ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות סופשבוע: הרוסים, האמריקאים ומיקרוסופט 

חדשות סופשבוע: הרוסים, האמריקאים ומיקרוסופט

 
 
יוני  שדמי

אז מה היה לנו השבוע בהיי-טק? הפרוסקי והאמריקנה משחקים ביחד כמו ילדים טובים, הסעודים נזכרים בבאג אלפיים, והרבה, הרבה מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבר ילדים גדולים. שרי ההגנה של רוסיה ואמריקה חותמים על הסכם שיתוף פעולה
 כבר ילדים גדולים. שרי ההגנה של רוסיה ואמריקה חותמים על הסכם שיתוף פעולה   
טכנולוגיה

מיקרוסופט שכרה חברה חיצונית לסקור את הוטמייל
בעקבות המלצה של Truste, ארגון שעוסק בנושאי פרטיות ואבטחה דיגיטלית, שכרה מיקרוסופט חברת אבטחה אלקטרונית ששמה לא נמסר. החברה תבדוק כיצד התרחשה הפריצה בשבוע שעבר להוטמייל, שירות דואר הווב של מיקרוסופט, וכיצד ניתן למנוע פריצות זהות בעתיד.

כזכור, הפריצה של האקרים אירופאיים אפשרה גישה לכל החשבונות של משתמשי הוטמייל - כנראה שירות האי-מייל הפופולארי בעולם - ללא צורך בסיסמה.

(ווירד)

בסיסי הטילים הגרעיניים של רוסיה וארצות הברית: ``יהיה בסדר``
קצין בכיר בפנטגון מסר ששר ההגנה האמריקאי וויליאם כהן ושר ההגנה הרוסי איגור סרגבייב חתמו על הסכם לפתיחת מרכז שיתוף פעולה בין צבאות הענק של שתי המדינות בנושא באג אלפיים.

בקולוראדו יוקם בסיס שירכז את הפרויקט, וישרתו בו קצינים רוסיים ואמריקאים כאחד, שישתפו פעולה בתיקון הבאג וימנעו אזעקות שווא, שיגור מוטעה של אחד מאלפי ראשי החץ גרעיניים שבבעלות המעצמות, ומלחמת עולם שלישית.

בהמשך יוקם בסיס נוסף גם במוסקווה, סמוך למפקדה הראשית של הצבא הרוסי, ותוקם מערכת קשר חסינת-מלחמה-אטומית בין הבסיס ברוסיה ובארה"ב, שתתבסס על לווינים ומערכות מחשב משוכללות.

ערב הסעודית: גם אנחנו בסדר
הסוכנות הערב סעודית לענייני ממון הודיעה השבוע שהיא תארח פגישה אזורית בנושא באג אלפיים. בפגישה, אליה יגיעו נציגים מטורקיה, האמירויות הערביות, כווית, לבנון, מרוקו, קאטר, אירן, ירדן, מצרים, בחריין וזימבבוה, ידונו דרכים לתיקון הבאג, כמו גם בעיות ספציפיות שנוגעות לאיזור בגלל השפה הערבית וציוד המיחשוב המיושן יחסית שנפוץ במדינות אלו.

(ניוז.קום)
 
האם מיקרוסופט תנטוש אותו? הדרימקאסט
 האם מיקרוסופט תנטוש אותו? הדרימקאסט   
מיקרוסופט בגילוי מרעיש: הרשת היא העתיד
מיקרוסופט תחשוף השבוע את אסטרטגיית האינטרנט שלה, ותסמן את הקו שיאפיין את מהלכי החברה מעתה: פחות "חלונות", יותר אינטרנט. התוכנית, שקוויה הכלליים בלבד יחשפו, עוסקת באסטרטגיה המיקרוסופטית בעידן הפוסט-פי.סי, ונועדה להצליח לשמר (ואף להגדיל) את השליטה של החברה בענפי המיחשוב השונים.

אם התוכנית כולה היא שלד עסקי, הרי שעמוד השדרה הטקטי הוא ,Windows DNA 2000 האפיון העיקרי של כל מוצרי מיקרוסופט שיהיו חלק מתוכנית כיבוש הרשת הגדולה. הרעיון הבסיסי הוא לצרף לגרסה הבאה של חלונות, "חלונות 2000", מספר "אבני בניה", שיהוו את היסודות למיחשוב במילניום הבא.

