ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כאן הקפטן שלכם, שלום 

כאן הקפטן שלכם, שלום

 
 
עידו קינן

"קפטן אינטרנט", מוסף האינטרנט הוותיק של עיתון הארץ ייסגר; ימשיך להופיע כמדור שבועי במוסף גלריה, וייתכן שיתפרסמו גם כתבות שלו בלעדית באתר העיתון; עורך הארץ, חנוך מרמרי: "המוסף נסגר מסיבות כלכליות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסגירה - משיקולים כלכליים. גיליון קפטן אינטרנט האחרון
 הסגירה - משיקולים כלכליים. גיליון קפטן אינטרנט האחרון   
"קפטן אינטרנט", מוסף האינטרנט של עיתון הארץ, ייסגר בשבוע הבא, כך נודע למערכת נענע. הגליון האחרון של המוסף יפורסם ב-23 באפריל. לאחר מכן יהפוך "קפטן אינטרנט" למדור שבועי במוסף "גלריה" של העיתון. עורך הארץ, חנוך מרמרי, אמר לנענע שהסיבה היא כלכלית, אולם לדבריו, ימשיכו רוב אנשי הצוות הקיים לעבוד על המדור השבועי.

"קפטן אינטרנט" התחיל את דרכו כטור אישי, שהופיע במוסף הארץ בחתימתו של כותב עלום שם תחת הכינוי קפטן אינטרנט. הכותב היה העיתונאי דב אלפון, היום עורך מגזין "דה מרקר".

לאט לאט גדל המדור, ושנתיים מאוחר יותר הפך הטור למוסף מלא, תחת שרביטו של דרור פויר, כיום סופר ובעל טור באתר "דה מרקר".

העורך הנוכחי של המוסף הוא רוגל אלפר. תחת שרביטו של אלפר, המשמש גם כמבקר הטלוויזיה של הארץ, השתנה אופן הסיקור של אתרי האינטרנט מסקירה עובדתית לביקורת, ממש כמו ביקורת טלוויזיה. בכך ניסה המוסף לסמן את סוף תקופת ההייפ של מהאינטרנט, והפיכתו למדיום בידורי-תקשורתי מן המניין.
 
"לאחר גיליון יום שלישי הבא, הקפטן יפסיק להופיע כמוסף נפרד, אבל ימשיך להתקיים כמדור שבועי ב`הארץ` במסגרת `גלריה`, ויעשה על ידי רוב אנשי הצוות הקיים", מסר מרמרי. "קפטן אינטרנט ימשיך להתעדכן באתר הארץ, ויתכן שחלק מהתכנים שלא ניתן להדפיס בגלל צמצום המקום יבואו לביטוי שם".

"הסיבה לכך היא כלכלית. הארץ מתאים את מסגרת הוצאותיו למצב המשק בשוק הפרסום, וזאת דרך שמצאנו להקטין עלויות מבלי לפגוע באנשים ובתכנים", הוסיף מרמרי.

לדבריו, "הארץ היה הראשון לעסוק בתרבות האינטרנט במסגרת עיתונאית, הוא ליווה אותה בכל שנותיה וימשיך לשקף תרבות זו ולעקוב מקרוב אחר ההתפתחות בה. בשבע שנות מדור קפטן אינטרנט הוא הופיע בגלגולים שונים - כמדור במוסף הארץ, כמוסף עצמאי, בקרוב כחלק מגלריה, וכשתנאי השוק יאפשרו זאת, בוודאי נשקיע בו אמצעים נוספים וניתן לו צורה חדשה".

דב אלפון: המוסף איבד עצמו לדעת

"אני מקבל את הבשורה בעצב גדול, ויש לי רושם שזו טעות", אמר אלפון, שהגה את דמותו של הקפטן בפברואר 1996, כשהיה עורך מוסף הארץ. "אני נגד הגישה שאינטרנט לא מחזיק מוסף שלם, אבל זו כנראה הגישה ב`הארץ`".

לדבריו, תחת עריכתו של פויר היה המוסף אנטי מסחרי, אנטי ממסדי ואנטי גלובליזציה, ושכשירדה קרנו של האינטרנט, "היה צריך לקחת את המוסף לקיצוניות הבאה, להפוך אותו לביטאון של אנטי גלובליזציה. ברור שבשנה האחרונה שלו הוא לא הוביל לזה. אי אפשר לשגע את הקוראים עם קפטן שפעם היה שובב ואנטי ממסדי, ופעם עושה בדיקות למדפסות. למי אכפת על איזה מדפסת הקפטן ממליץ? הסאלטות האלה לא עזרו, והמוסף איבד עצמו לדעת".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by