ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עולמנו המופלא 26.4 

עולמנו המופלא 26.4

 
 
ליעד לבנה

והשבוע: מלך הקמצנים, מלך המטונפים, איך לאבד אשה באמצע שדה תעופה, וקלפי אסונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קמצן השנה

מעניין מה הוא עושה בנוגע למברשות השיניים שלו
 מעניין מה הוא עושה בנוגע למברשות השיניים שלו   
את מסענו בעולם נפתח השבוע בבירת הביזאר, ארץ המוגבלויות הבלתי אפשריות, בה הוכתר השבוע פיטר נוואק בתואר "קמצן השנה", המוענק ע"י המגזין "פילדלפיה אינקוויירר".

נוואק, פנסיונר בן 76 מפנסילבניה, זכה בתואר הנחשק בזכות שיטתו המקורית להגברת הניצולת של חוטים דנטליים: הוא רוחץ את החוט ומחטא אותו באלכוהול אחרי כל שימוש, ומצליח להשתמש באותה רצועה כשבועיים תמימים - מה שמאפשר לו חיסכון מסחרר של כ-6 אגורות ביום (או 22 ש"ח בשנה).

"אני שומר על הגיינה חסכונית", מספר נוואק. "אני שונא לבזבז מדי יום רצועה ארוכה של חוט-דנטלי בלתי משומש". הוא סיפר שהוא גם מקפיד על גזיזה עצמית (וחסכונית) של שיערותיו, באמצעות "מערכת מראות, כמה זוגות מספריים והתקנים נוספים".

נוואק זכה בתואר לאחר שגבר על למעלה מ-300 מועמדים אחרים, שגם הם חסכו היטב השנה. סגניו בצמרת הקמצנים הם אדם ששומר את פחיות הבירה במיכל ההדחה של השירותים, כדי שישארו קרות; משפחה שאוספת את מי המקלחת ומשתמשת בהם בכדי להוריד מים בשירותים; ואדם שהולך ללויות של זרים בשביל לקבל כיבוד חינם.

 

איבדו נוסעת

קרה לכם פעם שחברת התעופה איבדה את מזוודתכם החשובה אחרי טיסה? לכותב שורות אלה, איש העולם הגדול, הדבר קרה כבר פעמיים, ואחת המזוודות האלה מפרנסת, מן הסתם, את תצרוכת הסמים של סוור עב זרועות באיזשהו נמל תעופה שכוח אל.

למען האמת, לא היינו טורחים לספר לכם את הסיפור הנוגע-ללב הזה, לולא היה בו כדי לשפוך מעט אור על מצבם העגום של ג`ו דאנבי ורעייתו מארג`י: הזוג דאנבי השתמש בשירותיה של חברת התעופה "אמריקן איירליינס" בטיסת-פנים אמריקאית, ועצר להחלפת מטוסים בדאלאס. עם הנחיתה, ניגש ג`ו לביקור קצר בחדר השירותים, אבל בשובו, נעלמה מארג`י.

כותב שורות אלה - איש העולם הגדול, כזכור - יודע כי בסיטואציה כזו עליו לחפש את בת-זוגו בסניף "גאפ" הקרוב, ואולם מצבו של ג`ו היה חמור בהרבה: מארג`י סובלת מאלצהיימר. מסתבר, שחברת התעופה הבטיחה כי אחד מנציגה בנמל יטפל במארג`י - אך האיש הגיע לשער הלא-נכון, ומארג`י הפליגה לה למחוזות עלומים.

חקירה מאומצת חשפה עדויות לפיהן נראתה הגברת הנעלמת כשהיא משוטטת על מסלולי ההמראה, אבל כשהחוקרים הגיעו לשם, מארג`י כבר לא היתה בסביבה. חיפוש מקיף בסביבת שדה התעופה עלה גם הוא בחוסר תוצאות. ג`ו, שנותר לבדו, הגיש השבוע תביעה נגד חברת התעופה - באשמת אובדן נוסעת.
 

14 שנים של זוהמה

חבר, חשבת להעסיק עוזרת?
 חבר, חשבת להעסיק עוזרת?   
כולנו סוחבים קצת בניקיון הבית, מפעם לפעם - דוחים את שטיפת הריצפה לסוף השבוע, או לזה שאחריו. עכשיו פונה בלגי אחד מדירתו השכורה, אותה לא ניקה 14 שנים.

14 שנים, כידוע, זה המון זמן. בדירה היו מאות בקבוקים וקופסאות שימורים, וצחנת ריקבון אוכל הציפה את הסביבה. במספר מקומות, הזוהמה הגיעה לעומק של מטר.

בעלת הבית, קאמיל דה-רואה, סיפרה שזרם החשמל לדירה נותק כבר ב-1992 בעקבות אי-תשלום חוב, אולם הדייר חיבר את עצמו לשקע שבמסדרון מחוץ לדירה. כשנותק גם השקע הזה, הוא התחבר לזרם החשמל של ההסקה המרכזית.

"הוא לא בחור רע, אבל הוא מתבודד רציני", סיפרה דה-רואה בת ה-78. "אף אחד לא הצליח לשכנע אותו לצאת מהבית או לנקות אותו - לא משפחתו, לא העיריה ולא המשטרה".

"בסופו של דבר, היה לי מזל שהוא סירב לשלם את דמי השכירות", סיפרה. "רק בדרך זו יכול היה השופט לצוות עליו לפנות את הדירה".
 
 

חבורת הסבל

הלך לנו קלף
 הלך לנו קלף   
כשהיינו צעירים (וזו, אגב, פתיחה של שיר של יפה ירקוני), היה בארץ מן מנהג נאה שכזה, שקראו לו "קלפים". תמורת כסף טוב היינו קונים שקיק נייר ובו חמש תמונות - לא גדולות בהרבה מבול - של מכוניות, מטוסים או חבורת הזבל. את התמונות היינו מדביקים באלבום דל-הפקה, לא לפני שסחרנו בהם כמו סרסורים ממוזערים, משל היו דולרים שחורים בלילינבלום.

הדימוי האחרון הוא לא מקרי, כשחושבים על הסיפור הבא: קינגסלי בארהאם, ברוקר-מניות לשעבר מפלורידה, הוציא סדרת קלפי-משחק לילדים, עם תמונותיהם של קורבנות הפיגוע בתאומים. מישהו רוצה להחליף ברברה אולסון תמורת שני טוד בימר?

"זה מראה לעם ולעולם מה איבדנו", סיפר השבוע בארהאם. "יש אנשים שאין להם מושג מה איבדנו. השלמת הסידרה היא שיעור חשוב באובדן הלאומי שלנו". הוא הבטיח לתרום שמונה אחוזים מהרווחים למשפחות הקורבנות.

עשרים משפחות כבר אישרו לברהאם להשתמש בתמונות יקיריהם המנוחים. לין פלאונקר, שאיבד את אשתו וונדי באסון, אמר השבוע שתחילה חשב שהרעיון סובל מ"טעם רע", אבל מאוחר יותר השתכנע ש"זו דרך נאה לכבד את זכרה של וונדי". משפחות אחרות אמרו שהקלפים הם ניצול ציני ואכזרי של כאבם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by