אחד הדגשים החזקים של הפרויקט הוא אי-קומרס - אם היום כל אתר בונה לעצמו מערכת טרנסאקציות אלקטרוניות משלו, הרי שהכלים שיסופקו ב"חלונות 2000", מקווה מיקרוסופט, יקבעו סטנדרטים דה-פקטו שלפיהם יפעלו כל אתרי המסחר האלקטרוני באשר הם. אשרי המאמין.

(זי.די.אן.אן)

סאן ונטסקייפ חוברות לפירסום מוצר חדש
,BuyerXpert הילד שנוצר מהזיווג, היא תוכנת אי-קומרס שמטרתה לפשוט את הקשר שבין קמעונאים לסיטונאים, ולאפשר רכישת מוצרים והעברות כספיות מהירות יותר, תוך הוזלת המוצר לצרכן הסופי.
התוכנה תימכר כחלק חבילת ,Iplanet שמחירה יותר מחצי מיליון דולר, וכוללת מוצרים רבים נוספים.

המוצר המשותף נוצר בעזרת שיתוף הפעולה ההדוק בין סאן ונטסקייפ, שיתוף פעולה שהיה צמוד כבר כשנטסקייפ החלה להראות מעט ניצני הצלחה ראשונים, אך התהדק עוד יותר בעקבות רכישת נטסקייפ על ידי אמריקה אונליין.

(ניוז.קום)


מיקרוסופט פליסטיישן?
לפי ידיעות שלא אושרו בידי החברה, נראה כי מיקרוסופט מפתחת בסודיות מכונת משחק שתתחבר לטלוויזיה, בדומה לסוני פליסטיישן, נינטנדו ,64 וסגה דרימקאסט.

נכון להיום, מיקרוסופט משתפת פעולה במרץ עם סגה, שהוציאה לשוק לפני מעט יותר משבוע את מכונת הדרימקאסט, שמבוססת על מערכת ההפעלה Windows CE של מיקרוסופט.

אם יש אמת בשמועות, מדובר במהלך טקטי אופייני בתורת הלוחמה בשטח עסקי צפוף של מיקרוסופט: חבור אל מתחרה שנמצא בעמדה עסקית נחותה, חלוב ממנו את כל הידע, ואז השלך אותו לאנחות לטובת מוצר משלך.

(ווירד)

 
ג`ואל קליין, יהודי טוב וראש מחלקת הלוחמה במונופולים של משרד המשפטים האמריקני
 ג`ואל קליין, יהודי טוב וראש מחלקת הלוחמה במונופולים של משרד המשפטים האמריקני   
HDTV להמונים
מדענים באוניברסיטת סטנפורד ואוניברסיטת וושינגטון הצליחו לשדר קטע בן 20 דקות של טלוויזיה בחדות גבוהה (HDTV) דרך האינטרנט,2 פרויקט ממשלתי מיוחד שיהיה, אולי, היורש של הרשת הנוכחית.

המדענים, ששיתפו פעולה עם סוני, מיהרו להודיע שלמרות ההצלחה המרשימה, יישומים אמיתיים לשוק המסחרי נמצאים במרחק של "לפחות ארבע שנות מחקר", כהגדרתם.

מה שברור כבר היום הוא שהתשתית הנוכחית של הרשת לא תצלח ליישומים מסוג זה. האינטרנט,2 אחד מכמה פרויקטים ממשלתיים-אוניברסיטאיים, היא אחת המועמדות הטובות ביותר לשדרג ולשפר את רוחב הפס של הרשת הנוכחית.

(ניוז.קום)

כלכלה

מארק אנדרסון נפרד מAOL
מארק אנדרסון, ממייסדי נטסקייפ ומי שהיה מנהל הטכנולוגיה הכללי של ,AOL עוזב את משרתו, והקשר היחיד שיהיה לו אל החברה יהיה במשרה חלקית, כיועץ טכנולוגי. יחליף אותו וויליאם רדוצ`ל, מנהל האסטרטגיה לשעבר של חברת סאן.

לא ברור אם העזיבה הייתה מרצון, אך נראה שמדובר בהחלטה משותפת. אנדרסן לא מסר על תוכניות להמשך, אך מקורבים אומרים שמירב הסיכויים הם שיחזור לעשות אל מה שהוא הכי אוהב: לטפח חברות סטארט-אפ קטנות ולהעלות אותן לגדולה.

(ווירד)

מיקרוסופט - משרד המשפטים, הסיבוב הבא
מיקרוסופט ומשרד המשפטים הציגו את סיכומי הביניים שלהם בסאגה המתמשכת עד אין קץ של משפט המונופול של העשור. בסיכומים מוקדמים אלה, מוזמן כל צד להגיש לשופט תקציר של כל העובדות שתומכות בטענתו.

