחק חביב. וגם התוכנות שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

KaZaAlite

 
לאחר מותה בטרם עת של נאפסטר (זוכרים שהייתה בכלל תוכנה כזו?) קמו מספר מתמודדים רציניים על תואר התוכנה הפופולארית ביותר לשיתוף ולהחלפה של קבצים. עד מהרה התברר כי יורשת העצר של נאפסטר והמלכה החדשה היא תוכנת קאזאה (ביחד עם התאומה שלה, מורפאוס). וכך, צברה קאזאה עוד ועוד משתמשים, ואלו הביאו עימם עוד ועוד קבצים, מכל הסוגים והמינים, והשמחה היתה רבה. אולם ביחס ישר לגידול במאגר הקבצים הבלתי נדלה שמציעה התוכנה, גדל גם מספר הפרסומות וקבצי Spyware (כן, ההם מהמדור של שבוע שעבר) שנכללים בקאזאה, והעניין הפך למטרד של ממש למשתמשי התוכנה.

ובכן - לא עוד. גרסת קאזאה שלפניכם מאפשרת לכם להחליף קבצי מולטימדיה, ללא פרסומות וללא פגיעה בפרטיות, באמצעות רשת שיתוף הקבצים הפופולארית FastTrack. באופן רשמי, קאזאה לייט אינה קשורה לתוכנת קאזאה המקורית, אולם יוצריה מודים כי התוכנה שלהם היא בעצם קאזאה, בשינוי קל ומאד משמעותי: גרסה זו של התוכנה אינה מכילה את קבצי ה Spyware המהווים חלק בלתי נפרד מהאחות הגדולה.

משתמשי קאזאה שינסו את קאזאה לייט יתקשו לחוש בהבדל: הממשק של שתי התוכנות דומה, והאפשרויות שהן מציעות כמעט זהות. גם בעזרת קאזאה לייט ניתן לחפש קבצים מכל הסוגים (מולטימדיה ותוכנות), לחדש הורדות שנקטעו באמצע ואף להוריד קובץ אחד ממספר משתמשים בו זמנית, כדי להאיץ את ההורדה.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה1.18MB :
 

MailWasher

 
לקבל דואר אלקטרוני זה נחמד, כל עוד זה נעשה במידה. וכל מי שמצא עצמו מביט חסר אונים בתיבת דואר המפוצצת בעשרות פרסומות, וירוסים ועלונים, באדיבותם ונחישותם של הספאמרים שבהם מוצפת הרשת, יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים. דרך אחת להתמודד עם המכה הזו היא להתחיל למחוק את כל הזבל תוך איחולי מיטב הוירוסים לשולחים. הדרך השנייה היא המתוחכמת יותר: כידוע, כל הדואר שלנו נשמר על גבי השרת של ספק האינטרנט, ותוכנת הדואר מתחברת אל השרת ומורידה את הדואר אל המחשב האישי. לפיכך, מה יותר פשוט מאשר למחוק את הדואר בעודו על השרת, ובאה גאולה לעולם?

הרעיון הזה עומד מאחורי התוכמה שלפניכם. זו תוכנה חופשית המומלצת לכל מי שתיבת הדואר שלו מאיימת לעלות על גדותיה. בעת השימוש הראשון צריך להעתיק אל התוכנה את ההגדרות הרלוונטיות מתוך תוכנת הדואר הרגילה, ואח"כ, בכל בדיקת דואר, מבצעים תחילה את הבדיקה בעזרת MailWasher, נפטרים מדברי הדואר המיותרים, ואז ניתן להוריד את הדואר בבטחה אל המחשב. זה נשמע אולי מעט מסורבל, אבל אם השימוש בתוכנה הזו יחסוך לכם אפילו וירוס אחד, אתם תגידו לה יפה תודה.

