ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארומתרפיה וניחוחות ומרפא 

ארומתרפיה וניחוחות ומרפא

 
 
אייל אייזנברג

התענוג החושני של שימוש בשמנים אתריים הוא גם שיטת טיפול הנקראת "ארומתרפיה". הרחת התמציות משפיעה עלינו רגשית ומנטאלית, ומובילה גם להשפעה פיסית. הפרטים מאתר Mystic-Age

 
 
 
 
 
 
 
 
 
500 פורמולות לארומתרפיה, מתוך אמזון
 500 פורמולות לארומתרפיה, מתוך אמזון   
ריחות-מהווים עולם שלם הסובב אותנו, ונמצא בתוכנו. בין אם אנו שמים לב לכך או לא, העולם בו אנו חיים, ספוג אלפי ריחות שונים ומגוונים, המשפיעים עלינו באופנים שונים. כמספר האנשים בעולם, מספר הדעות בעולם, וכמספר האנשים והדעות בעולם כן מספר ההעדפות האישיות והטבעיות של כל אדם: יש האוהבים את החורף והוא מעלה בהם שמחה, ויש האוהבים את הקיץ. " את מאושרת מחמימות האביב והשמש הבהירה ואתה שמח בקרירות ואפרוריות סתווית."
כל אדם עולם ומלואו!

וכמעט כל אדם, יאהב ניחוח נעים. פריחת תפוז- והשמחה שבלב. וניל-וקינמון והרגשת בית חמים בחורף קר. מליסה, ולבנדר-שלווה ורגיעה. מנטה ואקליפטוס-נשימה עמוקה.
 
אייל אייזנברג, מדריך Mystic-Age לשמנים אתריים
 אייל אייזנברג, מדריך Mystic-Age לשמנים אתריים   
ארומתרפיה (ארומה = ריח תראפיה = ריפוי) היא שיטת טיפול עתיקת יומין. משתמשים בה בתמציות טהורות של שמנים מעולם הצומח. אלו תמציות ריחניות (ארומטיות) המעניקות לפרחים צמחים או עצים שונים את רוחם האופייני. ומכאן השם ארומתרפיה-ריפוי ע"י ריח. התמציות הטהורות הללו נקראות-שמנים אתריים.

השמנים האתרים נמצאים בצורת טיפות קטנטנות בחלקים שונים בצמחים (שורשים ועלים), בפרחים (לבנדר), בקליפות עצים (קינמון), בקליפות פרי (תפוז), בשרף (עץ האלמוג) ולעיתים בפרות עצמם. עם השמנים האתריים אפשר לטפל בשלוש צורות בסיסיות:
1. הרחה.
2. הנחה על העור.
3. לקיחה פנימית.

 
בעזרת הרחה, מושגת השפעה רגשית ומנטאלית, שתוביל גם להשפעה פיסית (כשאנו רגועים שרירי הגוף רפויים יותר, לחץ הדם מתמתן, מערכת העיכול פועלת טוב יותר וכדומה).

הנחה על העור (הנחה ישירה של שמן אתרי, בעזרת שמן נושא או באמבטיה) משפיעה ברמות פיסיות חיצוניות - עור ושרירים, וברמות העמוקות ביותר - אברים פנימיים ומערכות הגוף השונות.

לקיחה פנימית היא אפשרות לטיפול במצבים שדורשים טיפול מידי. אחד היתרונות הברורים של השימוש בשמנים אתריים הוא פינוק וטיפוח הגוף: אמבטיות מרגיעות, מגבירות או ממתנות זרימת דם.

כך טיפול עם שמנים אתריים - בין אם בבעיה רפואית או לצורך תחזוק ואפילו פינוק הגוף, משלב בתוכו - הנאה מריח השמנים והשפעה כפולה: נפשית (תודות לניחוח השמנים) ופיסית (עקב חדירת השמנים לגוף עצמו) שהיא למעשה השפעה אחת : גוף ונפש - שהם אחד בראי הרפואה ההוליסטית.

הנאה מניחוח מביאה לשמחה - ושמחה היא תחילת הריפוי לכל אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by