אם לפשט את העניין, הטענות נוגעות בנקודה אחת: משרד המשפטים טוען שמיקרוסופט היא מונופול. מיקרוסופט אומרת שהיא לא. זה הכל.
מי ינצח? מומחים משפטיים טוענים שגם אם משרד המשפטים ייקח את הסיבוב הזה, וכרגע ניצחון בנקודות של החבר`ה מוושינגטון נראה סביר, הרי שייתכן מאוד שמיקרוסופט תערער וכל העניין יפתח מחדש.

(זי.די.אן.אן)
 
 
המתחרה הגדול של הפאלם. ויזיור
 המתחרה הגדול של הפאלם. ויזיור   
אני כבר לא תינוק - פאלם פיילוט מתנתקת מהחברה האם
,3com יצרנית העוזר הדיגיטלי האישי פאלם פיילוט, הודיעה שהחטיבה בחברה שאחראית על המכשיר תנותק מהחברה, ואף תונפק בבורסה. אחת הסיבות העיקריות להפרדה היא המתחרה החדשה והאימתנית, Handspring, שמציעה מכשיר דמוי-פיילוט, רק חזק יותר, זול יותר ואפילו יפה יותר.

יותר מ10 אחוז מרווחי 3com בשנה האחרונה הגיעו מהפאלם-פיילוט, שרווחיו מסתכמים ביותר מ570 מיליון דולר ונתח השוק שלו עומד על יותר משני שליש. ל3com כולה, לעומת זאת, הייתה שנה פחות מוצלחת, עם נפילות חדות בערך המניות ורווחים מצטמקים.

(ווירד)

עוד רכישה של מורדוק
קונגלומרט החדשות העצום ניוז קורפ., בבעלותו של רופרט מורדוק, שוקל רכישה של תאגיד המגזינים זיף-דיוויס. לפי דיווחיו של "האובזרבר", המו"מ נמצא בשלבים מתקדמים והרכישה, יותר מאחד וחצי מיליארד דולר שוויה, נראית אפשרית מאוד.

זיף דיוויס, או "ZD", היא המפרסמת של מגזיני מחשבים רבים ומגוונים, כולל פי.סי מגזין ופמילי פי.סי, תחנת הטלוויזיה ,ZDTV ואימפריית התכנים המרושתת ZDNET.

(ווירד)

תרבות

דאבל קליק רוצה מונופול על פרסום ברשת
בהתנגשות משפטית יוצאת דופן אך אופיינית בין חוק, היגיון בריא, אינטרנט ומציאות, הגישה חברת דאבל קליק, שעוסקת בפרסום אונליין, פטנט לרשם הפטנטים האמריקאי על פירסום ברשת. החברה מנסה לטעון שהפטנט על "משלוח דינמי של פירסום באינטרנט על ידי חברת צד שלישי, המתפרסם ברשת אתרים או באתר בודד", שייך לה, ולה בלבד. כמו כן מבקשת החברה לרשום פטנט על איסוף סטטיסטי של נתונים דמוגרפיים בעזרת פירסום אונליין.

מומחים משפטיים עדיין חוככים בדעתם מהי המשמעות המעשית של הפטנט הזה - "עוד לא כל כך ברור איך זה ישפיע עלינו", אמר עורך הדין של ,flycast אחת החברות שמתחרות בדאבל קליק. "קשה להאמין שהפטנט יחזיק מעמד בבית משפט, אם העניינים יגיעו לידי כך."

(ווירד)
 
כך נראה מסך הפתיחה של ווירד, לאחר הפריצה של חבורת ההאקרים שפרצה השבוע את האתר של הבורסה האמריקאית
 כך נראה מסך הפתיחה של ווירד, לאחר הפריצה של חבורת ההאקרים שפרצה השבוע את האתר של הבורסה האמריקאית   
האקרים רוסיים משליכים את השלטונות האמריקאים למבוך דיגיטלי
האקרים מהאקדמיה הרוסית למדעים, מוסד במימונו של הצבא הרוסי, חדרו, כפי הנראה, למחשבי משרד ההגנה והאנרגיה האמריקניים. בכירים בפנטגון העידו בפני כתב "ניוזוויק" כי מדובר ב"ניסיון של המודיעין הרוסי להשיג טכנולוגיה אמריקנית", ומזכיר ההגנה האמריקני אף הוסיף וטען כי "אנו בעיצומה של מלחמת מידע". בעקבות ניסיון הפריצה, הורה משרד ההגנה לכל עובדיו הצבאיים והאזרחיים לשנות את סיסמאות המחשב שלהם לאלתר.