בנוסף, התוכנה מציגה רשימה של כל ההודעות הממתינות לכם על השרת, בתוספת גודלן ושם השולח. אפשרויות הטיפול בדואר הן רבות ומגוונות: ניתן לצפות בתוכן ההודעות, למחוק אותן, להחזיר הודעה אל השולח, הנראית כאילו הכתובת שלכם אינה קיימת, להחזיק רשימות שחורות ורשימות חברים וגם לתכנן פילטרים מתוחכמים כדי להקל על מלאכת סינון הדואר.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה1.51M :
 

Simple Desktop

 
רמת השימושיות של הכלים השונים שאנשי מייקרוסופט הועילו בטובם להקציב לנו כחלק ממערכת ההפעלה תלויה בעיקר בזמינות של אותם יישומים. רבים כלל אינם מודעים לאפשרויות רבות ש- Windows מציעה לנו, למשל בכל הקשור לבחירה והתאמה של סביבת העבודה לטעמנו האישי. הסיבה הפשוטה היא שצריך להיות גיק מדופלם כדי להכיר את כל האפשרויות האלה ובעיקר כדי לדעת איך לגשת אליהן. היה יכול להיות נחמד מאד אם מישהו היה מקבץ את כל האופציות האלו תחת קורת גג אחת, נכון? אז בדיוק על זה רצינו לדבר אתכם.

לפניכם אוסף של כלים, שכמעט כולם כבר קיימים במערכת Windows - אבל בצורה הרבה פחות נוחה ואינטואיטיבית. התוכנה היא למעשה תפריט אפשרויות, הנפתח בעת לחיצת עכבר ימנית על האייקון הקטן שלה, ובאמצעותה ניתן לבצע פעולות שימושיות רבות בקלות ובמהירות. בין היתר ניתן למזער את כל החלונות הפתוחים, לסגור או להחביא אותם, להעלים את כל הצלמיות שעל שולחן העבודה, לנעול את סמן העכבר ואת המקלדת, להסתיר את שורת המשימות ואפילו את כפתור "התחל" (Start).

רוצים עוד? רק תבקשו. אפשר לשנות את הרזולוציה של המסך, להחליף את הרקע של שולחן העבודה, לגשת אל יישומים שונים מתוך לוח הבקרה (הסרת תוכנות, ניקוי הדיסק, עריכת הרג`יסטרי), לנקות את קבצי ההיסטוריה של דפדפן האינטרנט וגם לבצע Logout, אתחול או כיבוי של המחשב, והכל בהקלקת עכבר אחת ויחידה.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה900KB :
 
 

Kill Osama

 
המשחק החביב, אם כי הרצחני מעט, נועד, עפ"י היוצר שלו, להביע מחאה נגד הטרור בכלל ונגד אוסאמה בין-לאדן בפרט. דמותו של בין-לאדן צצה מתוך המערות, מאחורי ההרים ומעל הקקטוסים, והשחקן נדרש להרוג אותו, ע"י הקלקת עכבר מהירה על הדמות. המטרה היא לצבור כמה שיותר צליפות מדויקות בראשו של אוסאמה בתוך דקה אחת. נכון – זה קצת אינפנטילי ומטופש, אבל בינינו, ובלי שאף אחד ישמע, זה כיף לאללה, וגם הזדמנות טובה לפרוק את יצר הנקמה שלנו בצורה לא מזיקה.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה153KB :
 

התוכנות שלכם

רפי אוסמו, בן 18.5 מקרית ביאליק, ממליץ על התוכנה Download Accelerator Plus:

Download Accelerator הוא שם נרדף למנהל הורדות, בערך כמו שסוליטייר הוא שם נרדף למשחק לאנשים משועממים. "ניסיתי כמה וכמה מנהלי הורדות והתוכנה הזו היא ללא ספק מספר 1", כותב לנו רפי. "היא מאיצה את קצב ההורדה ב- 50% ויותר, ובעזרתה הגעתי למהירויות הורדה של 12 קילו-בייט בשנייה. אז אולי זה עוד לא ADSL, אבל ללא ספק שווה להוריד את התוכנה ולנסות אותה. אין ספק שבשבילי היא הפייבוריטית".

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה1.1MB :

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו אימייל אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


 

עדכוני גרסאות

Winamp
גרסה 2.80 של הנגן הפופולארי

AD-aware
גרסה 5.8 של התוכנה להסרת Spyware

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by