ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

קבלת שיחות טלפון תוך כדי גלישה ברשת, החלפה אוטומטית לרקע לשולחן העבודה, הוספת כיתובים לתמונות ושילוב מנצח בין פאק-מן לפוקי-מון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

CallX

רעד באוויר
 רעד באוויר   
אחת הבעיות היותר רציניות שיצרה רשת האינטרנט היא זמינות קו הטלפון. הרוב המכריע של הגולשים משתמש, מה לעשות, במודם רגיל ובקו הטלפון הביתי כדי לשוטט במרחבי הסייבר-ספייס, ולרוב המכריע של הגולשים, שוב – מה לעשות, יש רק קו טלפון אחד בבית. התוצאה של שני הנתונים הנ"ל היא קו טלפון שתפוס כל הזמן וויכוחים אין סופיים בשל פספוסי שיחות חשובות. אז נכון שבעידן הסלולארי הבעיה אולי מעט פחות חמורה, אבל אם כבר הפתרון קיים והוא נמצא מתחת לאף - למה לא לנסות?

התוכנה שלפנינו היא תוכנה ישראלית למהדרין, והיא מציעה מציעה פתרון נוח ופשוט למצב שבו מתקבלת שיחת טלפון בעת הגלישה ברשת. הרעיון הכללי הוא שימוש בשירות "עקוב אחרי" המוכר, כך שכאשר מחייגים אליכם והקו תפוס, מופעל שירות "עקוב אחרי" אל השרת של התוכנה. התוכנה מזהה את השיחה, ומקפיצה חלון המאפשר למשתמש לענות לשיחה (בתנאי שהוא מצויד במיקרופון), ללא התנתקות מהרשת. ניתן גם לוותר על המענה, ולאפשר למתקשר להשאיר הודעה.

ההודעות הקוליות נשמרות במעין "תא דואר", וניתן להאזין להן בכל שלב, באמצעות כרטיס הקול והרמקולים של המחשב. אפשרות נוספת, הניתנת ללקוחות הרשומים של התוכנה, היא משלוח דואר אלקטרוני באמצעות הטלפון. באתר התוכנה ניתן למצוא הוראות התקנה והסברים מפורטים בעברית, ומומלץ לעיין בהם לפני השימוש.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה980Kb :

 

Kana WallChanger

מעוף של
 מעוף של   
סוגיית הרקע לשולחן העבודה, Wallpaper למי שמתעקש על אנגלית צחה, היא ללא ספק אחת מהחשובות ביותר בכל הקשור למחשב האישי: אחרי הכל מדובר בתמונה הראשונה שקופצת לעין לאחר עליית מערכת ההפעלה (לא כולל הלוגו של Windows). כמובן, ישנם אלה ששומרים אמונים לרקע הירקרק המקורי של מייקרוסופט, ומי ששייך לקבוצה זו מוזמן לדלג לפסקה הבאה. זהו, הלכתם? אז אפשר להמשיך.

התוכנה החופשית הזו מאפשרת לכם ליצור בקלות מאגר של תמונות, שממנו תיבחר בכל פעם תמונה אחרת לשמש כרקע לשולחן העבודה. המשתמש יכול להגדיר את מרווח הזמן להחלפה בין התמונות (החל מדקה אחת ועד חודש תמים), וכן ניתן לקבוע האם התמונות תוחלפנה בצורה אקראית, או עפ"י הסדר שבחר המשתמש.

בעזרת התוכנה ניתן גם לשנות מאפיינים שונים הקשורים לאופן הצגת התמונה על גבי שולחן העבודה (ממורכזת או מתוחה) וכן ניתן להפוך את הרקע שעליו נכתבים שמות האייקונים לשקוף, לשנות את צבע הרקע הנ"ל או, במקרה של תמונות יפות במיוחד, אף להעלים לחלוטין את האייקונים, כדי שלא יסתירו את הנוף. אפשרות נוספת היא החלפה אוטומטית של תמונת הרקע בכל לחיצה על הסמל של התוכנה, הנמצא במגש העריכה.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה660Kb :
 

CopyRightLeft

חרק לא מוכר
 חרק לא מוכר   
כולנו מאוד מחבבים את הנוהג הכל כך ישראלי להשאיר את חתימת ידינו בכל מקום אפשרי. הישראלי המכוער שחורט את שמו על עצים וחברו שלא מצליח להתאפק בשירותים (תרתי משמע) ומבשר לאומה שכן, גם הוא היה כאן. האינטרנט אינו שונה מהבחינה הזו, ואתרים רבים (לא רק ישראליים, יש להודות) מוסיפים לתמונות שהם מפרסמים כתובית כלשהי, המציינת את שם האתר ואת כתובתו.

בעזרת CopyRightLeft כל אחד יכול להוסיף כתוביות כאוות נפשו לכל תמונה שיחפוץ. התוכנה מציעה אפשרויות בסיסיות לשילוב הכתוביות, וקל מאד לתפעל אותה: בוחרים תמונה (קיימת תמיכה בכל הפורמטים הנפוצים של קבצי תמונות), מוסיפים טקסט – וזה בעצם הכל. למרות השם ה"מחייב" של התוכנה, הטקסט לא חייב כמובן לציין דווקא זכויות יוצרים, אלא יכול להיות מכל סוג.

בין האפשרויות והפרמטרים שעליהם ניתן לשלוט: שינוי צבע הטקסט וגודלו, סוג הפונט, מיקום הכתובית על גבי התמונה, הוספת הצללה ושינוי רמת השקיפות. כמו כן התוכנה מציעה אוסף של סמלים מוכרים ("סימן רשום", "סמל מסחרי", "מוגבל" ועוד) שגם בהם ניתן לעשות שימוש. ישנן גם כמה אפשרויות מתקדמות יותר, הקשורות ליצירת קבצי אצווה וליצירת עמודי אינטרנט עבור התמונות.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה800Kb :

 
 

Hopmon

(בוסון)
 (בוסון)   
זה באמת היה רק עניין של זמן עד שטרנד איחודי הדורות (צביקה פיק ושרית חדד, יו-2 ובערך כל להקה מהניינטיז, למשל) יגיע לגם למשחקי המחשב. אם כן, פאק-מן, הלוחם הותיק, נותן את הטון, הפוקימונים המגניבים מוסיפים את האפקטים. התוצאה היא הופמון, משחק חביב ומשעשע, שמבטיח הרבה כיף והנאה.

המשחק המורכב משלבים, כאשר השחקן שולט על פוקימון קטן וחמוד, ובכל שלב עליו לנוע במבוך ולאסוף את האבנים היקרות המפוזרות בו, כדרכו של פאק-מן. את כל האבנים הופמון צריך לסחוב על ראשו אל נקודת האיסוף, כאשר בדרך יש להיזהר ממפלצות מרושעות וממכשולים שונים. המשחק מציע גרפיקה תלת ממדית ואפקטים קוליים מוצלחים.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה1Mb :
 

עדכוני גרסאות

Kazaa
גרסה 1.6 של התוכנה הפופולארית לשיתוף קבצים.

Square off
גרסה 1.3 של משחק ההיגיון הממכר.

Vamp
גרסה 3.10 לתוכנת המולטימדיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by