הפריצה, שזכתה לשם הקוד הפנימי "מבוך לאור ירח", הייתה, כפי שמעידים במשרד ההגנה "מתוחכמת, סבלנית ועקבית". היא החלה במחשבים שהכילו חומר עם סיווג נמוך או לא מסווג כלל, והמשיכה מעלה מעלה ברשת המחשבים והסיוג הבטחוני, עד שנעלמו עקבותיה האלקטרוניים. ארצות הברית, ששוקדת בימים אלו ממש על הקמת מרכז לשיתוף פעולה עם הצבא הרוסי בנושא באג אלפיים, טרם הגישה מחאה רשמית לשלטונות במוסקווה.

(ניוזוויק)

פריצה לבורסה
האתר של הבורסה האמריקאית ושל נאסד"ק האמריקאית, נפרץ השבוע בידי קבוצת האקרים בעלת הכינוי .United Loan Gunman הקבוצה, שזכתה לתשומת לב רבה לאחר שפרצה לאתרים של מספר ענקי מדיה (,ABC ,C-SPAN ואפילו אתריהם של מאט דראג` וג`רי ספרינגר ספגו מנחת זרועם), והשאירה באתר גרפיטי דיגיטלי, הצליחה לפרוץ השבוע את אתר הבורסה ולפרסם כתבה מזוייפת באתר של נאסדא"ק.

בהודעת ה"גרפיטי" נכתב שמטרת הפריצה הייתה "להעלות את ערך המניות ולעשות את כל המשקיעים שמחים", זאת , כפי הנראה, על ידי פירסום הכתבה המזויפת באתר, שגיווחה על עליות שערים חדות של כל המניות. "בינתיים", מסיימת ההודעה במרירות משועשעת, "יחזרו חברי הקבוצה להפוך המבורגרים במק`דונלדס."

(יאהו! ניוז)

חרם כיתתי
לפני כשבוע החליטה ,DALnet רשת צ`ט בינלאומית שנהנית מפופולארית עצומה בישראל, שהיא מכריזה חרם מוחלט על ישראלים באשר הם. "בעקבות זלזול בחוקי הרשת, פגיעה במשתמשים אחרים, הצפת ערוצי שיחה בהודעות לא רלוונטיות, ניתוק משתמשים אחרים בזדון ועוד עבירות על כללי הנימוס של דלנט, משתמשים מארצך לא יוכלו לבקר עוד ברשת זו", כך מבשרת הודעה רשמית מטעם דלנט בכניסה לשרתי החברה, כמה שניות לפני שהיא מנתקת את המשתמש הישראלי.

לפי הניסיון עם מקרים מסוג זה בעבר, יוסר החרם החד משמעי בעתיד הקרוב. אך גם כך מדובר בעדות נוספת לישראלי המכוער, שאם אין לו ברזים לעקור או כריות לגנוב, הרי שבהחלט יסתפק בקצת פסבדו-האקינג והתעללות במשתמשים מתחילים מארצות הניכר. קטעים איתנו.

 
"מתכנתים ישראלים מרגלים בארה"ב", טוען בכיר בCIA
בכירים בסוכנויות הביון האמריקאי חושדים שמתכנתים זרים ש"יובאו" לארה"ב, בגלל מחסור חמור במתכנתים מקומיים וצורך דחוף לתקן בעיות הקשורות בבאג ,2000 ניצלו את ההזדמנות וריגלו לטובת ארצם במחשבי חברות וארגונים ממשלתיים.

טריל מינרד, בכיר ב,CIA טען שמתכנתים זרים, רובם ישראלים או הודים, השאירו פרצות שיאפשרו להם לשאוב מידע ממחשבי החברות והארגונים האמריקאיים. למעשה, טוען מינרד, ישראל כבר ניסתה, וייתכן שאף הצליחה, לגנוב מידע הנוגע לבניית טילי פטריוט. הוא ממליץ לכל החברות שנעזרו בשירותי מתכנתים זרים לעבור היטב על הקוד שתוקן בידי אותם מתכנתים ולוודא שלא בוצעו כל ניסיונות פריצה למחשבים שעברו את ההסבה לשנת 2000.

(נטוורק וורלד פיוז`ן)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by